Purra ei voi päättää Suomen EU jäsenyydestä

Olevinaan isänmaallinen puolue. Noilta pitäisi kieltää Suoman lipun käyttö ja Suomen nimen käyttö puolueen nimessä. Onko Purra niin tyhmä, ettei muista Suomen kansan äänestäneen EU liittymisen puolesta,
"Suomen EU-kansanäänestys oli 16. lokakuuta 1994 Suomessa järjestetty neuvoa-antava kansanäänestys Suomen liittymisestä Euroopan unioniin. Enemmistö äänestykseen osallistuneista kannatti liittymistä ja eduskunta noudatti tulosta. "
https://www.is.fi/politiikka/art-2000009351908.html
10131
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 10

Vanhimmat

Natoon liittymisen jälkeen ei eu jäsenyys ole tarpeen.

Äänestä
  • Briteillä on paljon vaikeuksia brexitin jälkeen. Suomen vienti ainakin tyssää, kun tulee korkeammat tullimaksut, jotka nostavat hintoja. Saadaan sitten lisää työttömyyttä ilman kansalaisten omaa syytä.

    Äänestä

  • Hanki aivot!

    Äänestä

Vanha artikkeli

Äänestä
  • Artikkelin vanhuus ei poista tosiasioita.

    Äänestä

Purran (ja koko halla-aholaisen persupuolueen) haaste on siinä, että pitää olla yhtäaikaa sekä riittävän natsahtava, että esittää sivistynyttä.

Miten tuo kaksoisroolin veto on persuilta onnistunut, niin sen voi jokainen itse päättää.

En usko, että persujen kannatus romahtaa, koska jo soinilaisten lakaisu pois puolueesta kävi kuin Strömsössä ikään. Hetken notkahdus kannatuksessa ja opetuslapset oli taas saatu ruotuun, nyt kumartamaan Soinin asemasta Mestaria.

Äänestä

Eräs kokkarekikkareakka sanoi heti luottamusäänestyksen jälkeen että yksikin möläytys Purralta tai puolueensa ministeriltä uusitaan äänestys eikä ko täti äänestä luottamuksen puolesta.

Kökkäreiden sosiaalirasisti Faggernääs ei allekirjoita syrjimättömyyslauselmaa myöskään. Juissibaari toteuttaa nykyajan syrjintää kenkilöstövalinnoissaan.

Äänestä
  • Purra totesi heti äänestyksen jälkeen maireasti hymyillen, että hallitusohjelmassa/budjetissa on muutama rasistinen eriarvoistava kohta. Että se siitä rasismipaperista, jota hallitus tuhersi kuukauden.

    Äänestä

Uusi paljastus: Virolaiset skandaaliajot kulkivat Venäjälle Suomen kautta
Viron pääministerin puolison yritys vei tavaraa Venäjälle myös Suomen kautta.
Miksei Marin puuttunut tuohonkaan?

Äänestä

Kyllähän eu lypsää suomea ajaa yhteinen velka vipuun

Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Olevinaan isänmaallinen puolue. Noilta pitäisi kieltää Suoman lipun käyttö ja Suomen nimen käyttö puolueen nimessä. Onko Purra niin tyhmä, ettei muista Suomen kansan äänestäneen EU liittymisen puolesta,
"Suomen EU-kansanäänestys oli 16. lokakuuta 1994 Suomessa järjestetty neuvoa-antava kansanäänestys Suomen liittymisestä Euroopan unioniin. Enemmistö äänestykseen osallistuneista kannatti liittymistä ja eduskunta noudatti tulosta. "
https://www.is.fi/politiikka/art-2000009351908.html

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu