Venäjän "puolustusbudjetti" paukkuu

3219
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Putlerilla kova palkka kun venekin maksaa 700 miljoonaa euroa. Ja sitä paattia millä se käy ongella korjattiin 30 miljoonalla. Salella vain soutuvene ja toisessa airossa pellipaikka.

Äänestä

Putte on ryövännyt kymmenien miljardien omaisuutensa venäjän kansalta. Onko kansa niin tyhmää ettei tuota hokaa ?

Äänestä

Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Huvittava sanavalinta tuo puolustusbudjetti. 😂
https://www.mtvuutiset.fi/artikkeli/venaja-kayttaa-nyt-jattisummia-sotaan-selvitys-paljastaa-kuinka-rajusti-maan-budjetti-on-paukkunut/8766306#gs.4fymyp

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu