Rkp on umpirasistinen puolue.
Rkp:n freudenthalilainen rotuoppi on kaiken rasistisen toiminnan alullepanija Suomessa.
Pakkoruotsi on jatkuvaa rasismia suomenkielisiä kohtaan.
Pakkoruotsista on päästävä eroon!
Rkp on rasismin alullepanija Suomessa
32
360
Vastaukset
- Anonyymi
Mitä aikanaan Etelä.Pohjanmaalla joutunut tekemisiin, että Tampereellä nämä RKP äänestäjät todella törkeän ylimielistä ja halveksivaa käytöstä.
- Anonyymi
Rkp suhtautuu meihin suomalaisiin törkeän rasistisesti....
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Rkp suhtautuu meihin suomalaisiin törkeän rasistisesti....
Eva Biaudee on pahin kaikista.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Eva Biaudee on pahin kaikista.
Joo, se on muuten varsinainen raadon syöjä ja näyttää siltä, että mitä vanhemmaksi ämmä tulee, sen pahempi. Johtuisko vaihdevuosista vai mistä? Ketä helvetissä noitakin äänestää?
- Anonyymi
Huomenta trolli!
Sinun ja kaltaistesi lauseet täytyy kääntää aina päinvastaisiksi. Eli sanomasi voisi olla:
"Ukrainassa nämä venäläiset osoittavat todella törkeän ylimielistä ja halveksivaa käytöstä."
Opettele muuten edes auttavaa suomenkieltä. - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Rkp suhtautuu meihin suomalaisiin törkeän rasistisesti....
Rkp haalii ääniä kun on äänessä rasismista. Rkp ei missään tapauksessa halua lähteä hallituksesta valta on kova sana turhaan uhotaan.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Eva Biaudee on pahin kaikista.
Eeva dibee on kaikista pahin naama ei viehätä on ilkeäs näköisen naisen naama. En panis en panis
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Eeva dibee on kaikista pahin naama ei viehätä on ilkeäs näköisen naisen naama. En panis en panis
Kyllä. Eva on parhaat päivänsä nähnyt vanha harppu.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Rkp suhtautuu meihin suomalaisiin törkeän rasistisesti....
Eeva bidee on pahis. Naamasta näkee kuinka on tympeä nainen en panis en panis.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Eeva dibee on kaikista pahin naama ei viehätä on ilkeäs näköisen naisen naama. En panis en panis
Bidee ei ole aikoihin katsonut peiliin. Ei tajua vittumaista ilmettä.
- Anonyymi
Rkp ei lähde kulumallakaan hallituksesta. Valta on sokaissut. Annamaja ja bidee ällö naisia en panis en panis. Huh huh kukaan ei kaipaa jos lähtevät hallituksesta mutta ei pirut lähde turhaa uhoamista kerää vaan ääniä. Taitavat rakastaa mamuja. Kuinka monella eduskunnan väellä on musta rakastaja.
- Anonyymi
Hejaa RKP! Kaatakaa öyhöttäjien hallitus!
- Anonyymi
Heijaa, liittykää Ruotsiin kansaan ja soutakaa merenkurkun yli.
- Anonyymi
RinKePyyssä on teille kotoisat oltavat.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
RinKePyyssä on teille kotoisat oltavat.
Ruotsin ja Tanskan loistavaa taloudellista kehitystä on auttanut juuri tuo liberaali maahanmuuttopolitiikka. Sen varjopuolena ovat Rinkebyn kaltaiset lähiöt, joissa kunnollinen kotouttaminen unohdettiin. Sitä ratkotaan nyt Ruotsissa.
Ongelmaa paisutellaan Suomessa ehkä poliittisista syistä. Tässä lainaus erään Rinkebyn asukkaan suusta:
"Totta kai täällä on ongelmia, kuten jengirikollisuutta, joihin ei ole nopeaa ratkaisua. Mutta ei tämä mikään no-go zone ole, arki rullaa ihan kuin missä tahansa muuallakin." - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Ruotsin ja Tanskan loistavaa taloudellista kehitystä on auttanut juuri tuo liberaali maahanmuuttopolitiikka. Sen varjopuolena ovat Rinkebyn kaltaiset lähiöt, joissa kunnollinen kotouttaminen unohdettiin. Sitä ratkotaan nyt Ruotsissa.
Ongelmaa paisutellaan Suomessa ehkä poliittisista syistä. Tässä lainaus erään Rinkebyn asukkaan suusta:
"Totta kai täällä on ongelmia, kuten jengirikollisuutta, joihin ei ole nopeaa ratkaisua. Mutta ei tämä mikään no-go zone ole, arki rullaa ihan kuin missä tahansa muuallakin."Maahanmuutossa Ruotsia järkevämpi linja on Virolla jossa ei ole yhtään jengisotia.
- Anonyymi
Yks kakkaa, kaks kakkaa, rkp rasismia takkaan
- Anonyymi
Yks kakkaa, kaks kakkaa!
- Anonyymi
Evakkoja oli 420.000 ja Suomessa asukkaita n 4 miljoonaa. Eli 1 evakko noin 10 kantasuomalaista kohden.
Jostain syystä rantaruotsalaisista kunnista ei evakkoja löydy.
Esim. Sottunga on Suomen pienin kunta noin 110 asukkaallaan. Täten siellä pitäisi olla reilut 10 evakkoa..... . Ei ainuttakaan.- Anonyymi
Ei suomalaisia pilaamaan ankkalammen vettä.
