Olen 69 v. nainen. Kävin ilman lähetettä verikokeissa. Muut tulokset olivat viitearvojen sisällä, mutta
Hemoglob. 155 (117-155)
Hematokriitti 49 (35-46)
Punasolujen keskitilavuus 99 (82-98)
Ferritiini 129 (15-125)
Onko kenelläkään muulla samaa tilannetta? Ja olisiko syytä käydä lääkärin neuvonnassa?
Korkea hemoglobiini
Anonyymi-ap
5
518
Vastaukset
- Anonyymi
Viittaa keuhkosairauteen. Tupakoitko?
- Anonyymi
En tupakoi ja harrastan liikuntaa useamman kerran viikossa, mm. kuntosalia ja keppijumppaa.
- Anonyymi
Jaa. Mikähän vedätys tämäkin on. Jossain toisaalla oli samanlainen kirjoitus, ja vastasin siihen, että kaikkihan nuo ovat viitearvojen yläpuolella. Paitsi tässä kirjoituksessa hemoglobiini.
- Anonyymi
Niin ovatkin yläpuolella, eli siitä juuri kysymys. Liekö vaarallista? Mistä johtunee? Miten niin vedätys?
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1851549
No nytkö tuli lähtö Orpolle?
Pieniä oli Marinin aamupalasilakat joulukaloiksi vrt. Orpon 35 miljoonan euron kähmintä johonkin Vapaavuoren urheiluhall2001411Kauhavan häiriköijistä
Juttua Iltalehdessä. Pakko sanoa että noi nuoret on kyllä ihan pimeitä. Putkin peltoja jupksevat kiusaamaan kun ei tietä431129Haluan sinut, kuuletko minua.
Haluan sinut. Toivon, että voisimme olla yhdessä. Mietin pystynkö täyttämään toiveesi, olemaan arvoisesi. Voisitko saad43833- 14720
Miksi Lapset kiusaa yöllä
Miksi Lapset kiusaa yöllä ihmisiä? Miksi vanhemmat antaa tämän tapahtua? Eikö ne huomaa ettei lapset ole kotona vai eivä30711Sama ransetti taas!
Keikkui tällä kertaa Honkavaaran tien varressa muutaman sadan metrin päässä Louhenkoskelta.. Otin rekisterin ylös ja ver21700- 36691
Viimeinen lankafest
Käykää viimeisessä lanka festissä. Ensivuonna sitä ei enää ole. Rahat on loppu. Harmi .20646Tehdäänkö tänään toiveista totta?
Poikkea tänä illasta siinä lähellä ja annetaan silmien puhua ja sen jälkeen puhu sinä lopulta mitä ajattelet..46617