Haluan laihduttaa!

Anonyymi-ap

Olen tyttö joka painaa 57kg ja 16v. Sen takia laihdutan koska haluan ylimääräisestä läskeistä, jotka ovat minun joissain kroppassa kiinni, niin niistä eroon. Ajattelin että laihdutus liikuntani
voisi olla että kävellisin 9-10k askelta ja treenaan 3x viikkossa koko kroppa treeniä 26min. Ravintoni: syön 4x päivässä yhteensä josta 2 ateriasta syön niiden kanssa salaatteja. Makrot
: Päivittäiset makro saantini ovat esim. 180g hiilaria, 68g proteiinia, ja 55g rasva. dieettini aikana en syönyt yhtään herkkuja, Syön yhteensä sitten 1400kcal päivässä. Kertokaa mitä mieltä olette minun laihdutus suunnitelmastani, kiitos.

5

300

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Hyvä dieetti jos pysyy noissa kaloreissa.

    • Anonyymi

      Asiasi on mennyt todella huonoksi jo, etkä ole jutellut vieläkään koulusi rehtorin kanssa. Nyt hipi hipi sinne rehtorin kansliaan keskustelemaan.

    • Anonyymi

      Vai että 16-vuotias tyttö on klo 8 lauantaiaamuna Suomi24-foorumilla puhumassa painostaan ja kaloreista....?! Älä unta nää.

      Nuku nyt ihmeessä humalasi pois.

      • Anonyymi

        Tyttö tuli juuri juhlimasta! Hän meni varmasti nukkumaan loppupäiväksi.


      • Anonyymi

        Miksi sinä vittuillet täällä sinun ongelmallisen mielen kanssa, kun puheesi tuli toisesta paskata, josta puhuit tällä, tämä kyselyhän liittyy laihdutuksesta, osaako sinun aivosi toimia? Jos ei sano muualla sitä, äläkä tänne jos sitä ei oltu kysytty, joten helvettiin täältä, sun feikki profiilin kanssa, et tiiä miten vastata, jos järkevintä on auttaa, eikä tollasta paskasi, juoppo.


    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Takaisin ylös

    Luetuimmat keskustelut

    1. Eduskunnan setämiehet eivät häiritse

      Porvariston sedät kertoivat kuorossa, että eivät tiedä häirinnästä mitään.
      Maailman menoa
      169
      6169
    2. Sanna Marinille pedataan paluuta pääministeriksi?

      Näyttäisi mylly lähteneen käyntiin nyt toden teolla. Nykyiset oikeistodemarit haukutaan vasemmistodemareiden toimesta ni
      Maailman menoa
      212
      3547
    3. Jaguar i pace sähköauto hajosi. Jopa 100 tonnia akun vaihto. Edullisia kilometrejä

      https://www.iltalehti.fi/autouutiset/a/fcaa5ae4-c04d-414d-ac54-dab991758b2e Tuo että sähköautossa ei lämmitys toimi on
      Hybridi- ja sähköautot
      16
      3230
    4. Persut yrittävät epätoivon vimmalla

      kiertää häirintä asian https://www.iltalehti.fi/politiikka/a/5389f072-60d9-4ef8-aa7b-c11f0eda66cf jonka muut puolueet a
      Maailman menoa
      60
      2921
    5. Muistakaa demarit, että TE petitte, ei vihreät tai vas.liitto

      Te veitte eduskunnasta turvallisen tilan, veditte sen viemäristä alas. Te demarit, itsensä ylentäneet moraalinvartijat,
      Maailman menoa
      94
      2638
    6. Tämä on persut

      Persut kannattavat koko Suomen alueiden luovuttamista Venäjälle. Kannattavat myöskin väestönvaihtoa suomalaisten ja ven
      Maailman menoa
      2
      2525
    7. IL: "Kyykyttämistä, alistamista, painostamista, huutamista ja tiuskimista SDP:n

      eduskuntaryhmässä." Häirintäkohu puolueen ympärillä paisuu. Iltalehden haastattelemien SDP-lähteiden mukaan eduskunta-
      Maailman menoa
      29
      2256
    8. Riikka runnoo: konkursseja eniten 30 vuoteen

      Vuonna 2025 Suomessa haettiin konkurssiin yhteensä 3 906 yritystä. Konkurssiluku oli suurin sitten vuoden 1996.
      Maailman menoa
      25
      1973
    9. Linta ja Pete vievät UMK:n tänä vuonna

      Aika nopeasti näki kuulematta tarjonnasta ketkä homman hoitaa. Mutta etukäteen jo kiitos muille osallistujille. https:
      Euroviisut
      56
      1754
    10. Oletko ollut

      Oletko omasta mielestäsi ollut sokea asioille?
      Ikävä
      47
      1732
    Aihe