Tuliko voitto Jymystä?
Vastaukset 8
- Anonyymi
Hävittiin täpärästi vaikka Vedon peli oli joka osa alueella parempaa kuin Jymyn. Tuomari pelillä tuli häviö vaikka muuten ois tullu 2-0 voitto. Toivottavasti ens viikon loppuna tuomarit ei pelaa näin räikeästi Jymyn pussiin. Kaikki lauantaina saareen huutamaan Veto voittoon!
- Anonyymi
Miksi nuo pelit ei näy televisiossa?
- Anonyymi
On kyllä viimesen päälle hienoja ja tiukkoja pelejä, voittipa sitten kumpi tahansa. Toivottavasti venyy viidenteen peliin asti ja sää suosii yleisöä. Tätä on urheilu parhaimmillaan.
- Anonyymi
Ensviikolla saattekin nähdä sitten kuinka poikaa nostellaan saaressa, elleivät sitten halua Hiukkaan säästää mestaruusjuhlia ja ottaa muodon vuoksi kerran pataan. On se vaan Superjymy silloin kun on pakko. Alueen terveydenhuollon sekä yrityksien on syytä varautua jo ennalta sairasloma aaltoon vimpelissä , kun diagnoosina masennus.
- Anonyymi
Joo, Vimpelissä otetaan tämä pallopeli liian vakavasti. Hoppee ei oo mikään häppee!
- Anonyymi
Pesäpallo on junttien touhua. Joutas lopettaa.
- Anonyymi
Myö näin kun vanhat mummut itki sääskessä , kun Veto hävis Sotkamossa.
- Anonyymi
Sotkamon voitto 3 -1 todistaa että Sotkamo on Herra ja Hidalgo pesäpallossa. Ja kaksikymmentä Suomenmestaruutta kertoo jotain.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Olivia Oras kuollut
Taidepariskunta Reijo Oraksen ja Johanna Oraksen ihana päivänsade. Liian nuorena lähti. Osanotto läheisille 🥲 IS672037Kajaanissa on kadoksissa 27vuotias nainen.
Poliisin tiedoteessa on ,että 1.9.2026 katosi kajaanissa 27vuotias nainen. Kuva löytyy ja tiedot pituudesta ,iästä yms.13850Mies sun käytös satutti...
Mahdatko sitä ymmärtää...😔 Olisipa kaikki mennyt hyvin. Vaikea tästä on enää mitään ihanaa rakentaa.52766Onko ankeampaa kyläpahasta kuin Haapavesi?
Koiria kidutetaan, mustalaiset vie invaparkit, makkarakastike on finedining, kylät kuolee pois, nuoret häipyy pois ja ke43682- 43661
- 47624
- 80606
Tönölän hukkaputki
Tönölään rakennettiin kunnon hukkaputki verorahoilla. Ihmettelin tätä mökki sekamelskaa jo alunperin, Eikö tuollainen le35564Ei mitään käytöstä
Ei Jumalauta. Videoidaan kun jollain hengenvaarallinen tilanne. Ja laitetaan nettiin. VITTU HÄPEÄ. Olisko kiva jos su29546- 48541