Tässäkin nähdään, että persut ovat pelkkiä suunsoittajia, kun taas demarit ovat TEKIJÖITÄ.
Ei kansalaiset mitään turvanpieksäjiä tarvitse, vaan asioiden kuntoon laittajia.
Purrakin "osasi" vain 10+ miljardia ottaa lisää velkaa per vuosi. No eihän Purra ole eläessään töitä edes tehnytl.
Ei kansalaiset mitään turvanpieksäjiä tarvitse, vaan asioiden kuntoon laittajia.
Purrakin "osasi" vain 10+ miljardia ottaa lisää velkaa per vuosi. No eihän Purra ole eläessään töitä edes tehnytl.
Vastaukset 124
Vanhimmat
Purra on pelkkä tyhjän lässyttäjä.
Kylläpä on taas älytön trolli-aloitus trollitehtaalta.
Pitää paikkansa, oikea tuuliviiri. Ei pääse eroon rasistin maineestaan.
Faktaahan tuo on.
Ja myös "persumestari" HaIIa-aho on hehkuttanut haluavansa ampua homppelia päähän, vaikka ei ole uskaltanut poika edes miestenkoulua käydä.
Ovat kyllä aika reppanaa väkeä koko persusakki.
Asialla kyllä aloitti ja se on totta.
Halla-aho on sivari. Olis mennyt armeijaan opettelemaan ampumista.
Hyvähän se on huudella ja käyttää sanan säilää.
Kunnon demari ei rasismilla iloittele, vaan lyö kissaa lapiolla ja heittää nuotioon!
Kissaeläimet ovat paskoja. Esimerkiksi ilves ei osaa syödä kuin lämmintä eläintä, kun hienot hampaat eivät jäätynyttä voi järsiä. Tästä syystä ilves tappaa aina huvikseen uuden eläimen, kun sattuu huikomaan tai hiukomaan.
Että puolustelkaa vaan persut näitä tappajia.
Onpa hölmö kommentti.
Faktat tekee kipeää.
En minä susienkaan harjoittamaa "koulutusta" diggaa. Lampaita on raadeltu ihan huvikseen hengiltä.
Ihminen sentään tappaa vain sen verran mitä syö.
Jee! Kissankiduttaja ja rattijuoppo on demarin mielestä hieno henkilö!
Mitäpä muut demulta voisi odottaa?
Eläin on kuitenkin eläin ja toimii vaistojensa varassa, antaa niiden elää kuten luonnollisesti kuuluu.
Ettekö te persut ymmärrä sitä?
No minä toimin kuten hyvä tulee. Ammun riistaa ja syön saaliin.
Näkkälä on kissan kiduttaja. Tappoi emokissan nähden kiduttamalla sen pokaset ja lopuksi tappoi kiduttamalla emokissan. Samalla kun tappoi vanhan naisen kissat, niin tuhosi tämän kodin.
Vanha nainen oli ”sopinut” asian, eikä asia mennyt oikeuteen. Luulisi, että pohjoisesta löytyisi syyttäjä ja viranomaisia, jotka toimittaisivat tuon sadistisen paskan mielentila tutkimuksiin ja ainakin syyttäjä nostaisi syytteen?
Oli kuulemma don Antin mielestä paras valinta hommaan. Kuinkahan karu menneisyys näillä muilla ehdokkailla mahtoi olla?
Sosdemit kyllä uskaltavat kiduttaa kissoja. Kyllä ovat rohkeita, armeijan käyneitä miehiä.
Päteekö tämä myös Ukrainassa.
Tarkoitatko, että sosdemit on eläimiä.
Vastaa tyhmä pystymetsä persu.
Pystymetsä persut niitä ovat.
Kyllä mielestäni demarit ovat nyt turhan asian jankuttajia, He eivät pääse millään yli vaalihäviöstään. Nyt on vain jankutettava tuosta yhdestä asiasta "rasismista", jota Sumessa on todella vähän.
Toivottavasti asiat edistyvät eduskunnassa!! Toivottavasti demareilta löytyy muutakin asiaa kuin rasismi.!!!!
Sivarihan tuo myös on Haavisto ja aikoo siitä huolimatta presidentiksi! Melkoinen häpeä, ettö armeijan ylipäällikkö on sivari!!
No, onneksi Haavistosta ei tule presidenttiä. Suomen kansa on kyllä sen verran viisas että ei hän tule saammaan tarpeeksi ääniä,
Se olisikin kyllä kauhistus ja mikä maine Suomelle! Presidentinlinnassa 2 miestä kuhertelee!! Huh, huh!!
Olet oikeassa siinä että vassarit on tappajia. Tilillä lähihistoriasta jo yli 100 000 000.
Jauhonenäinen Itku-Riikka haluaisi tappaa, mutta kun ei riitä uskallus.
En ole tiennytkään että Suomen sosialidemokraattinen puolue on ollut niin tehokas.
Siinä jälleen yksi trolli hourii noilla keksimillään jutuilla.
Ja anteeksipyyntöjä vaadittiin, vaikka ei käytännössä tehnyt mitään, kunhan kirjoitteli jotkin RKPlle sopimatonta!
Ja nyt ei uskalla enää tehdä pahojaan. Ministeri virka on silloin vaakalaudalla. Eli ulos virasta.
Ja siinä toinen natsipersu vastaa pystymetsästä.
Älä viitsi puolustella, ei saa mitään enää tekemättömäksi. Pilannut jo poliittisen uransa näillä kirjoituksilla. Ja mikä kaiken pahinta, petti äänestäjänsä.
Lueppa uudestaan Suomen historiaa.
Tyhmä oli kun noita juttujaan kirjoitteli. Poliittinen ura ei enää aukee tuon pitemmälle. Kyllä kansa muistaa, että Purra petti heidät.
Mutta Mikkel on tosidemari, kissa vieköön!
Oletkos sinä sellainen suvaitsevainen anttirasisti?
Et taida oikein tuntea politiikan saloja.
Eihän Purra ole miksikään muuttunut. Perussuomalaisten poliittinen ideologiahan on sellainen, siksihän heitä äänesti suuri määrä suomalaisia. Ei kaikki suomalaiset halua näytellä. Hyvin moni veronmaksaja ei ole valmis antamaan rahaa suoraan omasta kukkarosta maailman parantamiseen. Tyhmät vain luulee, että valtion antamat avustukset tulee jostain suuresta tuntemattomasta.
Höpö, höpö!! Demarit ja vasemmisto vain suutaan soittavat täällä. Kaikki ymmärtävät Purran nuoruuden innossa uhonnut. Kukapa meistä ei olisi joskus tyhmyyksiä lausunut.
Mutta nyt on vasemmisto löytänyt LYÖMÄKIRVEEN ja sitä pitää nyt heilutella, Mielestäni on melko naurettavaa, kun Antti Lindmankin suurella paatoksella puhui tuosta asiasta.
HULLUN HOMMAA!
Aloittakaa nyt vain tuo eduskuntatyö ja lopettakaa turhat höyhötykset rasismista. Se on ollutta ja mennyttä ja siitä on nyt marssittu ja jauhettu aivan demareitten ja vasemmiston mieliksi aivan runsaasti,
Nyt n aika tarttua oikeisiin asioihin!
Purra on pelkkä marjanpoimija.
Mies eikä marjanpoimija?
Tosidemarimies ei marjoja poimi, vaan lyö kissaa lapiolla!
Mitä hourit poikaseni?
Mitäs sinä huorit tyttöseni?
Minä huoraan.
T. Riikka Purra
Tiedätkö sinä KIRJOITTAJA, että tuollaisesta viestistä, noin halventavasta viestistä voi joutua syytteesen. Sillä tuo viestisi on todella törkeä.
Oletko itse huoripukki?? Se sopisi sinulle varmaankin hyvin!!!
Jos puolueita yleistetää muutaman ihmisen tekojen ja sanomisien perusteella pitäisi kait miettiä onko SDP:n arvomaailmassa eläinrääkkäys hyväksyttävä asia. Jos Purra suutuspäissään on jotain negatiivista sanonut jouduttuaan itse uhatuksi sen tekisi moni muukin, kaikki eivät vain uskalla, kun on tämä valtava rasisminpelko. Rasisminpelossa nöyrrytään ja otetaan syy omille niskoille, vaikka olisi itse uhri.
Kissan tappaminen ei hirven tappamisesta juuri eroa. Hirvi on vain suurempi.
Itse en ole tällä jahtikaudella tappanut kuin vesilintuja. Parin viikon päästä lähdemme tappamaan jäniksiä tuttavan ajokoiran kanssa. Saalista ei tietenkään varmaksi voi sanoa, mutta kovat laitetaan piippuihin.
Metsästys on aivan eri asia kuin kiduttaa jokin eläin kuoliaaksi. Puolustuskyvytön, ehkä ihmiseen luottava mahdollisesti jonkun lemmikki. Ehkä et riemusta hyppisi, jos joku hakkaisi ajokoiraasi siihen asti, että viimeinen inahduskin vaimenisi.
Olen minäkin ampunut jäniksiä hieman ohi ja ne ovat jääneet kitumaan. Sitten olen ottanut takajaloista kiinni ja mäiskinyt jäniksen päätä puun runkoa vasten, Kyllä ne sitten lopulta rauhoittuvat.
Kissoista en pidä, koska ne ovat turhia. Voisin niitäkin tappaa vaikka huvikseni, mutta eipä ole tullut missään vastaan.
Kuka mistäkin nauttii.... ajavathan jotkut tahallisesti tietä ylittävien eläinten päälle. Ihminen on loppujen lopuksi aika sairas otus.
Autokoulussa opettivat ajamaan eläinten yli, koska äkkinäinen väistely on suurempi riski.
Älä viitsi selitellä. Saa syyttää ihan vaan itseään kirjoittelusta. No, siinä sitten vaan "kärvistelee" asiansa kanssa. Olisi ajatellut asiaa ennen kirjoitusta. Kai Purralle aikanaan löytyy joku "sopuvirka". Oli jo aikuinen kun kirjoitti, ei 15 vuotias. Mikä helvetin uhri? Kuka uskoo, ei kukaan.
Olitko muka katsomassa tapahtumaa? Miksi et sitten puhu turkistarhauksesta. Siellä aikuiset tappavat. Kyllä sulla olisi asioita hoidettavana. Pyri eduskuntaan ja tee aloite kissan tapaamisesta.
Näin on. Kuka nyt kissan takia alkaa jarruttamaan. Tulee vielä pahempi ketjukolari. Voi vaikka ihmisiä kuolla.
Aito demari, ei mikään trolli.
Juu, demari olen kuten kaikki meidän sukulaisetkin.
Joukossa tyhmyys tiivistyy sanotaan... suku on pieni ja kaikki demareita... kuulostaa melkain pienoisbritannialta.
Ehkä kannattaa autoillessa pitää turvaväliä, on sitten helpompi hidastaa, jos vaikka jokin tulee tielle, se voi olla toki ihminenkin.
Kyseinen henkilö on itse tapahtumasta kertonut...ei osaa selittää mikä oli syy eläinten kiduttamiseen... nuoruuden "hölmöilyjen" piikkiin on niin helppoa sairaat teot piilottaa. On aivan eri asia nauttia tai pitää hauskana sitä, että saa kidutettua eläimen kuoliaaksi kuin esim pitää tuotantoeläimiä. Oletko ihan pihalla?
Miten vitussa sinä persu pidät turvaväliä tien sivusta tulevaan eläimeen?
Meinaatko lapinpojan tapaan kiduttaa saaliseläimiäsi?
