Terve suomen funkväki.
Kertokaas vähän omista suomi funkin suosikeistä??
Skene on nostanu vahvasti päätään viime vuosina ja esim. funky elephantissa tänä vuonna pari tajuntaa laajentavaa vetoa. esim. fats eddie ja 71 sound system.
suomi-funk
scumbag
8
4094
Vastaukset
- Totuuskomissio
FUNKYKARKURIT!!!
- mescalero84
Eternal Erection ja Q-continuum.
Olen puhunut. - punky-funk
Eternal Erection
Kuja Orchestra
The Cool Sheiks - Kallubba
en oikein tiedä...
- noita
Calypso king&the soul investigators
Eternal erection tietenkin
täältä löytyy
http://www.banditrekisteri.com/
->bandit->laajennettu haku "funk" - jubbes
Cheesus on sellanen vanhempi bändi,yhden levyn ovat tehneet joskus.
- fankyfan
Jo Stance
- <<<
suomesta ei ketää mut jenkeistä
mun top5
1. stanley clarke
2. miles davis
3. jeff beck
4. george benson
5. george benson
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Kun väestö ikääntyy ja veronmaksajat vähenee, mitä sitten vasemmistolaiset?
Maahanmuutto ei vaan ole ratkaisu väestön ikääntymiseen. Maahanmuutto lykkää ja hidastaa väestön ikääntymistä ja työv1443641"Mitä sä nainen tuot sitten pöytään" ?
Jos mies provaidaa ja suojelee... Pitääkö miesten kysyä tuollaisia?722206Minja jytkyttää vas.liiton kannatusta ylöspäin
Alkaa raavaat duunarimiehetkin palaamaan vasemmistoliiton kannattajiksi. Eduskunnassahan on vain kaksi työntekijöiden p641938Aktivistinainen pysäytti ICE-agentin luodin päällään USA:ssa!
Video ampumistilanteesta: https://edition.cnn.com/2026/01/07/us/video/ice-shooting-minneapolis-digvid "Media: ICE:n am971911- 191869
Oikeistopuolueiden kannatus vain 37,8 %, vasemmiston 43,0 %
Keskustaan jää 17,4 prosenttia ja loput ovat sitten mitä ovat. Mutta selvästikin Suomen kansa on vasemmalle kallellaan.91714Ekologinen kommunismi tulee voittamaan fossiilikapitalismin
Kiina on mahtitekijä uusiutuvien energialähteiden kehityksessä, ja Trump osoitus viimeisestä öljyn perään itkemisestä, m171581- 791564
Kyllä mä suren
Sitä että mikään ei ole kuten ennen. Ei niitä hetkiä ja katseita. Toisaalta keho lepää eikä enää tarvitse sitä tuskaa ko111370Mahonselän jäät - Saaristokunta Lieksa brutaalisti kriisin partaalla!
Lieksan loppuvuoden hyvän kehityksen jälkeen ei olisi uskonut että palstan ahkerista kommentoijista huolimatta matkailu1251353