Tesla Cybertruck ei pääse massatuotantoon

16375
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 16

Vanhimmat

Näin se juuri on.
Cybertruck ei tule läpäisemään törmäysvaatimuksia, se ei tule läpäisemään jalankulkijoiden turvallisuutta koskevia vaatimuksia, ja vieläkin tärkeämpänä, noiden luotisuorien paneelien valmistus tulee olemaan äärimmäisen hankalaa.

Äänestä

Käsi ylös joka yllättyi tästä.

Äänestä

Näin siinä kävi.

Äänestä

Loppui lyhyeen kuin kanan lento.

Äänestä

Tesla on huono.

Äänestä
  • Mutta ei niin huono kuten vaikkapa Toyota tai Volkswagen.

    Äänestä

Tämän näkee ihan pian, luultavasti jo kuukauden sisällä. Tesla on jo tehnyt satoja testiautoja Cybertruckista ja tuotantolinjat ovat lähes valmiit. Jos luvat tulee niin sitten Cybertruckia tullaan valmistamaan massatuotantona ja tämäkin artikkeli on sen jälkeen typerää sontaa.

Äänestä
  • Lisäksi oleellista on, että noudattaako Cybertruck USA:n standardeja, koska niitä myydään lähinnä Pohjois-Amerikassa. Cybertruckin ei tarvitse mennä vielä Eurooppalaisesta testauksesta läpi. USA:n standardit on paljon löysempiä kuin Eurooppalaiset standardit.

    Ja Elon Musk onkin sanonut, että Euroopassa Cybertruckiin pitäisi tehdä muutoksia, jos sitä siellä aiotaan myydä. Tosin Eurooppalaiset ei samalla tavalla pidä avolava-autoista kuin jenkit, joten auto saattaa jäädä muutenkin USA:han..

    Äänestä

Suorat tasopintaiset pellit lepattavat. Ei voi toimia. Pakko muovata kaartuviksi nuo pinnat.

Äänestä
  • Melkoinen tuuli pitää olla, että rosteri lepattaa. 🤣

    Äänestä

  • Aina suoraan peltiin voidaan laittaa vahvikkeita.

    Äänestä

Paitsi että Cybertruckin massatuotanto on juuri alkamassa.

Kaikkea paskaa täällä jauhetaankin.

Äänestä
  • Tosin virallista myyntilupaa ei vielä ole. Kaikki tähän asti valmistetut Cybertruckit ovat testiautoja.

    Äänestä

Kuka nyt tuollaista batmobiilia haluaisi ostaakaan.

Äänestä
  • N. 2 miljoonaa ennakkovarauksen tehnyttä?

    Äänestä

  • Anonyymi00015 kirjoitti:

    N. 2 miljoonaa ennakkovarauksen tehnyttä?

    Kukaan ei ole varma kuinka moni näistä oikeasti auton ostaa. Ennakkovaraus kun maksaa vain 100 dollaria ja ennakkovarauksen voi aina perua. Ainakin muiden merkkien kohdalla vain murto-osa varanneista on oikeasti ostanut auton.

    Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Tesla Cybertruck ei pääse koskaan massatuotantoon.

https://tekniikanmaailma.fi/karu-ennustus-tesla-cybertruckista-nykyinen-versio-ei-koskaan-paase-massatuotantoon/

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu