Kalliomäen syytä

Vuoden alussa Kalliomäki sai voimaanfirmojen tuplaverotuksen.

Seurauksia ei tarvinnut kauan odottaa, firmat myydään ulkomaille tai toiminta siirretään vähemmän yritysvihamieliseen valtioon.

Tai sitten lisäraha otetaan duunarin selkänahasta.
2203
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Kun politikot niin vähän tuntuu reagoivaan jatkuvaan ulosliputukseen niin uskonpa, että he ovat jossain palavereissa yksinkertaisesti luopuneet siitä, että Suomessa on savupiipputellisuutta ja sen sijaan ryhdytään "innovaatio"/"korkeanteknologian" hommiin.

Esimerkkinä varmaan käy laivojen ulosliputuksen. Lähes kaikki laivat ovat ulkomaisen lipun alla.

Mielestäni sellaisista poliitikoista pitää nopeassa tahdissa päästä eroon.

Äänestä
  • Ei ne osaa yhdistää kahta asiaa, tuplaverotukseen siirtymistä ja firmojen siirtymistä ulkomaille heti sen jälkeen.

    Samaa mieltä, sellaisista poliitikoista pitäisi päästä eroon niin nopeasti kuin mahdollista.

    Pahoin pelkään, että ensin Suomen talous pitää ajaa tukevasti kiville.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


joku vaan kirjoitti:

Vuoden alussa Kalliomäki sai voimaanfirmojen tuplaverotuksen.

Seurauksia ei tarvinnut kauan odottaa, firmat myydään ulkomaille tai toiminta siirretään vähemmän yritysvihamieliseen valtioon.

Tai sitten lisäraha otetaan duunarin selkänahasta.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu