Paperiliitolla mennyt pupu

Siltä vähän vaikuttaa kun alkavat huutamaan muita ammattiliittoja apuun kun omat paukut ei enää riitä.
6521
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 6

Vanhimmat

että kutsuu niin ahneet kapitalistipaskat ei pääse liikaa leuhkimaan

Äänestä
  • käypi kato liiton puolella jäsenmäärässä, jos tukilakkoon ehdotetaan.

    Äänestä

  • niin että kirjoitti:

    käypi kato liiton puolella jäsenmäärässä, jos tukilakkoon ehdotetaan.

    Eroa toki liitostasi, jos edes sellaisessa olet. Eipä tarvitse kaltaistasi onnetonta muidenkaan tukea, jos ja kun tulet sitä apua tarvitsemaan.

    Äänestä

Eipäs muuten huudellutkaan.Kannattaa miettiä mitä paskaa tänne kirjoittaa.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


housuun kirjoitti:

Siltä vähän vaikuttaa kun alkavat huutamaan muita ammattiliittoja apuun kun omat paukut ei enää riitä.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu