Kyllä se näyttää keittokin maistuvan kun syö sitä ruisleivän kanssa jossa päällä jossa floora ja palvikinkkua.
Kyllä silläkin ruualla pystyy laihduttamaan
Tottakai siinä kalorimäärä nousee,mutta ei sitä ole pakko niin paljon syödä.
Kyllä silläkin ruualla pystyy laihduttamaan
Tottakai siinä kalorimäärä nousee,mutta ei sitä ole pakko niin paljon syödä.
Vastaukset 13
Vanhimmat
Keittoa voi myös juoda!
Keitto maistuu minullekin ja tänään olen juonut jo lavallisen ohrakeittoa. Kyllä laihtuu kun syö kunnon megahamppariaterian pari kertaa päivässä. Olen laihtunut jo kilon eilisen jälkeen. Vain tyhmät lihoo ja pyöräilee.
Eihän se nyt tyhmää ole pyöräillä.Mitä enemmän pyöräilee,sitä enemmän kulutat energiaa ja laihdut.
Jos et laihdu,niin et ainakaan liho.
Minä olen tikkulaiha eikä silloin tarvi pyöräillä. Tyhmähän olisin.
Voitko kuvitella, että pyöräily on mukavaa? Sitä tekee ihan ilokseen!
Aha, et voi. Aika tyhmä olet sitten.
"Kyllä se näyttää keittokin maistuvan kun syö sitä ruisleivän kanssa jossa päällä jossa floora ja palvikinkkua."
Ja taas yksi laihduttaja pahasti harhateillä.
Vaihtaisin palvikinkun juustoon tai hummukseen. Itse syön leivän pelkällä margariinilla. Hvp käyttää majoneesia, mutta se ei sovi minulle, koska syön koko pakkauksen sisällön samana päivänä (se on niin hyvää).
"Itse syön leivän pelkällä margariinilla."
lisää harhailijoita
Käytän kevytmajoneesia. Näin kesällä leivän päällä aika paljon kasviksia mutta leivän syönti on ollut tauolla kun Lidlistä on saanut gaspachoa. Viikonloppuna hapanleivän tekoa pöhiskössä.
Kyllä se keitto maistuu hyvin ilman leipääkin kun osaa tehdä keiton oikein hyvin.
Kannattaa kuitenkin syödä se 2 palaa leipääkin alussa ja jatkossa vain keittoa koska leipä nostaa liikaa kaloreita.
Keitto on terveellinen herkku jos sen osaa tehdä hyvin.
Laihdutuksessa herkut pitää korvata terveellisellä herkuilla .
Nyt sitten tuomitaan ruisleipä palvikinkun kanssa,
että tunnetaan olevansa paljon viisaampi ja parempi!
Tai jos joku pitää riiskakusta, niin hirveää!
Nauttiminen riisikakusta on julistettu pannaan!
Riisikakun voi korvata seiti kalalla.
Voi sitä ruisleipää syödä aina kun syö keittoa,mutta silloin pitää laittaa vain vähän rasvaa ja aivan ohuesti palvikinkkua leivän päälle.
Olen ollut aikaisemmin melkein leivättömällä ruokavaliolla,mutta nyt pääasiallinen ravinto on ruisleipä.
Leivätön ruokavalio millä olin toimi erittäin hyvin,mutta vaihteen vuoksi pitää nyt syödä eri tavalla.
Uskon että ruisleivälläkin ja keitolla laihtuu jos kalorit pitää noin 2200 päivässä.