Mikä aiheuttaa miehelle sen että aluksi ollaan kiihottuneita ja kun ollaan sisäkkäin, se lopahtaa? Kova intohimo ja palo, mutta näin käy. Paikkani ovat kyllä kunnossa niin en usko että siinä syy. Mitkä on suurimmat tekijät silloin kun vehje lopahtaa kesken kaiken?
Totaalistoppi seksissä
8
480
Vastaukset
- Anonyymi
Uusi kumppani? Suorituspaineet ja ylivirittyminen, keskittyminen siihen ettei tee mitään tyhmää, jännitys, kaikki. Helppoa sinulle naisena kun ei oikeastaan tarvi mitään tehdä, miehethän sen koko prosessin taikoo esiin - ja se ei ole helppoa etenkään jos on pikkuisenkaan tunteita pelissä ja naisella on väliä. Kun hepin saa sisään niin silloin "tavoite on saavutettu" ja se vitullinen (yli)suorittaminen ja kaikkeen keskittyminen ja tunnelman luominen ja aikaansaavana vievänä uroksena toimiminen pitäisi muuttaa luontevaksi nautinnoksi. Eipä onnistu, paukut on jo aivan jossain muualla kuin omassa nautinnossa.
Tämän takia tarvitsemme intimiteettiä ja kohtaamista ja siinä taiteenlajissa te naiset olette kyllä susipaskoja.- Anonyymi
Aamen. Hyvin kiteytetty.
- Anonyymi
Jos on kokemuksia jotenkin "väärin" tekemisestä aikaisemmin. Jää kummittelemaan.
Mahdolliset lääkkeet.
Ette sovi yhteen fiilis.
Kitkaa parisuhteessa, ei kiinnosta todellakaan silloin,
lopahtaa kesken. - Anonyymi
Ylisuorittaminen omassa elämässään sekä työssään, parisuhteen paineet ja naisen odotukset, mahdollisten lasten asiat, ylirasitus, uupumus, rahahuolet tai vaikkapa omat suorituspaineet. Siinäpä varmasti yleisimmät syyt. Ei siinä syyllisiä tarvitse etsiä, vaan olla ymmärtäväinen puolin ja toisin, jos haluaa parisuhteen jatkuvan.
- Anonyymi
Ylä ja alapää eivät tunne samoin.
Mut,ei hätää.Toivottavasti sinulla on ymmärtäväinen nainen. - Anonyymi
Jos miehellä lopahtaa kun ajattelee toista tai pettänyt Eikä vuoksi kiihotu sinusta
- Anonyymi
Naisten alusasut muistuttaa mummojen alusasuja ja nainen voi myös hiukan tehdä töitä sängyssä vaikka käsillä ja osoittaa et nyt painetaan pitkää päivää.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Me työeläkeläiset äänestämme SDP:tä
SDP on luonut koko työeläkejärjestelmän, jonka hedelmistä saamme nyt nauttia. Kansaneläkelaitos on Maalaisliiton tekele,2085269Eikö tunnukin kamalalta, kun en
anna periksi vaikka parhaasi olet tehnyt antaaksesi täystyrmäyksen? Ja kyllähän minä monta iskua olen saanut ja maannut813736SDP on selvästi paras valinta äänestyskopissa
Puolueella on arvomaailma kohdallaan, sillä on hyvä CV itsenäisen Suomen historiassa vastuunkantajana ja hyvinvointivalt673623Persut on Suomen mamutuspuolue nro 1.
Heti ensimmäisenä persuvuonna 2015 maahantoivat Suomeen 35 tuhatta kunniavierastaan. Tuoreimpana persuvuonna 2025 pers233571SDP:n johto pesi kätensä häirintäkohusta
"Suurimman oppositiopuolue SDP:n johto olisi todennäköisimmin halunnut vaieta puolueen ympärillä velloneen häirintäkohun453180SDP on vastuunkantaja, ja siksi suosituin kansan keskuudessa
Kiusaamiseenkin SDP puuttuu heti sellaisen tultua ilmi. Esimerkiksi persut lakaisevat nämä maton alle ja pahentavat site343158Kenen juontajan pitäisi voittaa tänään Kultainen Venla? Ehdolla Pimiä, Holma ja Vaaherkumpu
Kultainen Venla gaalassa jaetaan tänään tv-alan palkintoja. Yksi suosituimmista kategorioista on Juontaja. Vappu Pimiä1062390SDP:n selitykset ontuu pahasti - "On käsitelty heti, mutta kukaan ei tiedä"
Kokoomuslaiset pistää taas demareita nippuun. Tuppuraisen mukaan mukaan SDP:n useat ahdistelutapaukset on käsitelty het412356Oletko nainen turhautunut, kun en tule juttelemaan siellä?
Haluaisin tottakai tulla. Älä käsitä väärin. Ehkä ensi kerralla?312204Antti Lindtman: "Ainahan kaikenlaisia huhuja liikkuu"
Näin hän siis vastaa SDP:n häirintäkohuun, väistelee vastuutaan Juttuhan on niin, että Lindtman ja Tuppurainen on tasan762150