Veroparatiisi-EK-medioitten tuputtaman, Tampereen Tammelan stadionin tarina, kirjoitetaan hoitamattomien sairauksien, ennenaikaisten köyhyyteen tappamisten ja veroparatiisi-sote- ja kerjuuttamis-IHMISKAUPPA rikosten kirjaan.
https://keskustelu.suomi24.fi/t/18661901/kertoo-surullista-tarinaa-tiedonvalityksen-kuolemasta-ek-medioissa-suomessa
https://keskustelu.suomi24.fi/t/17597698/pormestarien-kalliit-turhakevirat-hirvittavine-edustuskuluineen-lakkautettava
https://keskustelu.suomi24.fi/t/18128483/perintorikkaiden-viihdepaketteja-kaupunki-jakaa-quotkoyhyyspakettinaquot-treella#comment-124496207
Tampereella kaupunkilaiset kyselevät, paljon muuaallakin kuin veroparatiisi-kerjuuttamisbisnes-ihmiskauppajonoihin pakotettuina, että eikö tuosta AutokratiaUsan pörssirikollisten äärifasistien kalliista turhakevirasta, väkivaltaisesta pormestarimafiasta, päästä Suomen oikeuslaitoksen -ja ministeriön avulla eroon ?
https://seura.fi/asiat/ajankohtaista/suomen-sisun-kokoomuslainen-tiedottaja-tiedan-useita-jotka-ovat-kokoomuksessa-mukana/
Veroparatiisipormestari PetosKok-KorruptioKummola-mafia, pisti köyhimmiksi ja sairaimmiksi pahoinpidellyt alle 64-vuotiaat sairauseläkeläiset, kustantamaan pörssirikkaille ilmaiset uimahallikäynnitkin. Sellainen rosvo kaupungin korruptiovirassa, virassa jota aidossa oikeusvaltiossa ja demokratiassa, ei edes perustuslainkaan mukaan, pitäisi edes olla olemassa.
Tampereen Tammelan stadion on ihmisverellä maksettu
Anonyymi-ap
3
905
Vastaukset
- Anonyymi
Sananvapaudet estetty mm. EK-Ylessä. Suomessa kansalaisilta pimitetään tietoa, etteivät hoksaisi miten rajua demokratian alasajo, oikeuvaltion tuhoaminen ja kansalaisoikeuksien romuttaminen on toteutettu pörssirikollis-äärifasistien toimesta.
- Anonyymi
juutalaiset pörssirikolliset uuniin
- Anonyymi
YKSIPUOLUEJÄRJESTELMÄ Suomessa, tiedät sen kun vaivaudut vähän ajattelemaan.
https://keskustelu.suomi24.fi/t/18663384/aarifasistien-porssirikollishallituksen-lahtolaskenta-alkanut
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Kalajoen hukkuneet pojat olivat tummaihoisia
Jälleen kerran, hukkuneet tai heikon uimataidon vuoksi vaaraan joutuneet olivat muita kuin suomalaisia. Turha viisastell2064235- 1862239
- 611410
Minkä asian haluaisit muuttaa kaivatussasi?
Mikä kaivattusi luonteessa tai ulkonäössä ärsyttää sua?961151- 1221049
- 71996
Jos kaivattusi on perääntynyt lähestyessäsi
jossain tilanteessa, ymmärrätkö miksi hän saattoi tehdä sen?94960Ahneus iski Fazeriin, suklaalevy kutistuu 180 grammaan
Kun mikään ei riitä. Shrinkflaatio. Mitä isot (Marabou) edellä, sitä pienet (Fazer) perässä. Pienikin voi siis olla a127931- 103901
Kuvaile kaivattuasi
kolmella adjektiivilla ja kolmella emojilla. Pidetään ketju asiallisena kiitos. 😁54845