kuka osaa vastata ,rautaromu kerääjä taajamassa?onko se sallittua?kysyn jos itsekkin alkas kerätä tontin nurkkaan kasaa, jonka romuauto noutaisi?näkyvälle paikalle tietysti.Pitäähän kaikkien nähdä saan 150-250€ tosi isooo tunkio,oikeasti romua riittää.Asiallisia vastauksia pyydän
Siuntio rautaromut taajama
Anonyymi-ap
3527
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 3
Vanhimmat
Niih..nyt kun taantuma iskee,hamstrata kannattaa
Väliaikainen ,ehkä vuoden kasat sallittu,ei kait ne vuosikymmeniä saa olla näköriesana?? Jatkuva kasailu eihän se nätti voi olla..
No tietyn ajan saa säilöö näkösällä,määrätyn ajan.Ei kuitenkaan kymmeniä vuosia pilata vihreiden maita.Ole vihreä ole puhdas.Kompostoi kierrätä,piilota kuitenkin jätepyttysi ei tien vierelle kaikkien töllistettäväksi.Maisemoi.Nyt joulun aika lähestyy ,valosaaste kauhea.Liika jouluvalot pulaa maisemaa,tunnelmaa Lisäksi kun mitään yritystuläkia ei saa,ei viihti polttaa kalliiksi tulisi tuolla 40c/kWhlla poltella.