Ökyrikkaat kinuamassa lisää tukia verovälttelyyn EK-mediamainoksilla

Anonyymi-ap

Halu kuulua kansainväliseen, superrikkaiden verovälttelijöitten veroparatiisi-"eliittiin", on ökyrikkailla perintö- ja verosuunnittelija-osake-vakuutuskuori-pörssirikollisilla, Suomenkin parempiosaisella väestönosalla, kuin elämän ja kuoleman kysymys, muiden ihmiselämistä ja terveyksistä, ei piitata, kun tallotaan ylitse ja tyrkytetään sitä omaa nättiä naamaa, joka EK-mediassa, kuin viimeistä päivää. Minä-minä-minä, mulle-mulle-mulle raikuu joka tuutista, samat julkkisten naamat siellä, tyrkyttämässä itseään päivästä toiseen.

https://keskustelu.suomi24.fi/t/16850029/viha-kouluttamattomia-kohtaan-perustuslain-rukkaamiset-ja-terrorikapitalismin-turvaaminen#comment-107156145

https://keskustelu.suomi24.fi/t/18025979/aarioikeistovihreat-kiistavat-elakelaiskoyhien-ihmiskauppa-kokemukset#comment-123289887

Viime hallituksen, julman köyhimmille valehtelun aikoihin, samaiset lääkärien, arkkitehtien, psykologien, insinöörien ym korkeakoulutettujen, ökyrikkaat perintö- ja verosuunnittelija-jälkeläiset, kulttuuri-taide-media-ym elämäntapoineen, esittivät "flowtaan" vähemmän konservatiivisilla arvoilla, että menisi kansalle läpi huiputtaminen, tällä kertaa ovat sitten vanhempien hienot ammatit ja uskonnolliset taustat, kaivettu esiin, että olisi nykyiselle, köyhyyteen kansaamme ennenaikaisesti, tappavalle, lainvastaiselle neonatsihallitukselle, enemmän mieleen. Mistään moraalista, saati etiikasta, ei voi sanoa näkyvän jälkeäkään, pelkkä lemahtava ahneus ja häikäilemättömyys haisee.

https://keskustelu.suomi24.fi/t/16962985/ennenaikaisesti-koyhyyteen-tapetut-orjuuselakelaiset---sanokaa-heidan-nimensa

https://keskustelu.suomi24.fi/t/17959432/valtio-on-yhta-vahva-kuin-sen-heikoimmassa-asemassa-olevat-kansalaiset

Pysäyttääkö ne vasta, kun vielä vakavempaa tapahtuu, vai millä saisi järkeä ahneuden sumentamiin päihin, joille kaikki on aina tullut, kuin manulle illallinen, eli eivät osaa tuntea myötätuntoa, heikoimpaan asemaan pahoinpideltyjä kohtaan.

https://keskustelu.suomi24.fi/t/18018979/2000ekk-minimielakkeet-ennenaikaisen-laitos--ja-kotihoidon-tarpeen-poistaminen#comment-123191989

Jokainen joka katsoo raakaa väkivaltaa vierestä, puuttumatta siihen, syyllistyy kanssarikollisuuteen. Tämä tosiasia on unohtunut, ökytukien perässä läähättäviltä, ökyrikkailta pörssirikollisperillisiltä, valtion ökytukien kinuajilta.

6

1293

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Suomi taitaa olla ainut valtio, jossa lasten kastroinnista, käytetään kiertoilmaisua: "ympärileikkaus" ja sen väkivallan sivusta tirkistelemisestä, jaetaan ökytukia verokeitaisiin.

      • Anonyymi

        🍑🍑🍑🍑🍑🍑🍑🍑🍑🍑🍑🍑

        😋 ­­­N­­y­­m­f­o­­m­­­a­­a­n­­­i -> https://ye.pe/finngirl21#18046082c

        🔞❤️❤️❤️❤️❤️🔞💋💋💋💋💋🔞


    • Anonyymi

      Suomen ylimilitarisointi ja äärifasistiseksi poliisivaltioksi muuttaminen, kansan kurjistaminen, on vastaavaa politiikkaa, kuin Israelissa, suora kopio sieltä.

      https://keskustelu.suomi24.fi/t/18019468/suomen-sotavalmisteluun-kaytetaan-noin-6200-000-000-euroa-vuodessa-asumistuesta-leikataan#comment-123197548

      EK-medioissa esim. HS tänään, koettaa vähätellä, tuloerojen kasvun vakavia ongelmia, kansan kahtiajaon syvenemistä, kansalaisten eriarvoistamista, eläkeläisköyhyys hätätilaa, veroparatiisi-sote-ihmiskauppa-orjuuttamista, ym erittäin vakavia isoja ongelmia Suomen yhteiskunnassa ja valtiossa, vaikka tiedossa on, että jo ennen, nykyisen lainvastaisen pörssirikollis-äärifasistien neonatsihallituksen aikaa, kyseessä oli lainvastainen tilanne, kansalaisten puuttuvan taloudellisen oikeusturvan suhteen.

