Finnwatch raportista puuttuvat, isoimmat talous-pörssirikolliset korruptiopoliitikot

Anonyymi-ap

18

1108

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Suomi taitaa olla ainut EU-valtio, jossa isoimmista talous-pörssirikollisuuden ja korruption rikostutkinnoista, vastaavat poliittisesti äärioikealle sitoutuneet, PetosKok:n jäsenet supossa ja poliisissa.

      https://www.is.fi/politiikka/art-2000009822802.html

      • Anonyymi

        😋😍😋😍😋😍😋😍😋

        😋 ­­N­y­­m­f­o­­m­­­a­­a­­­n­­­i -> https://l24.im/ecC7ux#kissagirl21

        🔞❤️❤️❤️❤️❤️🔞💋💋💋💋💋🔞


      • Anonyymi

        😍😍😍😋😋😋😋😍😍😍

        😋 ­­­N­y­­­m­­­f­­o­­­m­­a­­a­n­­­i -> https://ye.pe/finngirl21#18000255n

        🔞❤️❤️❤️❤️❤️🔞💋💋💋💋💋🔞


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        😍😍😍😋😋😋😋😍😍😍

        😋 ­­­N­y­­­m­­­f­­o­­­m­­a­­a­n­­­i -> https://ye.pe/finngirl21#18000255n

        🔞❤️❤️❤️❤️❤️🔞💋💋💋💋💋🔞

        Suomen keisari Wahlroosia ei taida näkyä


    • Anonyymi

      https://www.kauppalehti.fi/uutiset/suomen-rikkaimmat-ihmiset-nauttivat-etua-jolla-kerataan-satoja-miljoonia-euroja-ilman-veroa-professori-taysin-omituista/5cf5e68b-025b-4659-beb7-b8ad6ff4d881?ref=iltalehti:5fd4&utm_source=iltalehti.fi&utm_medium=almainternal&utm_campaign=kiintea_kauppalehti_ohjausboksi&utm_content=ohjausboksi

      Ne tahot joiden pitäisi rikostutkia ja isosti, valtion korkeiden virkojen, törkeitä väärinkäyttämisiä, isoimpaan talouspörssirikollisuuteen, ovatkin osa tuota korruptiota, jopa jäseniä äärioikeiston poliittisissa puolueissa.

      https://www.is.fi/politiikka/art-2000009822802.html

      • Anonyymi

        eliitit sumplii rahansa laillisesti veroparatiiseihin- kokoomus EU-aikana tehnyt rikkaimmille tuon mahdollisuuden...


    • Anonyymi

      https://www.is.fi/politiikka/art-2000009822802.html

      Kiinnittämällä huomio pienimpiin tekijöihin, kuten tonkimalla Yli-Viikarin meikkipussia, tai some-"vaikuttajien" tienestejä, väistellään isoimpien talous-pörssirikollisten rikostutkintojen puuttumista Suomessa.

      Suomen kansalaisten vaadittava ISOSTI, veroparatiisi-sote-ym pörssirikollismonopolien/yrityksien, verotukseen ja aitoon yhteiskunta-luonto-ilmasto-ym vastuuseen laittamista. ISOSTI.

    • Anonyymi
    • Anonyymi
    • Anonyymi

      https://keskustelu.suomi24.fi/t/17907665/epaluottamuslause-ei-riita--laittomuudet-perusoikeuksia-vastaan-tutkittava-

      Suomen perustus-ym laeissa, ja kansalaisoikeuksissa on säädetty, aito taloudellinen, ajanmukainen oikeusturva, jokaiselle Suomen kansalaiselle.

      Monin tavoin erittäin lainvastaisen, pörssirikollis-äärifasistien neonatsihallituksen, suunnitelmat leikata, jo entuudestaan köyhyysrajan alapuolelle pakotetuilta, ovat täysin Suomen perustus-ym lakien ja kansalaisoikeuksien vastaisia.

      Odotamme innolla, löytyykö eduskunnan yksipuoluejärjestelmästä, rohkeita poliitikkoja puolustamaan Suomen lakeja ja kansalaisoikeuksia.

    • Anonyymi
    • Anonyymi

      no jos ajattelee että verottaja on jo korruptoitunut. Miten muuten progressiivinen verotus voi olla isompi pienituloisella kuin suurituloisella .

      • Anonyymi

        Pienempi tarkoitit varmaan. Koeta edes pysyä totuudessa. Verovälttelyä, verohelpotuksia, vastikkeettomia ökytukia verokeitaisiin, kaikki kansan kukkarolta.


    • Anonyymi

      Äärioikeiston pörssirikollisten käytännön väkivaltajoukko-ongelma, on väistämättä jo Suomessakin, mutta toisin kuin Ruotsissa, kansalaisia ei ole turvattu, aidolla taloudellisella oikeusturvalla, ja huoltovarmuudella, alkaen 2000€/kk minimieläkkeistä.

      https://www.svt.se/nyheter/inrikes/efter-mordet-i-villaomradet-har-helt-tappat-fortroendet-for-politikerna

      Ruotsissa on myös 6 500€/kk eläkekatto, eikä osake-vakuutuskuori-porsaanreikää, ökyrikkaille perintö- ja verosuunnittelija-pörssirikollisille.

    • Anonyymi
    • Anonyymi

      Finnwatch on epämääräinen viherpunikkien hämäräperäinen organisaatio. Finnwatch todennäköisesti keksii ison osan ”todisteista” omissa päissään.

    • Anonyymi
    • Anonyymi

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Ketä tietää

      Missä ammuttiin pyssyllä.
      Kotka
      63
      6156
    2. Ei tunnu, että välität yhtään

      Tuntuu, että et edes muista minua koko ihmistä. 😢
      Ikävä
      63
      5559
    3. Vimpelin liikuntahallilla tulipalo?

      Katsoin, että liikuntahallista tuloo mustaa savua. Sitten ovet pärähti hajalle, ja sisältä tuli aikamoinen lieska. Toise
      Vimpeli
      125
      4331
    4. Onko kaipaamallasi

      Naisella silikonit 🤔
      Ikävä
      54
      3842
    5. Näytitpä taas niin hyvältä!

      Nautit tilanteesta täysin rinnoin. Sinä olet kuin
      Tunteet
      14
      3785
    6. Veikeä Satu

      Tuu jutteleen, kaipaan sua. Oot kuuma nainen.
      Ikävä
      32
      3209
    7. Oletko nyt

      Onnellinen mies naisesi kanssa?
      Ikävä
      63
      2961
    8. Rakastatko?

      Ala kertomaan se ja heti
      Ikävä
      59
      2836
    9. Mikä haluat olla kaivatullesi?

      1. Kaveri 2. Ystävä 3. Panokaveri 4.puoliso 5 jokin muu
      Ikävä
      68
      2568
    10. Kosiako meinasit?

      Voi sua rakas ❤️
      Ikävä
      47
      1950
    Aihe