Vaihdevuodet tulevat, oletko valmis?

Anonyymi-ap

5

459

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Ohjelmaan on tungettu 51v "menopaussi" harhautusta. Koko käsite on harhautusta, se on merkittävää parisuhteen kannalta milloinka ongelmat alkavat. Haastatelluilla naisilla se pääosin on lähempänä 40v keskimäärin.

    • Anonyymi

      Se kuinka naisvaivat runtelevat aviomiehen/kumppanin elämän jää tässäkin dokumentissa muutaman hymähdyksen asteelle.

    • Anonyymi

      Syöpälääkityksestä johtuen vaimoni joutui lopettamaan hormonit 52 vuotisena. Touhusimme liukkarin kanssa kunnes totesimme, etti penetratio ole ainoa "seurustelumuoto".
      Nyt on tosi kyseessä. kuntoiluharrastuksesta johtuen olen käyttänyt testogeeliä reseptin mukaisesti 15 vuotta. Nyt reseptin uusiminen on kyseenalaistettu. Mene labraan torstaina ja yritän varmistella reseptijatkoa pitämällä geelipaastoa 3 viikkoa.
      Yleinen velttous on vallalla. Omituisin ilmiö on ärtyneisyys. Pimahdan turhan vähäisistä syistä.
      "Kanssakäyminenkin" on muuttunut platooniseen suuntaan.

      Onkohan olemassa joku yleisohje 8-kymppisten ukkojen geelireseptin uusimisen kontrolloimiseksi?
      On ilmennyt myös omituinen ilmiö. Öiset hiekkalaatikkokäynnit. Tähän saakka heräsin kerran tai kahdesti viikossa hiekkalaatikolle ja inhottavasti klo 5 - 6 välillä. Sen jälkeen jatkoin unia.
      Nyt geelipaaston aikana olen alkanut heräämään jokainen yö klo 3 - 4 välillä.

      Salilla on kipinä kateissa. Turha ajatellakaan mitään kunnon treeniä. Velttous tulee jossakin vaiheessa näkymään verenpaineessa.

    • Anonyymi

      Hyvä, että kirjoitit rehellisen kuvauksen miehen vaivoista.

      Tosiasia on, että sekä miehelle että naiselle tulee iän myötä vaivoja.
      Kaikkiin ongelmiin löytyy ratkaisu.

      Ihmiset ovat yksilöitä, kaikki eivät kärsi vaihdevuosista samalla tavalla.

    • Anonyymi

      Voi kunpa tulisivatkin. Eivät tule tarpeeksi nopeasti.

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Valtion alijäämä = yritystukien määrä = 10 mrd. euroa

      Mutta persut eivät vaan suostu tasapainottamaan valtion budjettia, vaikka yritystuet on tiedetty haitallisiksi. Miksi p
      Maailman menoa
      29
      4967
    2. Poliisien suosikkipuolueet ylivoimaisesti: Kokoomus ja persut

      samoin on armeijan henkilöstön kanssa. Sen sijaan sekä vihreät, vasliitto ja SDP ovat hyljeksittyjä puolueita poliisien
      Maailman menoa
      150
      4750
    3. Suomi käyttää sosiaalietuuksiin suhteessa eniten rahaa koko maailmassa

      Suomi käyttää sosiaaliturvaetuuksiin enemmän rahaa suhteessa bruttokansantuotteeseen kuin mikään muu maa maailmassa. Su
      Maailman menoa
      213
      4748
    4. Sdp, Vihreät ja vasemmistoliitto muuttumassa naisten puolueiksi?

      Sdp 64 % naisia, vihreät 70 % naisia ja vasemmistoliitto 60 % naisia. Ilmankos ne puolueet ajaa autoilevien kantasuomal
      Maailman menoa
      118
      4571
    5. Epäonnistunut "Tuppurais-operaatio" kaatoi Purran hallituksen

      Persut yrittivät viimemetreillä häivyttää omaa täydellistä epäonnistumistaan syyttämällä opposition edustajaa nimettömil
      Maailman menoa
      13
      3670
    6. Ostaisitko sinä rempattavan asunnon Italiasta tai jostain muualta ulkomailta, mistä?

      Ella Kanninen on tehnyt Italiassa asuntokaupat. Hän kertoo Instagramissa kierrelleensä viime kesänä Toscanassa katselema
      Asunnot ja asuminen
      19
      2354
    7. Jenni Alexandrova ja Toni Lähde ratkeavat liitoksistaan - Tällainen on uusperhe!

      Radiojuontaja Jenni Alexandrova ja Diili-tuttu Toni Lähde ovat pariskunta, joka elää uusperhearkea. He ovat ostaneet uud
      Suomalaiset julkkikset
      3
      2138
    8. Romanttinen ystävänpäivä?

      Millainen olisi hyvä ystävänpäivä hänen kanssaan?
      Ikävä
      66
      1657
    9. Vähän fiksumpi Nimi kisa ? :=)

      Kirjoita teidän etunimet allekkain. Jos nimissä on joku kirjain sama, poista se. Tee sama tarkistus kaikille kirjaimill
      Ikävä
      24
      1544
    10. Kaisa Juuso eroaa

      Jää välittömästi sairaslomalle. Onko nyt Keskisarjan vuoro?
      Perussuomalaiset
      190
      1255
    Aihe