Autokoulussa opettivat, ettei humalassa saa ajaa autoa! Siitä voi saada ehdollista tai jopa ehdotonta ja kovia sakkojakin. Eikä kaikista voi tulla demareille puoluesihteeriäkään. Kilpailu on kovaa.
Ainahan tappamisessa jonkunlaista kiduttamista tapahtuu. Harvoin osuma on täydellinen.
Mutta se on hirven oma vika, kun on ravintoketjussa alempana. Ei minun.
Onko demareita turkistarhoilla? Eikö turkistarhojen työntekijät ole koskaan demareita? Työläisiä?
Miksi pitäisi tehdä aloite kissan tapaamisesta? Tinderissäkö pitäisi tavata vai missä? Mikä on sinun motiivinasi kissan tapaamiselle?
Kaikki ollaan korkeakoulutettuja, vaikka huonoista oloista lähtöisin.
Mun autokoulun opettaja kyllä opetti, ettei kovin isoon eläimeen kannata tähdätä, vaan väistää. Eli aja yli marsu, mutta väistä norsu.
Suomessa kun ollaan, niin pupun ylitse ajetaan, mutta hirvi väistetään.
Ihanko totta. Kuka nyt tahallaan ajaisi ihmisen päälle. Siitähän joutuu linnaan. Olet todella dille.
Naurettava on ajatuksen juoksu sinulla.
Persuissahan siihen syyllistyneitä löytyy ja pikkurikollisia kaikista eniten. On tehty jo tutkimuskin. . En viitsi nimiä mainita. Tiedät varmaan itse.
Kyllä luonteessa on joku vika, jos pystyy eläintä kiduttamaan tuohon malliin. Eikä siitä puolesta luonteestaan mihinkään pääse, kyllä se siellä pohjalla kytee!
Kumpiko on enemmän syyllinen, puhuja vaiko tekijä.... siinäpä pulma medialle?
Ei ne sun pulmista ota mitään kerrottavaa kansalle. Mieti vaan omassa mielessäsi.
Kyllä demarit teki niin äärimmäisen vasemmistolaista politiikkaa että Persut ovat maltillinen puolue verrattuna heihin.
Persut on (nykyään) äärioikeistopuolue, joka saa voimaa pelkästään vihapuheesta.
Se juna meni jo jatkossa suoraan käräjille tie vie.
Ei lopu muuten.
Ai Natoon liittyminen? Suomen suojeleminen? Yritystukien jakaminen kriisiaikana? Kaikista huolehtiminen?
Ei erityisen vasemmistolaista, mutta Suomen koko kansan etuja puolustavaa kriisiaikana.
Parempana aikana voitaisiin palata tulonjaon epäoikeudenmukaisuuksiin ja tasa-arvon edistämiseen.
Ei ole perää. Persut petti äänestäjänsä. Kannatus jo pudonnut. Ovat vasta kolmosena.
Eiköhän näilläkin palstoilla niitä vihapuheita viljele lähinnä punaviher-"suvaitsevaiset"?
Älä puhu paskaa.
Minusta tuntuu, että ne ovat demarit, jotka saavat voimaa nyt vihapuheesta, Se on nyt hyvin ajankohtainen asia demareilla.
Mihin ehtivätkään vielä, kunhan pääsevät eduskunnan pallille.
Näkkäläjärvellä ei ole asiaa Helsinkiin ilman turvamiehiä, voi tulla nenä kipeäksi.
Minä en voi ymmärtää aikuiselta mieheltä tuollaista tekoa, eikö siellä Aslakit ojentaneet tuosta teosta?
Annat väärää tietoa eli valehtelet. Oli kyllä vain 15 vuotis. Mieti itse mitä olet tehnyt 15 v. Olit varmaan pyhäkoulupoika ja lauloit seurakunnan kuorossa. Nuoruus ja hulluus . . . ?
Mikä sinua tappamisessa ahdistaa? Isäni opetti minut tappamaan riistaa joskus 10 vuoden iässä. Hänen pyssyillään tapoin eläimiä ennen kuin sain ostoluvan omille.
