pusakkaa,tummat housut, naisella hame.. ryöstäjiä.. pyhäsalmi

https://poliisi.fi/-/poliisi-pyytaa-havaintoja-pyhasalmessa-tehdysta-torkeasta-ryostosta

onkos siellä jotain ..enpä sano lisää ettei tule rasismi epäilyjä?
3163
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Miksei asiaa voisi sanoa suoraan. Miksi pitää käyttää kiertoilmaisuja?

Äänestä
  • se on varmaan tuo ku herkästi potkut tulee jos voi epäillä rasismista?

    Äänestä

tuostaha ne innostui vaan kun nää pyöreäsilmät rasismi marssivat tueksi, "baana vapaa pojat ja tytöt"

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

https://poliisi.fi/-/poliisi-pyytaa-havaintoja-pyhasalmessa-tehdysta-torkeasta-ryostosta

onkos siellä jotain ..enpä sano lisää ettei tule rasismi epäilyjä?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu