Haluan laihduttaa!

Anonyymi-ap

Olen tyttö joka painaa 57kg ja 16v. Sen takia laihdutan koska haluan ylimääräisestä läskeistä, jotka ovat minun joissain kroppassa kiinni, niin niistä eroon. Ajattelin että laihdutus liikuntani
voisi olla että kävellisin 9-10k askelta ja treenaan 3x viikkossa koko kroppa treeniä 26min. Ravintoni: syön 4x päivässä yhteensä josta 2 ateriasta syön niiden kanssa salaatteja. Makrot
: Päivittäiset makro saantini ovat esim. 180g hiilaria, 68g proteiinia, ja 55g rasva. dieettini aikana en syönyt yhtään herkkuja, Syön yhteensä sitten 1400kcal päivässä. Kertokaa mitä mieltä olette minun laihdutus suunnitelmastani, kiitos.

5

276

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Hyvä dieetti jos pysyy noissa kaloreissa.

    • Anonyymi

      Asiasi on mennyt todella huonoksi jo, etkä ole jutellut vieläkään koulusi rehtorin kanssa. Nyt hipi hipi sinne rehtorin kansliaan keskustelemaan.

    • Anonyymi

      Vai että 16-vuotias tyttö on klo 8 lauantaiaamuna Suomi24-foorumilla puhumassa painostaan ja kaloreista....?! Älä unta nää.

      Nuku nyt ihmeessä humalasi pois.

      • Anonyymi

        Tyttö tuli juuri juhlimasta! Hän meni varmasti nukkumaan loppupäiväksi.


      • Anonyymi

        Miksi sinä vittuillet täällä sinun ongelmallisen mielen kanssa, kun puheesi tuli toisesta paskata, josta puhuit tällä, tämä kyselyhän liittyy laihdutuksesta, osaako sinun aivosi toimia? Jos ei sano muualla sitä, äläkä tänne jos sitä ei oltu kysytty, joten helvettiin täältä, sun feikki profiilin kanssa, et tiiä miten vastata, jos järkevintä on auttaa, eikä tollasta paskasi, juoppo.


    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Takaisin ylös

    Luetuimmat keskustelut

    1. Sannan kirja USA:n bestseller!

      "Congratulations to Sanna Marin's HOPE IN ACTION, officially a USA TODAY bestseller!" Kertoo Scribner. Mitäs persut tä
      Maailman menoa
      139
      11248
    2. Yritystuet 10 mrd. vuodessa, eli yrittäjäriski valtiolla kuten kommunismissa

      Pelkästään Viking Linen viinanhakuristeilyitä sponsoroidaan 20 miljoonalla eurolla vuosittain. Dieselin verotukikin on
      Yrittäjyys
      157
      10361
    3. Oikeistolainen luki Med mod att leda : en biografi

      ...ei tykänny Sanna Marinista
      Maailman menoa
      27
      8053
    4. Sture Fjäder haluaa tuensaajien nimet julki

      Kokoomuspoliitikko haluaa yli 800 euroa kuukaudessa tukia saavien nimet julki. Ehkä olisi syytä julkaista myös kuvat? h
      Maailman menoa
      197
      6598
    5. Metsäalan rikolliset

      Jokohan alkaa vähitellen kaatua kulissit näillä ihmiskauppaa harjoittavilla firmoilla.
      Sotkamo
      54
      5759
    6. Milloin viimeksi näit kaivattusi?

      Toimisitko nyt toisin kuin siinä tilanteessa teit?
      Ikävä
      88
      5238
    7. Ruotsalaistoimittaja: "Sanna Marinin saunominen saa minut häpeämään"

      Sanna Marinin kirja saa täyslaidallisen ruotsalaislehti Expressenissä perjantaina julkaistussa kolumnissa.....voi itku..
      Maailman menoa
      158
      4483
    8. Suomen kaksikielisyys - täyttä huuhaata

      Eivätkö muuten yksilöt pysty arvioimaan mitä kieliä he tarvitsevat? Ulkomaalaiselle osaajalle riittää Suomessa kielitai
      Maailman menoa
      31
      4286
    9. Työeläkeloisinta 27,5 mrd. per vuosi

      Tuo kaikki on pois palkansaajien ostovoimasta. Ja sitten puupäät ihmettelee miksei Suomen talous kasva. No eihän se kas
      Maailman menoa
      81
      4132
    10. Maahanmuuttajat torjuvat marjanpoiminnan - "emme ole rottia"

      Ruotsalaisen journalistin selvitys paljasti, miksi maahanmuuttajat kieltäytyvät työstä. Taustalla vaikuttavat kulttuuris
      Maailman menoa
      138
      3682
    Aihe