Intiassa ovat tutkineet asiaa, myös Suomessa tutkittu eri akkukemikaalien seoksia: "Itä-Suomen yliopistossa tehty väitöstutkimus osoittaa, että sähkömagneettisilla kentillä on vaikutusta syövän kehittymiseen liittyviin soluprosesseihin. Sähkömagneettiset kentät muuttavat solujen vasteita kemikaaleille". Eli tulee solumutaatioita ja sähköauton akuthan pääsääntöisesti sijaitsevat lattian alla, matkustajien välittömässä läheisyydessä.
Sähköautot aiheuttavat huomattavan syöpävaaran
Anonyymi-ap
12798
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 12
Vanhimmat
Onko Putin kysynyt palveluksiasi?
Älä sotke poliitikkaa tähän tärkeään asiaan.
"..sähkömagneettisilla kentillä on vaikutusta syövän kehittymiseen liittyviin soluprosesseihin."
Aivan, mutta toisinpäin kuin kuvittelet! Sähköauton sähkömagneettiset kentät suojaavat syävän syntyyn liittyviltä soluprosesseilta.
Heh, ai ne akkukemikaalit sitten säteilevät/haihtuvat matkustamoon aiheuttaen syöpää? Kyllä on taas kaukaa haettua trollausta.
Maailmassa on valtavat määrät eri sähkölaitteita, jotka toimivat ihmisen lähellä, mutta nyt sitten sähköauto on itse saatanasta. :D
Toisilla on akkuja kropassaan ihon alla ja hyvin sytkyttää ihminen ja kone yhdessä.
Ei kannata mennä syöpätutkimuksiin kun se toteutetaan magneettikuvauksella. :D
https://www.docrates.com/syovan-hoito/kuvantaminen-ja-diagnoosi/magneettikuvaus/
Huh, ja röntgen se vasta tappokone onkin. Onkohan tullimiehet lyhytikäisiä kun työpäivät istuvat läpivalaisu koneen vieressä.
Kyllä, esim. silmät, rinnat ja kilpirauhanen altitustuvat primääri ja sirroonneelle säteilylle. Ihan aito vaara heilläkin.
Kännykkä, kelaaminen liesi, autopilotti ja kännykkä jopa sammutettuna säteilee hurjasti: https://myelectriccar.com.au/do-electric-vehicles-cause-cancer/
Hanskalokero aiheuttaa syöpää! Kaikilla tuntemillani syöpään kuolleilla on ollut auto jossa on hanskalokero. Ei oo pelkkä sattuma millään.
Samoin neljä pyörää aiheuttaa syöpää. Kaikilla tuntemillani syöpään kuolleilla on ollut autoissaan neljä pyörää. Et tunne ketään syöpään kuollutta jonka autossa olisi ollut 3 pyörää.
Sama laulu, kun tulivat kännykät.
Itse senverran vanha, että auton pitää ääntä.