Vaikeammaksi menee kirjoittaminen

Anonyymi-ap

Päivä päivältä kunnes loppuu

4

165

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Miksi? Onko siihen joku tietty syy?

    • Anonyymi

      Niin siinä käy.
      Asiat,jotkut sanotut sanat ehkä unohtuvat matkan varrella,mutta osa niistä jää elämään,omaa itsenäistä elämäänsä. Aiheuttavat henkisen lukon,johon ei ole olemassa avainta. Tulee hiljaisuus,kuin muuri,jonka yli ei enää kiivetäkään.

    • Anonyymi

      Sanoilla voi satuttaa
      haavoittaa
      piestä henkihieveriin

      En muista enää
      monesko erä
      kun päätin heittää
      pyyhkeen kehään..

    • Anonyymi

      Näin pitkästä aikaa unta,jonka muistin.
      Kerroin siinä ihmisille,että tämän talon lisäksi on kaksi muutakin taloa,mutta niihin mulla ei ole avainta. Ajattelin kyllä,että helppo niihin olisi mennä sisälle,jos joku haluaisi nähdä ne,mutta kukaan ei halunnut,ehkä pelkäsivät. Kerroin,että toinen taloista on suuri ja kaunis,täynnä ihmeellisen kauniita asioita,toinen pelottava kummitustalo,johon en itsekään oikein olisi uskaltanut mennä sisälle.( Talot siis kuvaavat unimaailmassa itseä)
      Siitä uni muuttuikin ihan toisenlaiseksi,taivaalle alkoi ilmestyä outoja ,valtavan suuria,heijastettuja kuvia,ihmisistä,rakennuksista. Isoja torneja ym.
      Ihmiset olivat kerääntyneet kaduille ihmettelemään näkyä. Monet olivat juhlatuulella,eivätkä pelänneet yhtään. Sitten huomattiin yhtäkkiä,ettei puhelimilla voinut ottaa kuvia ihme näyistä,eli niitä ei voinut jakaa muualla maailmassa asuvien ystävien kanssa.
      Puhelimetkaan eivät toimineet enää entisen lailla,netti oli täynnä pelkkää sinne syötettyä propagandaa,valmiiksi pureskeltua. Kaikki teksti oli pelkästään suomenkielellä,eikä ollut mahdollista etsiä tietoa mitä halusi.
      Ihmettelin tätä seikkaa kaduille kerääntyneiden ihmisten kanssa,suurin osa oli selvästi helpottuneita ja osa juhlatuulella. Eräs mies sanoi että nyt on hyvä kun ei tarvitse itse enää ajatella ja yksi nainen taas,että eipä hän muita kieliä oikein osaakaan kuin suomea.

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. IL - PerSut tykittää - Vaaralliset tappajat vankilaan jopa loppuelämäksi!!

      Entistä rajumpi elinkautinen tulee – Vaaralliset tappajat vankilaan jopa loppuelämäksi Henkirikosten uusijat voidaan ja
      Maailman menoa
      67
      14007
    2. Päivi Räsänen vs. Abbas Bahmanpour

      (Bahmanpour on imaami Helsingissä) Syyttäjä siis jahtaa edelleen Räsästä tämän H-puheista, joissa hän on ilmeisesti vaa
      Maailman menoa
      154
      5501
    3. Demokratian uhka: Perussuomalaiset ja polarisoiva "me ja muut" -ajattelu

      Laurence Rees varoittaa, kuinka demokratian heikkeneminen ja autoritaaristen liikkeiden nousu voidaan liittää "me ja muu
      Maailman menoa
      200
      5099
    4. Äärioikeistopurran nukke Petteri Lapanen paniikissa

      Kun Suomen historian paras pääministeri antoi vankan lausunnon, kuinka "keskustelu politiikassa on käpertynyt lähinnä va
      Maailman menoa
      11
      5083
    5. SIELTÄ SE TULI: Kepu-Kurvinen: "Emme enää lähde punavihreään hallitukseen"

      Nyt muuten nauretaan loppuviikko, että tähänkö kaatui Lindtmanin pääministerihaaveet. "Antti Kurvisen mukaan puolue ei
      Maailman menoa
      101
      4342
    6. "Rauhanomainen" miekkari hesassa: "Eläköön aseellinen vastarinta" - lakana

      Kyseessä on Suomen Palestiinalaisten yhdistyksen viime perjantaina järjestämä ”Hiljainen kynttiläkulkue Palestiinalaiste
      Maailman menoa
      87
      3571
    7. Vanhat miehet eivät muista

      Niinistö muistaa vain Marinin hölmistyneen ilmeen, mutta ei miksi möllötti sen näköisenä. Vanhanen taas ei muuten vaan
      Maailman menoa
      12
      3261
    8. Palkansaajan oikeus nauttia työuransa hedelmistä

      Työeläkejärjestelmä on verrattavissa pyramidihuijaukseen, jossa alemmat tasot, eli nykyiset palkansaajat, toimivat maksa
      Maailman menoa
      109
      3068
    9. HS - Sanna Marinin kirja on priimaluokan vedätys!

      Kirja-arvio|Toivo on tekoja tulisi ensisijaisesti nähdä maineen rahallisen hyödyntämisen voimaannuttavana merkkipaaluna.
      Maailman menoa
      15
      2995
    10. Monella äärivasemmistolaisella C-paperit armeijasta

      Kuinka kävisi sodan tullen noille? Puolustusvoimat huomauttaa, että C-luokituksen saaneiden sijoittumisesta sodan aikan
      Maailman menoa
      55
      2567
    Aihe