Ja sitten varmaan on elämää lähiavaruudessa, just!

tai hyvinkin..ehh saattaa olla...;D. Taas siellä evolutionistit uskovat vakaasti luuloihinsa.
Kovin on köykäistä kuononkolinaa tältäkin tutkijatädiltä. Evokki tapaa aina rientää selittämään, ettei evoluutio liity elämän syntyyn, mutta aika heikosti menee ilman sitä! Ja evo ei muutenkaan toimi.
https://www.iltalehti.fi/ulkomaat/a/b1ba7470-cd3b-4427-994f-b55a17552d85
9170
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 9

Vanhimmat

ejä elämästä Venuksen ilmakehässä. Lisäksi mahdollisesti Jupiterin ja Saturnuksen jäisten kuiden jään alla. Aurinkokunnassamme saattaa olla paljon yksinkertaista elämää, mikrobielämää.

= sieltähän tuovat jollain luotaimella kaikki myrkyt maan päälle leviämään, soronoo..

Äänestä

alkukantaisella elämällä juuri yksinkertainen tarve:

levitä ja syödä koko ajan,

maapallo ? = paljon ruokaa

Äänestä

Voin aika varmuudella sanoa, että kaltaistamme elämää ei muilta taivaankappaleilta löydy. Se ei johdu Raamattujen ja lähestystyön puutteista kyseisillä taivaankappaleilla, vaan siitä, että elämän edellytykset eivät ilmeisesti missään vastaa olosuhteita Maapallollamme.

Äänestä
  • Luuletko että elämä syntyy itsestään jos on oikeat olosuhteet???

    Äänestä

  • Anonyymi00004 kirjoitti:

    Luuletko että elämä syntyy itsestään jos on oikeat olosuhteet???

    Ei tietenkään synny sillä elämä syntyy kun jepadeus sanoo hokus pokus.

    Äänestä

Pelätäänkö Nasassa nyt YT:itä vai mikä into on nyt työntää julkisuuteen näitä erilaisia ufotarinoita?

Äänestä
  • Sinulla on täysi oikeus uskoa omiin satuihisi..

    Äänestä

Avaruudessa se jeesuskin seikaliee mohamedin kanssa jolla 12 jalkatyttöä seurana jeesuksella taas 12 poikaa siellä ne on eläneet jo vuosisatoja avaruudessa eikä pauuta näy.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

tai hyvinkin..ehh saattaa olla...;D. Taas siellä evolutionistit uskovat vakaasti luuloihinsa.
Kovin on köykäistä kuononkolinaa tältäkin tutkijatädiltä. Evokki tapaa aina rientää selittämään, ettei evoluutio liity elämän syntyyn, mutta aika heikosti menee ilman sitä! Ja evo ei muutenkaan toimi.
https://www.iltalehti.fi/ulkomaat/a/b1ba7470-cd3b-4427-994f-b55a17552d85

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu