Hei, onko kokemusta noista yhden viisarin kelloista?
Vain posti myynnistä
https://fi.slow-watches.com/?goto=FI
Vain yksi käsi slow-watches
9
596
Vastaukset 9
- Anonyymi
Jotenkin ristiriitainen fiilis ollut noista Meistersingereistä. Se on sellainen eläkelahjakello, että kun ei muka tartte enää olla missään ajoissa. Tavallaan vähän tyhmää, ja toisaalta tollahan tiedolla kyllä pärjäisi ihan työelämässäkin oleva ihminen, vapaa-ajallaan.
Toi brändi vähän ihmetyttää, toivottavasti toi on Swatchin tytäryhtiö koska nettisivun ulkoasu tuo etsimättä mieleen Swatchin.
https://www.swatch.com/en-gb/
Jos se onkin sitten kiinalainen firma joka myy kiinalaisella koneella varustettua ajannäytääjää sveitsiläisen aliorganisaation kautta niin että lisäarvosta riittävä osa jää sveitsiin niin että voi kertoa olevansa sveitsiäinen, niin sittenhän se on jo aika hurjaa. En toki epäile että näin olisi. Olisi silti kiva tietää onko nuo neljä kaverusta ehkä sveitsliäisiä, ja onko kellon koneisto ehkä sveitsiläinen?- Anonyymi
Eikö tuo ole ihan Swatchin oma ja virallinen sivu?
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Eikö tuo ole ihan Swatchin oma ja virallinen sivu?
Joo on. Siis vertaa swatchin omaa sivua ka sitten tuota AP: n linkkaamaa sivua - ne ovat niin yksi yhteen ettei se varmasti ole vahinko.
Onko siis kyseessä Swatchin tytäryhtiö vai joku ihan muu porukka joka keksi Meistersingeriltä idean ja Swatchilta ansaintalogiikan ja ulkoasun? - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Joo on. Siis vertaa swatchin omaa sivua ka sitten tuota AP: n linkkaamaa sivua - ne ovat niin yksi yhteen ettei se varmasti ole vahinko.
Onko siis kyseessä Swatchin tytäryhtiö vai joku ihan muu porukka joka keksi Meistersingeriltä idean ja Swatchilta ansaintalogiikan ja ulkoasun?Ja mitähän yhtenäisyyttä noilla sivuilla mielestäsi on?
Punainen risti, ei muuta. - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Ja mitähän yhtenäisyyttä noilla sivuilla mielestäsi on?
Punainen risti, ei muuta.Yleensäkin valittu fontti ja ulkoasu.
Sitä Sveitsin lippua saa toki käyttää jos vaikka itse kello tehdään kiinassa, kunhan enin osa lisäarvosta tulee Sveitsistä. Mutta minusta nuo sivut ovat niin samankaltaisia että veikkaan ettei Swatch ole tyytyväinen. - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Yleensäkin valittu fontti ja ulkoasu.
Sitä Sveitsin lippua saa toki käyttää jos vaikka itse kello tehdään kiinassa, kunhan enin osa lisäarvosta tulee Sveitsistä. Mutta minusta nuo sivut ovat niin samankaltaisia että veikkaan ettei Swatch ole tyytyväinen.Väkisin yrität vääntää tyhjästä asiasta juttua.
- Anonyymi
Jos haluat hienon ja helppolukuisen yksiosoittimisen niin Meistersinger on helppolukuinen ja teknisesti kunnollinen eikö ole lainannut ideaansa ja brändiänsä muilta.
- Anonyymi
Turhake keksintö. Vähän aikaa one hand watch on hauska, mutta ei mene kauan, kuin tajuaa, että liian epätarkka ajan mittaamiseen, siis jos haluat olla ajoissa paikalla
- Anonyymi
lair Kmpmon nimwkai pow3nopaera.
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Suomalaisten pinna paloi - Ärsytys iskee uudesta TTK-juontajasta "Eihän tälle voi kun nauraa"
Oliko Veronica Verho hyvä valinta TTK-juontajaksi? Uuden TTK-juontajan henkilöllisyyttä on arvailtu siitä asti, kun Va1152403Mitä tapahtuu?
Mitä tapahtuu Humalojalla? Poliiseja talon ympärillä ja paljon ihmisiä pitkin pihoja???371453Suomi on viittä vaille sodassa Venäjän kanssa...
...syynä tähän on kokoomuslainen presidenttimme Stubb. Hän on ainoa eurooppalaisen maan johtaja, joka kärkkäästi ja taha641995- 106983
- 71962
- 97878
- 48875
Olen vähän epävarma siitä, oletko kiltti
Nainen, ensivaikutelma oli, että olet tosi hyväsydäminen eli siinä mielessä harvinaisuus. Eli et mene virran mukana, etk76700- 70696
Herkkä, hellä, aurinkoinen, kaunis upea, valonsäde on hän nainen
Ja myös fiksu, älykäs ja luonnonläheinen. Erittäin mielenkiintoinen ja kiltti ihminen. Haluan tuntea hänet, koska kaik31686