Hieno harrastus on.
Psykopaatit ovat esimerkiksi sellaisia, jotka saattavat aloittaa eläinten kiusaamisella sitten tappamisella. Nuoruudella on turha puolustella sairaita tekoja. Hulluudellakaan ei pitäisi puolustella, vaan mennä hoitoon ajoissa.
Lenkkimakkaratiskillä olen ollut huomaavinani, että joku muukin tappaa eläimiä.
Persut uhriutuu ja valittaa. Itse ovat kulttuurin luoneet. Eivät pysy asioissa vaan maalittavat toista ihmistä miten osaavat, jos on nainen, on pirihuora, jos on mies, on homo, jos on luonnonsuojelija, on ekoterroristi...
Mutta itse Purra puhtoinen natsimielinen toisia halveksiva 'oikea' suomalainen.
Hän itse on. Se riittää. Ja Jussi ja Suomen Sisun pojat. Joilla on on aseita ja nyrkit ja vasarat. Paha tulla väittään jotain!
Vaalitulos kiihottaa vasemmistodemareita ja RKP on rasismin suurin asiantuntija! Rasismia, rasismia, se sopii Anna-Majalle. Ja tehokas anteeksipyyntö, mitä sekin sitten onkaan!
Hallitukseen pääsy on se pahin ongelma. RKPn on pakko päästä hallitukseen, oli sitten kansanedustajia tai ei! Demareitten päätä särkee ja mahassa vääntää, kun Marinin hallitus ei enää päässyt jatkoille! Kansankiihotus on meneillään näillä puolueilla!
Kyllä se on ollut persuilla. Tuomioita on tullut kansankiihottamisesta. Tynkkysellä nytkin syyte päällä. Taitaa olla kolmas kerta. Kuinka Halla-ahon kävikään. Nyt on sitten persujen kannatus pudonnut. Äänestäjät on petetty. Väärillä lupauksilla hallituksessa. Mutta kuinka kauan?
Demarit on ällöjä. Ja tämä uusi kansankiihottaja Antti se vasta ällö onkin. Mistä lienee kiihotusretoriikkansa ominut, Neuvostovenäjältä, vai natsi-Saksasta? Ällö on tyyppi!
Ällö tyyppi on kyllä eduskunnassa Riikka Purra. Riiteli ja haukku jo neljä vuotta oppositiossa. Hyvä, että saa nyt samaa paskaa niskaansa. Ilkeä nainen. Teki luottamusäänestyksiä harva se päivä. Mutta ei saanut hallitusta nurin. Kyllä varmaan v-tti. Sai kyllä hyvin nokilleen.
Se on naurettavaa, että RKP on nyt niin rasismia vastaan, He eivät juuri hyväksy suomenkielisiä alueille, joissa on valtakielenä ruotsi.
Se on tosi rasismia. Ruotsinkielisillä alueilla ei suomenkielinen saa palvelua suomeksi, vaan siellä pitäisi väkisin puhua ruotsia.
Persuille on tärkeämpiä jotkut vitun kissat eikä Suomen kansa.
...Ollut Marinille yhtä tärkeää kuin biletys se kuviin avattuna lisään edelliseni
,,,😃😙😁😙😁😙😁😍😁
Pelkääkö persu saavansa bileissä turpiinsa, vai miksei uskalla lähteä peräkammaristaan juhlimaan ihmisten ilmoille?
Siis Työajalla sdpssä otetaan vaikka suihin ja niellään vaalilupauksensta
SDP:n juhlissa hakataan kissoja?
Media on penkonut kansanedustajien ja ministerien taustoja. Vanhat kirjoittelut maahanmuuttopolitiikasta nostettiin pöydälle, ja kuukausien tunteittenpurkaus siitä tuli.
Tyhjänpäiväistä vasemmisto-rkp-vinguntaa.
