Vihreiden ja Vasemmiston kannatus luisuu kovaa jopa oppositiossa

Vihreät enää 7,7% ja Vasemmisto 8%

Kun ei osata kuin räksyttää
585
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

On lähes mahdotonta tiputtaa kannatusta oppositiossa, vihreiltä ja vasemmistolta tuo onnistuu leikiten. Noiden kannatus yhteensä reilusti alle Perusuomalaisten. Ja kehtaavat vielä antaa ohjeita

Äänestä

Vihreillä tuo meno on saman suuntainen kuin Ruotsin vihreillä. Ruotsissa kannatus taitaa olla jo alle viiden. Oikein hyvältä näyttää.

Äänestä

Loistavaa.......hahahaaaa.

Äänestä

Vihreillä ja vasemmistoliitolla on sama suunta kuin persusuomalaisilla.

Äänestä

PS pysynyt ennallaan virhemarginaalin sisällä ja nousu alkaa seuraavasta gallupista

Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Vihreät enää 7,7% ja Vasemmisto 8%

Kun ei osata kuin räksyttää

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu