Olemme olleet yhdessä noin 3 vuotta. Asumme miehen kanssa eri osoitteissa samassa kaupungissa. Mieheni jäi kiinni pettämisestä kesällä vaikka väittää ettei ole pettänyt minua, viestit kertovat toista. Asian selvittyä mies vei minut ensimmäistä kertaa vanhempiensa luokse käymään. Sitä ennen hän ei ole kertonut minusta kenellekkään. Näemme noin pari kertaa viikossa. Vien hänelle joka päivä ruokaa jääkaappiin valmiiksi että hän saa syödä kun pääsee töistä ja siivoan hänen kotinsa. Yhteistä aikaa vietämme noin 6kk välein. Olen meinannut erota monta kertaa mutta mies puhuu minut aina takaisin. Haaveilen naimisiin menemisestä ja yhdessä asumisesta. Puolisoni mielestä naimisiin meneminen ja yhdessä asuminen ei muuta mitään eikä ole tärkeää hänelle. Hänellä on takana kaksi suhdetta ennen minua toinen 10v ja toinen 1v ja molemmissa hän on ollut valmis olemaan kihloissa ja muuttamaan yhteen. Miksi minun kanssa ei?
Pitäisikö erota
6
344
Vastaukset
- Anonyymi
Virheistään oppinut itsestä sen, että hänestä ei ole sitoutumaan, saatikka yhteen muuttamaan tai enemmän? Epäonnistumiset harvemmin synnyttää uskoa onnistumisiin? Näin itse miehenä ajattelen. Saanut maistaa vapautta ja se ilmeisesti maistuu paremmalle?
Sinä olet täydentänyt sitä tekemällä hänen kotiaskareitaan. Kuka sinunlaisesta haluaa eroon, jos hyödyt on noinkin merkityksellisiä? Sinä teet uteliaisuuttasi kotitöitä hänen puolesta, josko sieltä paljastuisi asioita puolesta tai vastaan? Oma olettamus näin. - Anonyymi
No ihan kamala pompottaja vaikuttaisi mies olevan. En jäisi.
- Anonyymi
Olet hyväksikäytön uhri,miksi passaat ja luulet että suhteella on tulevaisuus? Ota järki käteen,ettet kadu myöhemmin ja aloita uusi elämä.
- Anonyymi
Eros sillä muuten voi käydä näin.
Olin todistamassa & näkemässä Vantaan Käräjäoikeuden aulassa ystäväni elämänsä virhettä 2004 vuonna.
OSIOT
Ero
Erot ovat aina kipeitä, eikä voittajaa ole, sillä ihmiset eroavat erisyiden takia.
Tämä ero johtui ainoastaan Miehestä, juomisesta sekä Steroidit niiden käytöstä sekä pettämisestä.
Oikeus
Aula nainen näyttää meidän kahden todistajan nähden sormella osoittaen miestä, sen jälkeen nainen osoittaa vatsaansa, ja nauraa miehelle ivallisesti.
laskennallisesti lapsi voi olla tuon miehen, mutta mies ei ole uskaltanut ottaa yhteyttä lapseen, tai naiseen, vuoden 2004 jälkeen, toki suurin syy oli miehellä hänestä tuli kokopäivä juoppo, tuo oikeus tappoi hänet, eikä hän toipunut tuosta kymmeneen vuoteen, vaan joi joi, vaikka seurusteli välillä, ei hän todellisuudessa päästänyt ketään enää sydämeensä, sillä juuri tuo painoi mieltä, ja tappoi mahdollisuuden sanoa rakastan sinua, enemmän kuin mitään maailmassa.
Lapsi
Lapsi asuu Turussa äitinsä kanssa, on siis juuri täysi ikäinen nuori nainen joukkue voimistelija, olen seurannut sen verran että yhtenäisyyksiä miehen korviin, kulmakarvat, leuka täsmää, sekä ulkonäkö näyttäisi olevan peritty miehen siskolta joka myös oli notkea palettia harrastava mainen, mies potkunyrkkeilyä, sekä erittäin vahva mies, tehden salilla eri ennätyksiä, mutta ei koskaan kilpaillut, eli ottanut viimeistä askelta.
