Kielletyt tunteet

Anonyymi-ap

Ymmärrän, että en voi tästä ikinä kanssasi puhua, mies. Kirjoitan tänne siinä toivossa että olo helpottaisi kun saa kirjoitettua ajatukset auki, ja alkaisin päästä tästä yli.

Ollaan samassa työpaikassa, oltu jo pitkään. Ajan saatossa oot alkanu pyörimään mulla mielessä enemmän ja enemmän. Viime aikoina on alkanu mennä niin pahaksi että nukkuminen on hankalaa. Muistelen sun ilmeitä ja yksittäisiä sanoja, joista olen ollut tulkitsevinani että tunteet ei ole yksipuolisia. Ikinä ei olla kuitenkaan mitään asiatonta sanottu tai tehty, koen että ollaan oltu aina hyvin asiallisia.

Olosuhteet on kuitenkin monella eri tavalla sellaiset, että missään nimessä tämä ei tule tän pidemmälle etenemään. Tykkään työpaikastani, ja uskon että niin sinäkin. Mutta kaiken muun lisäksi meillä molemmilla on pitkäaikaiset parisuhteet, joista ei olisi mitään järkeä lähteä.

Mutta voi, miten mun haaveissa viet mut jonnekin yksityiseen tilaan, puhutaan näistä tunteista, ja sit varovaisesti otat mun pään käsiesi väliin ja hitaasti suutelet. Vaikka se olis vain se yksi kerta, ja sen jälkeen jätettäisiin asia historiaan. Tai edes että vahingossa ohi kävellessä kosketat. Mua pyörryttää ihan vaan sekin kun ollaan juteltu jostain työasiasta hetki.

Mutta kuten sanottu, tämä jää tähän. Nämä on vaan haaveita, enkä riskeeraisi parisuhteita tai työpaikka tämän vuoksi, enkä usko että sinäkään. Toivon, että tämä hiipuu pois.

10

1878

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Tämä on kuin minun ajatukseni. Sama tilanne

    • Anonyymi

      Kerro mies eka kirjaimesi, katson osuuko ja uppoaa? 🤭 - nainen

      • Anonyymi

        Hoo


      • Anonyymi

        Koo


    • Anonyymi

      M naiseltA?

      • Anonyymi

        Ei ollu mun kirjoittama vaikka vähän samantapainen tilanne onkin. Itse en ole varattu. Hänestä en tiedä, mutta ei koskaan ole ottanut puheeksi muita naisia. Tiedä sitten. Paljon katseita vaihdettu, mutta voihan se olla vain omaa kuvitelmaakin kaikki. Alkaa etsiä niitä merkkejä toisesta. Paras varmaan kohta unohtaa. Jos haluaa pitää työpaikkansa, eikä saada mitään syytettä.
        T.M-nainen


    • Anonyymi

      Jamppa Tuominen ja kielletyt tunteet!😍

    • Anonyymi

      Teidät on kyllä nähty ja kuultu V-nainen.

    • Anonyymi

      Kata

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Haluan sinut, kuuletko minua.

      Haluan sinut. Toivon, että voisimme olla yhdessä. Mietin pystynkö täyttämään toiveesi, olemaan arvoisesi. Voisitko saad
      Ikävä
      61
      1169
    2. Hän on tosi

      hyvännäköinen. Ei edes ryppyi oo. :D
      Ikävä
      42
      891
    3. Rakastan häntä

      Jumala, rakastan häntä. Haluan olla hänen omansa. Hänen vierellä. Halata häntä.
      Ikävä
      51
      651
    4. Alastomat miehet seksikeinussa lasten nähden PRIDEssä!

      https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/adf62289-a0b6-4b4c-9672-9e19c01beb51 Eikö nyt muka mene jo aivan liian pitkälle että
      Maailman menoa
      325
      647
    5. Anteeksipyynnöstä

      Uskotko anteeksipyynnön voimaan? Mikä tekee anteeksipyynnöstä vaikeaa? Onko se mielestäsi joskus turhaa, joko pyytäjän
      Ikävä
      116
      626
    6. Ei kukaan ole katsonut

      Kuten sinä. Niin välittävä ja hellä katse.
      Ikävä
      51
      618
    7. Kuka sitä naista maalittaa

      Täällä oikeasti?
      Ikävä
      93
      600
    8. Naiselle Kuuleppa Tämä

      Tämä ei ole mikään vitsi. Minulla on ikävä sinua nainen! Naiselle mieheltä
      Ikävä
      38
      595
    9. Oletko päässyt minusta

      Eteenpäin?
      Ikävä
      75
      566
    10. Onko mun toinen

      Puoliskoni täällä, huhuuu 😍❤️ Ihanista ihanin 😚😚
      Ikävä
      56
      564
    Aihe