Media kertoi demarin eläinrääkkäyksestä; kissanpennuille silmiin suihke polttavaa nestettä, nuotioon elävältäkissanpennut ja emokissa. Mutta vasemmisto-demareille tämä ei ole mitään, ei vaikka siitä tulikin tuomio eläinrääkkäyksestä!
Rakkautta ja rauhaa hokeneet sosialisti, mikä ja mitä se rauha oikein tarkoittaa, ei ainakaan eläimiä! Mutta kun joskus vuosia sitten tulet kirjoittaneesi mustista säkeistä, niin voi auta armias rasismin määrää. Eläinten elävältä polttaminen onkin pikkujuttu, sosialisteille!
Ruoka-aika SDP-lle kun kissan liha haisee eiku tuoksuu
,.,😃😙😁😙😁😙😁😍😁
.,😃😙😁😙😁😙😁😍😁
Näin on. Ovat nyt sitten unohtaneet köyhät persut ja muut työttömät. Oikeat takinkäntäjät.
Ei ole tehnyt mitään rikollista. Purra on ja siinä on vissi ero. Purra heti huumetestiin. Kyllä soitti suuresti silloin suutaan. Naurettava ihminen. Nyt saa kestää virheistään.
Mene sinne sitten ottamaan suihisi. Sultahan se varmaan käy. Kerro missä, tullaan kuvaamaan.
Demareilla tuntuu olevan tuo kielenkäyttö melko sivitymätöntä, mutta senhän voi toidellakin odottaa demarilta.
Voi vain kuvitella sitä älämölön määrää jos Riikka nimimerkkillä olisi fantasioitu kissan tappamisesta. Mutta eipä nosta media kohua koska sossu.
.,😃😙😁😙😁😙😁😍😁
Eipä ole paljoa YLE uutisoinut tuosta SDP puoluesihteerin tekemisistä.
Mistähän tuo oikein johtuu, että YLE:ä ei kiinnosta se, mitä puoluesihteeri on tehnyt.
,.,😃😙😁😙😁😙😁😍😁
Miu
Tästä keskustelusta jo huomaa, mielen ongelmat lisääntyneet Suomessa.
Mieleni toimii hyvin. Viimeksi eilen sitä huudatin.
En todellakaan usko että Purra olisi halunnut niin tehdä. Punikit nimittäin osaavat vääristellä asioita ja ottaa asiayhteydestä asioita pois.
Purra on kieltämättä nolouden prototyyppi.
Nolouden perustyyppi taidat olla itse, kun noin tiedät millainen nolouden perustyyppi on,
Ei voi puhua, jos ei ole itse kokenut noita nolouden puheita.
Lindmanin käytöksestä voi päätellä että hänellä ei ole nyt kaikki elämässään hyvin. Liian lujaa menee.
Muistaakseni Kristiinankaupungissa on asuinalue, jossa on pelkkiä demareita. Puoluevirkailijoiksi pyrkivien osoite on Kissanpiiskaajankujalla.
Taitaa sinulla olla sama tilanne. Sitten asiaan. On ihan turha kuvitella, että sadisti koskaan paranee taudistaan. Suomikuva ulkomailla kärsii todella paljon kun tuollaiset eläinten rääkkääjät saa Suomessa olla vapaana. Sivistysmaassa tuollaiset saisivat pitkän vankeusrangaistuksen eivätkä olisi kelvollisia mihinkään yhteiskunnallisiin tehtäviin.
Trollit taas räkyttämässä persuista. Millainen sää Pietarissa? Riittääkö kaalia vielä soppaan vai keittelettekö vanhoja sukkia korviikkeeksi?
LöLxD
Aloittaja turhaan lieventelee asioita.
Führer-Lindtmanin LÖYTÖ oikein KIDUTTAMALLA tappoi.
Henkisesti kidutti myös lemmikkikissojen emäntärouvaa.
Mutta eikös tuo Lintmannikin nuorena ollut innokas käden ojentelija natsityyliin? Eli eipä tuossa valinnassa mitään kummaa sinänsä.
ap on homo
Niin on.