Tuonelassa ja helvetissä tyydyttymattomyytta

Kuuntelin klo 19 Mellerin Patmosradiossa. Hän nojasi Billy Grahamiin. Kuoleman jälkeen syntiselle käy niin että halajaa syntiaan esim viinaa eikä saa sitä. Ei saa kyllikseen vaan kaipaa sitä synnin kohdetta.

Onko seksisynneissa sama juttu. Halajaa naisia muttei saa.
1105
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

taivaassa saa panna enkeleitä 🤣🤣🤣

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Kuuntelin klo 19 Mellerin Patmosradiossa. Hän nojasi Billy Grahamiin. Kuoleman jälkeen syntiselle käy niin että halajaa syntiaan esim viinaa eikä saa sitä. Ei saa kyllikseen vaan kaipaa sitä synnin kohdetta.

Onko seksisynneissa sama juttu. Halajaa naisia muttei saa.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu