Seksi ja taudit

Anonyymi-ap

Moni mies karttaa maksullisia tyttöjä koska pelkona on taudit, etenkin HIV/AID, yritän tällä hälventää -ylimitoitettuja- pelkoja. Erittäin hyvä yleiskatsaus HIV/AIDS tilanteeseen: https://ourworldindata.org/hiv-aids/

Vähättelemättä lainkaan tartunnan vakavuutta (puolet tartunnan saaneista kuolee tautiin lääkkeistä huolimatta), tilastollinen todennäköisyys saada tartunta länsimaissa on erittäin pieni ja kun käyttää kumia heteropuuhasteluissa niin moninkertaisesti pienempi.

3

382

    Vastaukset 3

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Toiseksi, onko oma pihtaava kumppani turvallisempi kuin ilotyttö? Saattaa olla, mutta tässä on kattava selvitys "pettämisestä" https://hackspirit.com/infidelity-statistics/ jonka mukaan noin puolet kaikista parisuhteessa olevista miehistä ja tytöistä "pettävät". "Pettämis"puuhissa ei ollenkaan aina huolehdita tautien ehkäisystä yhtä hyvin kuin ilotytöt edellyttävät. Selvityksessä on muuten paljon kiehtovaa tietoa, esimerkkinä yksi niistä: Niistä tytöistä 43,7 prosenttia ja niistä miehistä 22,2 prosenttia jotka ovat pettäneet kumppaniaan, tekivät niin sellaisen kolmannen osapuolen kanssa jonka kumpikin tunsi. Siis, tytöt ovat "pettämis"puuhissa kaksi kertaa niin julmia kuin miehet.

    • Anonyymi

      Hyi hemmetti. En ole miestä pettänyt, mutta miehet ovat pettäneet minua. Enkä ole pihtari. Miksei miehiin voi luottaa. Vielä nämä maksulliset vierailut, yök.

    • Anonyymi

      Hyvä että karttavat. Ennen kuin alkaa seurustella uuden kumppanin kanssa kannattaa käydä testeissä. jotta tietää onko tauteja. Mutta on paljon fiksuja miehiä jotka eivät käy maksullisissa.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Metsamanin muru kissa kuollut

      Nyt siellä surraan muru kissaa päivä tolkulla,vaikka muuten ei oo välittänyt mitenkään siitä,kun joka videolla vaan mars
      Tuusniemi
      114
      1502
    2. Joko seuraava hallitus uskaltaa puuttua 7,5 viikon vuosilomiin

      Onhan se törkeää eriarvoisuutta ja verovarojen törkeää tuhlausta.
      Maailman menoa
      141
      824
    3. Kysymys

      Pystyisitkö tutustuu kaverina tai alkaa parisuhteeseen skitsofreenikon kanssa? T.Skitosoaffektiivinen (parantunut) Ois
      Sinkut
      208
      768
    4. Töysä otsikoissa

      Töysässä takavarikoitu kaksi luvallista käsiasetta ammuskelun jälkeen!Näin media uutisoi!
      Alavus
      33
      720
    5. Kyllä mä tiedän et me kuulutaan yhteen ja se on tähtiin kirjoitettu!!

      En vain halua satuttaa sua. Olen aivan perseestä epävakaan ja ADHD oireiluin vuoksi. Ja kun olisi aika "vapauttaa" ne su
      Ikävä
      47
      717
    6. Lähdetkö kanssani

      syömään joskus😘
      Ikävä
      69
      702
    7. 49
      652
    8. Tapailtaisko nainen

      Meidän kotien puolessavälissä suunnilleen, vähä niinku salaa. Siinä on yks kiva paikka joka sopis hyvin. Mieheltä
      Ikävä
      59
      565
    9. Mistäkö haaveilen

      Tällä hetkellä. Siitä, että kohtaamme, vetovoima on jäljellä ja saisimme olla aivan kahden, ei tarvitsisi välittää mistä
      Ikävä
      29
      551
    10. Mitä haluaisit kysyä

      kaivatultasi juuri nyt?
      Ikävä
      76
      551
    Aihe