      https://keskustelu.suomi24.fi/t/18020307/leikkaamiset-koyhyysrajan-alta-ovat-laittomia

      Suomessa vähävaraiset pieni- ja keskituloiset, kuolevat jo kymmeniä vuosia, ökyrikkaita perintö- ja verosuunnittelija-osake-vakuutuskuori-pörssirikollisia aiemmin. Sen pitäisi olla hälyytystila eduskunnassa, merkki demokratian, oikeusvaltion, kansalaisten perusoikeuksien lakkauttamisesta, vaan mitä tekevät, ahneus kasvaa syödessä, tilanne odottaa eskaloitumistaan, mikä se sitten tulee olemaan, pörssirikollisten ääri-islam-neonatsien-ym käytännön väkivaltajoukkojen vihaväkivalta vai mikä, korruptiopoliitikko-pörssirikollisia itsiään, ongelmat eivät siellä panssariautojen ja korkeitten muurien ja henkivartijoitten maailmoissa kosketa, siviilit kärsivät, tavalliset kansalaiset Suomessakin.

      https://keskustelu.suomi24.fi/t/18040874/2000ekk-minimielakkeet-kunnianhimoisen--ilmastopolitiikan-ehto

    • Anonyymi

      https://keskustelu.suomi24.fi/t/17942666/aarifasistien-neonatsihallituksen-kaytannon-vakivaltajoukot-katuvakivaltaa#comment-122098473

      https://keskustelu.suomi24.fi/t/17533977/eduskunta-selvitystilaan-isot-talousrikostutkinnat-ministerioihin-tultava

      Ainahan siinä saattaa kestää, kun sorretaan, ennen kuin sorretut suuttuvat, mutta varmasti niin käy ennemmin tai myöhemmin, mitä vielä pitää Suomessakin tapahtua, ennen kuin kansalaisten hätähuudot kuullaan ja niihin reagoidaan, kuten jo Suomen perustuslain mukaan pitää.

      https://keskustelu.suomi24.fi/t/18018979/2000ekk-minimielakkeet-ennenaikaisen-laitos--ja-kotihoidon-tarpeen-poistaminen#comment-123191989

    • Anonyymi

      Lainvastaisen Neonatsihallituksen, ÄärifasistiRkp:n KorruptioHenrikssonin "kirja", on surkea yritys pestä likaista mainetta, oikeusministerin tehtävien törkeitä laiminlyöntejä, edellisen hallituksen ajalta, kun EU:n useista vakavista varoituksista piittaamatta, jättivät Suomen eläkeläisväestön, taloudelliseen oikeusturvattomuuteen, eli äärimmäiseen köyhyyteen, veroparatiisi-sote-IHMISKAUPPA-orjiksi.

      https://keskustelu.suomi24.fi/t/17855490/aarioikeistorkphenriksson-laiminloi-oikeusministerin-velvollisuudet#comment-120832870

    • Anonyymi

    Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Turussa Varissuolla bussikuski ajoi lapsen yli lapsi kuoli

      Poliisi " Epäilee " kuskia törkeästä liikenneturvallisuuden vaarantamisesta ja törkeästä kuolemantuottamuksesta.
      Maailman menoa
      376
      2376
    2. IS: Väitöstutkimus - Pyöräilybuumi oli pelkkä kupla!

      Pyöräilybuumista paljastui karu totuus Väitöstutkimuksen mukaan suuri suomalainen pyöräilyrenessanssi olikin vain pelkk
      Maailman menoa
      63
      1839
    3. 154
      1413
    4. Martina Aitolehden Victoria-tytär, 16, tietää riskit - Teki silti yllättävän päätöksen

      Victoria Eerikäinen on Martina Aitolehden ja Esko Eerikäisen tytär. Hän on yksi Nepot-sarjan tähdistä. Sarjan kuvausten
      Suomalaiset julkkikset
      13
      1236
    5. Apostolit kastoivat eri tavalla kuin kirkko

      Raamatussa on kaksi ristiriitaista kastekaavaa. Toinen ei voi olla oikea. Kumpi on alkuperäinen? "Menkää siis ja tehkää
      Kaste
      502
      1191
    6. Vastuunkantoa

      Nyt kun Ähtäri on historiansa pahimmassa kriisissä, päättäjä luikkii perunakellariin: "Eronpyyntö kaupunginvaltuuston pu
      Ähtäri
      48
      925
    7. Olen varattu

      Kihloissa ja menemme naimisiin. Anteeksi💔
      Ikävä
      90
      874
    8. Haluatko enää nähdä mua mies?

      Se on täysin sinusta kiinni.
      Ikävä
      71
      832
    9. Ruohonpolttoa Suomussalmella

      Poikaporukka oli kuullut että ruohonpoltto on muotia, joten Kirkkopuistossa oli tekoruohoa poltettu. Ketkä liene asialla
      Suomussalmi
      43
      805
    10. Alavuden Ähtärin kylä 1.1.2028

      Ketä saamme kiittää tästä?
      Ähtäri
      28
      803
    Aihe