Elämä suhteessa pakostakin kohtaa erilaisia elämänvaiheita. Suhde alkaa usein nuorena ja siinä mennään vielä vähän opiskelun ja kaiken muun vietävissä.
Siihen hyvään arkeen yhdessä siirtyminen vaatii joustavuutta ja toisen ymmärtämistä hyvin paljon . Paljon vaatii myös vastuun ottaminen elämän kuluista ja työelämään hakeutuminen, samoin työpaikan vaihtaminen.
Nykyään aika monet joutuvat hakemaan työpaikkoja myös eri paikkakunnilta ja siihen tarvitaan kyllä puolison tuki, ei missään nimessä mustasukkaisuus tai ajatus, että nyt ei hänestä välitetä.
Etätyö tuli jäädäkseen, joten useimmiten työtä voi tehdä kotikonttorissa ja näin vain käydä vaikkapa kerran /pari viikossa tuolla työpaikallaan.
No etätyö vaatii työajan rauhan kotonakin, se on suotava. Ei se tarkoita, että hän tekee kotityöt , valmistaa ruuat.
Näitä elämän muutoksia on varmasti erilaisia jokaisella, siihen aito rakkaus ei sammu, sillä se rakkaus on muutakin kuin seksuaalisuus, se tärkein asia mielestäni on välittäminen, tukeminen eli ne tiukat paikat elämässä kasvattavat yhteen, kun oikeasti rakastaa. Se luottamus ja rehellisyys, niitä tarvitaan yhteiselossa aina.
Perhe on se tärkein voima ihmiselle, perheen pitää pitää yhtä ja välittää toisistaan, silloin ne vastamäetkin siitä hiljalleen muuttuvat myötäisiksi.
Työ on tärkeä ihmiselle, sillä itse se pitää hankkia elatus ja siihen tarvitaan työ ja siitä palkka, kuitenkin se kantava voima on perheessä.
Saahan sitä yrittää kapakoiden ja juomalasien ääressä yrittää etsiä parempaa elämää, se on humalainen hetki, pää pyörällä ei muuta. Totuus tulee eteen kun pää selviää, eikä se elämä ainakaan ole parantunut. Rahat ovat menneet ja yksin miettii surujaan.
Ne vasta- ja myötämäet
Anonyymi-ap
1
227
Vastaukset
- Anonyymi
🍑🍒🍑🍒🍑🍒🍑🍒🍑
❤️ Nymfomaani -> https://ye.pe/finngirl21#17983282V
🔞❤️❤️❤️❤️❤️🔞💋💋💋💋💋🔞
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 162356
- 441261
Piilorikollisuutta Puolangan päätöksentekoelimissä? Kyllä! Julkisesti todistettu!
Kyösti (kesk) rehenteli julkisissa tiedotusvälineissä tehneen jo ennen vaaleja sopimuksen kokoomuksen ehdokkaiden kanssa70897Miten suomalaiset miehet
On usein niin aikaansaamattomia? Odottavat prinsessapalvelua. Odottavat, että nainen tekee aloitteen, että nainen pyytää135828- 45821
- 59797
- 42766
Eräs läheinen sanoi
Että mies kyllä ottaa aina itse yhteyttä, jos on kiinnostunut. Oli tilanne mikä hyvänsä. Kuulemma kuvittelin koko jutun.44735Eduskunnassa valmistaudutaan jo persujen täydelliseen romahdukseen - Koko paska kaatuu hetkessä
– On mahdollista, että käy kuin Assadin Syyrialle tai Ceaușescun Romanialle: koko paska kaatuu aivan hetkessä, kun tarpe164722Iloista ja aurinkoista pääsiäistä kaikki palstan kivat sinkut :)
Täällä on näköjään vähän huono meininki tarttunut kuin tuolta muualta mutta pidetään edelleen tämä puoli suht positiivis130673