- Anonyymi
Evakkojen maatilat pilkottiin suurista tiloista, joita oli mm. Etelä-Suomen ruotsinkielisillä alueilla. Niissä kunnissa pätee myös tuo esitetty sääntö: 1 evakko 10 kantasuomalaista. Pohjanmaalla tilat olivat ja ovat pieniä.
- Anonyymi
Hesarissa on tänään 27.8 lämminhenkinen juttu sottunga koulusta. Sven niminen pikkupoika on koulun ainoa oppilas ja opettajana Pia Ek.
Lii Andersson itki koko ministeriaikansa resurssipuutteesta. Syytti sitä pisatuloksista ja opettajapulasta jne...
Ruotsinkielisenä Lii olisi voinut selvittää malliksi Sottunga tavan ratkoa resurssin puutteet, mutta Lii keskittyi vain politiikan tekoon.- Anonyymi
Rahaa riittää. Paljonko suomalaisten maksamia tukia?
- Anonyymi
Kielilaki:
1 §
Kansalliskielet
Suomen kansalliskielet ovat suomi ja ruotsi.- Anonyymi
Missä saame?
Miksei Ruotsissa ole suomen kielellä vastaavaa asemaa?
- Anonyymi
Kyllä, mutta ei yksin pakkoruotsi vaan menkääpäs vaikka Närpiöön. Tuo Närpiö näytti, mitä kannattavat, kuinka paljon näitä onkaan, mitkä ei ole vielä paljastunut?
Kannattaa muistaa kaikkien noiden, että minkä taakseen jättää, sen eestään löytää -ennemmin taikka myöhemmin. - Anonyymi
Freudenthal oli 1800 luvun puolivälissä elänyt ruotsinkielen tutkija ja kartoittaja. Ajan hengen mukaisesti tunteet roihusivat joskus laidan yli sekä svekomaanien että Snellmanin puolustamien fennomaanien välillä. RKP kuitenkin kunnioittaa professori Freudenthalia ennen kaikkea ja vain ruotsinkielen puolustajana - aivan kuin Snellmania arvostetaan suomenkielen herättäjänä .
Suomi on kaksikielinen maa - tai oikeastaan kolmikielinen, kun saamelaiset otetaan mukaan. On väärin mustamaalata jotain kansanosaa vain sen kielen takia.
Haluan korjata samalla näissä keskusteluissa esitetyn virheellisen käsityksen ruotsinkielisten kuntien vähäisestä osuudesta evakkojen asuttamisessa. Tosiasiassa ruotsinkieliset kunnat osallistuivat samassa määrin evakkojen asuttamiseen suomenkielisten kuntien kanssa, kuten mm. Alpo Roseliuksen tutkimus osoittaa (https://yle.fi/a/3-11548942). - Anonyymi
Alpo Roseliuksen tutkimusta ei löytynyt Löytyykö tämä
https://www.helsinginuutiset.fi/teemat/4049664 - - Anonyymi
Ahvenanmaa ei ota turvapaikanhakijoita vastaan Afrikasta. Eikä sinne saa muuttaa kukaan muukaan ulkopuolinen. Todella rasistinen paikka. Ja rkp tukee tälläistä toimintaa.
- Anonyymi
Ruotsalaiset "tutkijat" aikoinaan varastivat suomalaisten vainajien kalloja "rotuopillisiin tutkimuksiin" eivätkä ole niitä vieläkään palauttaneet.
Kumma että rasismi on vasta tänä vuonna tullut Suomeen. Nyt pitää tehdä kaikenlaisia ohjelmia rasismiin liittyen. Kumma että niitä ei ole 5ehtu aikaisemmin koska mielestäni ne ovat olleet täällä aina. Onko niin että aikaisemmat hallitukset ovatkin olleet piilorasistaja? Vahvasti tuntuu siltä!
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1131894
Terveystalon lääkärit ylilaskuttaneet
Tämän pörriäiset osaavat, laskuttamisen. Terveystalo myöntää asian. https://www.hs.fi/suomi/art-2000011134269.html "K1271492En kai koskaan saa sinua
Koska et usko että riitäisit minulle. Olet aina pitänyt itseäsi liian risana ja heikkona. Katkot korkeutesi, ja poraat k931356- 631224
Saran ökytyyli käänsi katseita.
On nyt kyllä Sara kasvoistaan, kuvan perusteella todellakin pyöristynyt ainakin kuvan perusteella.1281095The Summit Suomi: Maxie avaa hyytävästä tilanteesta kuvauksissa: "Veri roiskui ja tajusi, että..."
Oletko seurannut The Summit Suomea? Tykkäätkö vai et tai mitä mieltä ylipäätään olet sarjasta? Moni katsoja on kaikonnut111086Työttömille lusmuille luvassa lisää keppiä
Hallitus aikoo kiristää velvoitteiden laiminlyönnistä seuraavia työttömyysturvan karensseja ensi vuodesta alkaen. Hall223902- 151849
Tiedän kaiken sinusta ja kaikesta
Tiedän miten kärsit. Tiedän millanen oikeesti oot. Tiedän miksi valehtelit, tiedän miksi satutit mua. Tiedän mitä tapaht57793Miksi ihmeessä?
Erika Vikman diskattiin, ei osallistu Euroviisuihin – tilalle Gettomasa ja paluun tekevä Cheek20748