Oikeus olla isä.
Kysynkin mitä te tekisitte?
Sitten hän mies ei halua pahaa lapselle, eikä naiselle vaikka olisikin kyseisen lapsen isä, sillä hän ajattelee lasta urheilijaa jolle tieto, tieto jota nainen pimittänyt vuosi kaudet, toki mahdollisuus on että kyseinen nainen on hankkiutunut raskaaksi muutoin, sillä mies & nainen veivät myös klinikalle miehen spermaa, eli nainen erosta huolimatta käynyt klinikalla ja siten miehen tietämättä hankkiutunut raskaaksi.
Äidin velvollisuus kertoa totuus isälle & lapselle
Tähän en osaa ottaa kantaa, omasta mielestäni naisen pitäisi kertoa totuus lapselle, sekä miehelle, mutta näin hän sanotaan häntä Katriksi, sekä lasta Sofiaksi.
t. Ystävä joka jätti pääkaupunkiseudun. - Anonyymi
Olet taitanut kertoa tuista ji aiemminkin.
Miksi sinä toimit ilmaisena piikana ja ruokalähettinä terveelle aikuiselle miehelle?
Miehelle jolta saamasi vastakaiku on olematon.
Lahjoita, hyvä nainen, lämpösi, huolehtivaisuutesi, jenergiasi ,ja rahasi,ihmiselle joka kaikkea tuota kauneutta ja hyvyyttä osaa arvostaa: yksin asuva vanhus, orpokodin lapset, sairaudesta ja kivusta kärsivä naapurisi,… listaa voisi jatkaa.
Sen sijaan kaiken tuon sinä työnnät sioille!
Avaa jo silmäsi näkemään miten paljon arvokkaammin voit järjestää lahjasi!
Saisit siitä paljon paremman mielenja vahvistuksen tunteelle: Minäolen arvokas!!!!
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Poliisi: Kymmenhenkinen pohjalaisperhe ollut vuoden kateissa kansainvälinen etsintäkuulutus Poliis
Poliisi: Kymmenhenkinen pohjalaisperhe ollut vuoden kateissa – kansainvälinen etsintäkuulutus Poliisi pyytää yleisön apu4033362Tässä totuus jälleensyntymisestä - voit yllättyä
Jumalasta syntyminen Raamatussa ei tässä Joh. 3:3. ole alkukielen mukaan ollenkaan sanaa uudestisyntyminen, vaan pelkä3151561- 1101357
En kadu sitä, että kohtasin hänet
mutta kadun sitä, että aloin kirjoittamaan tänne palstalle. Jollain tasolla se saa vain asiat enemmän solmuun ja tekee n841353Noniin rakas
Annetaanko pikkuhiljaa jo olla, niin ehkä säilyy vienot hymyt kohdatessa. En edelleenkään halua sulle tai kenellekään mi991328Oisko mitenkään mahdollisesti ihan pikkuisen ikävä..
...edes ihan pikkuisen pikkuisen ikävä sulla mua??.. Että miettisit vaikka vähän missähän se nyt on ja oiskohan hauska n591276- 481189
Helena Koivu : Ja kohta mennään taas
Kohta kohtalon päivä lähestyy kuinka käy Helena Koivulle ? Kenen puolella olet? Jos vastauksesi on Helenan niin voisi811095Au pair -työ Thaimaassa herättää kiivasta keskustelua somessa: "4cm torakoita, huumeita, tauteja..."
Au pairit -sarjan uusi kausi herättää keskustelua Suomi24 Keskustelupalvelussa. Mielipiteitä ladataan puolesta ja vastaa26990- 34883