Intiassa ovat tutkineet asiaa, myös Suomessa tutkittu eri akkukemikaalien seoksia: "Itä-Suomen yliopistossa tehty väitöstutkimus osoittaa, että sähkömagneettisilla kentillä on vaikutusta syövän kehittymiseen liittyviin soluprosesseihin. Sähkömagneettiset kentät muuttavat solujen vasteita kemikaaleille". Eli tulee solumutaatioita ja sähköauton akuthan pääsääntöisesti sijaitsevat lattian alla, matkustajien välittömässä läheisyydessä.
Sähköautot aiheuttavat huomattavan syöpävaaran
13
481
Vastaukset
Onko Putin kysynyt palveluksiasi?
- Anonyymi
Älä sotke poliitikkaa tähän tärkeään asiaan.
- Anonyymi
"..sähkömagneettisilla kentillä on vaikutusta syövän kehittymiseen liittyviin soluprosesseihin."
Aivan, mutta toisinpäin kuin kuvittelet! Sähköauton sähkömagneettiset kentät suojaavat syävän syntyyn liittyviltä soluprosesseilta. - Anonyymi
Heh, ai ne akkukemikaalit sitten säteilevät/haihtuvat matkustamoon aiheuttaen syöpää? Kyllä on taas kaukaa haettua trollausta.
Maailmassa on valtavat määrät eri sähkölaitteita, jotka toimivat ihmisen lähellä, mutta nyt sitten sähköauto on itse saatanasta. :D- Anonyymi
Toisilla on akkuja kropassaan ihon alla ja hyvin sytkyttää ihminen ja kone yhdessä.
- Anonyymi
Ei kannata mennä syöpätutkimuksiin kun se toteutetaan magneettikuvauksella. :D
https://www.docrates.com/syovan-hoito/kuvantaminen-ja-diagnoosi/magneettikuvaus/- Anonyymi
Huh, ja röntgen se vasta tappokone onkin. Onkohan tullimiehet lyhytikäisiä kun työpäivät istuvat läpivalaisu koneen vieressä.
- Anonyymi
Kyllä, esim. silmät, rinnat ja kilpirauhanen altitustuvat primääri ja sirroonneelle säteilylle. Ihan aito vaara heilläkin.
- Anonyymi
Kännykkä, kelaaminen liesi, autopilotti ja kännykkä jopa sammutettuna säteilee hurjasti: https://myelectriccar.com.au/do-electric-vehicles-cause-cancer/
- Anonyymi
Hanskalokero aiheuttaa syöpää! Kaikilla tuntemillani syöpään kuolleilla on ollut auto jossa on hanskalokero. Ei oo pelkkä sattuma millään.
- Anonyymi
Samoin neljä pyörää aiheuttaa syöpää. Kaikilla tuntemillani syöpään kuolleilla on ollut autoissaan neljä pyörää. Et tunne ketään syöpään kuollutta jonka autossa olisi ollut 3 pyörää.
- Anonyymi
Sama laulu, kun tulivat kännykät.
Itse senverran vanha, että auton pitää ääntä.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Järkyttävä tieto Purrasta
Purra tapasi nykyisen miehensä täällä. Suomi24:ssä! Tulipa likainen olo. Nyt loppuu tämä roikkuminen tällä palstalla.2486318Näin asia on
Tiedän ettei hän koskaan aio lähestyä minua eikä niin ole koskaan aikonutkaan, eikä lähesty ja enkä minä enää tee sitä k364762Taas varoitusta lumesta ja jäästä
Ai kauhea! Vakava säävaroitus Lumi-/jäävaroitus Varsinais-Suomi, Satakunta, Uusimaa, Kanta-Häme, Päijät-Häme, Pirkanmaa,272633Mikseivät toimittajat vaadi Orpoa vastuuseen lupauksistaan
Missä ne 100.000 uutta työpaikkaa muka ovat? Eivät yhtään missään. Näin sitä Suomessa voi puhua ja luvata mitä sattuu. E3152341Aavistan tai oikeastaan
tiedän, että olet hulluna minuun. Mutta ilman kommunikointia, tällaisenaan tilanne ja kaikki draama ovat mun näkökulmast501545Örebro kuolleet lisääntyy.
Nyt n, 10. Mitähän vielä. Haavoittuneet?. Kuka on ampuja, salaisuus.1851540Mistä erotat onko joku kiinnostunut vai muuten mukava?
Voi sekaantua yleiseen ystävällisyyteen vai voiko?1611379Poliisi tahtoo pääsyn 4 miljoonan suomalaisen sormenjälkiin.
https://www.is.fi/digitoday/art-2000011009633.html Tämä sormenjälkiin poliisin pääsy on erittäin tärkeä rikollisten kiin1341305- 361116
- 1821072