Kyllä se näyttää keittokin maistuvan kun syö sitä ruisleivän kanssa jossa päällä jossa floora ja palvikinkkua.
Kyllä silläkin ruualla pystyy laihduttamaan
Tottakai siinä kalorimäärä nousee,mutta ei sitä ole pakko niin paljon syödä.
Keittoa voikin syödä
13
419
Vastaukset
- Anonyymi
Keittoa voi myös juoda!
- Anonyymi
Keitto maistuu minullekin ja tänään olen juonut jo lavallisen ohrakeittoa. Kyllä laihtuu kun syö kunnon megahamppariaterian pari kertaa päivässä. Olen laihtunut jo kilon eilisen jälkeen. Vain tyhmät lihoo ja pyöräilee.
- Anonyymi
Eihän se nyt tyhmää ole pyöräillä.Mitä enemmän pyöräilee,sitä enemmän kulutat energiaa ja laihdut.
Jos et laihdu,niin et ainakaan liho. - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Eihän se nyt tyhmää ole pyöräillä.Mitä enemmän pyöräilee,sitä enemmän kulutat energiaa ja laihdut.
Jos et laihdu,niin et ainakaan liho.Minä olen tikkulaiha eikä silloin tarvi pyöräillä. Tyhmähän olisin.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Minä olen tikkulaiha eikä silloin tarvi pyöräillä. Tyhmähän olisin.
Voitko kuvitella, että pyöräily on mukavaa? Sitä tekee ihan ilokseen!
Aha, et voi. Aika tyhmä olet sitten.
- Anonyymi
"Kyllä se näyttää keittokin maistuvan kun syö sitä ruisleivän kanssa jossa päällä jossa floora ja palvikinkkua."
Ja taas yksi laihduttaja pahasti harhateillä.- Anonyymi
Vaihtaisin palvikinkun juustoon tai hummukseen. Itse syön leivän pelkällä margariinilla. Hvp käyttää majoneesia, mutta se ei sovi minulle, koska syön koko pakkauksen sisällön samana päivänä (se on niin hyvää).
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Vaihtaisin palvikinkun juustoon tai hummukseen. Itse syön leivän pelkällä margariinilla. Hvp käyttää majoneesia, mutta se ei sovi minulle, koska syön koko pakkauksen sisällön samana päivänä (se on niin hyvää).
"Itse syön leivän pelkällä margariinilla."
lisää harhailijoita Anonyymi kirjoitti:
Vaihtaisin palvikinkun juustoon tai hummukseen. Itse syön leivän pelkällä margariinilla. Hvp käyttää majoneesia, mutta se ei sovi minulle, koska syön koko pakkauksen sisällön samana päivänä (se on niin hyvää).
Käytän kevytmajoneesia. Näin kesällä leivän päällä aika paljon kasviksia mutta leivän syönti on ollut tauolla kun Lidlistä on saanut gaspachoa. Viikonloppuna hapanleivän tekoa pöhiskössä.
- Anonyymi
Kyllä se keitto maistuu hyvin ilman leipääkin kun osaa tehdä keiton oikein hyvin.
Kannattaa kuitenkin syödä se 2 palaa leipääkin alussa ja jatkossa vain keittoa koska leipä nostaa liikaa kaloreita.
Keitto on terveellinen herkku jos sen osaa tehdä hyvin.
Laihdutuksessa herkut pitää korvata terveellisellä herkuilla . - Anonyymi
Nyt sitten tuomitaan ruisleipä palvikinkun kanssa,
että tunnetaan olevansa paljon viisaampi ja parempi!
Tai jos joku pitää riiskakusta, niin hirveää!
Nauttiminen riisikakusta on julistettu pannaan!- Anonyymi
Riisikakun voi korvata seiti kalalla.
- Anonyymi
Voi sitä ruisleipää syödä aina kun syö keittoa,mutta silloin pitää laittaa vain vähän rasvaa ja aivan ohuesti palvikinkkua leivän päälle.
Olen ollut aikaisemmin melkein leivättömällä ruokavaliolla,mutta nyt pääasiallinen ravinto on ruisleipä.
Leivätön ruokavalio millä olin toimi erittäin hyvin,mutta vaihteen vuoksi pitää nyt syödä eri tavalla.
Uskon että ruisleivälläkin ja keitolla laihtuu jos kalorit pitää noin 2200 päivässä.
Ketjusta on poistettu 9 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Orpo hiiri kadoksissa, Marin jo kommentoi
Kuinka on valtiojohto hukassa, kun vihollinen Grönlantia valloittaa? Putinisti Purra myös hiljaa kuin kusi sukassa.1186346Lopeta jo pelleily, tiedän kyllä mitä yrität mies
Et tule siinä onnistumaan. Tiedät kyllä, että tämä on just sulle. Sä et tule multa samaan minkäänlaista responssia, kosk3816167Nuori lapualainen nainen tapettu Tampereella?
Työmatkalainen havahtui erikoiseen näkyyn hotellin käytävällä Tampereella – tämä kaikki epäillystä hotellisurmasta tie696030Tampereen "empatiatalu" - "Harvoin näkee mitään näin kajahtanutta"
sanoo kokoomuslainen. Tampereen kaupunginvaltuuston maanantain kokouksessa käsiteltävä Tampereen uusi hyvinvointisuunni3443972Lidl teki sen mistä puhuin jo vuosikymmen sitten
Eli asiakkaat saavat nyt "skannata" ostoksensa keräilyvaiheessa omalla älypuhelimellaan, jolloin ei tarvitse mitään eril1452375Ukraina, unohtui korona - Grönlanti, unohtu Ukraina
Vinot silmät, unohtui Suomen valtiontalouden turmeleminen.42355Orpo pihalla kuin lumiukko
Onneksi pääministerimme ei ole ulkopolitiikassa päättäjiemme kärki. Hänellä on täysin lapsellisia luuloja Trumpin ja USA1201411- 121251
- 1871098
- 59897