oikeistohallitus estää kaivaukset huhtiniemeesä

Syy on se, että ei haluta että totuus paljastuu. Se on valtavan synkkä paikka Suomen historiassa. Miksi peittely jatkuu?
19380
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 19

Vanhimmat

Ole hyvä ja avaa mitä siellä Huhtiniemessä tapahtui ja milloin äläkä vain vihjaile.

Äänestä
  • Mikään muu, kuin oma laiskuutesi, ei estä kaivamista Huhtiniemessä! Sinulla liikkuu vain huulet, mutta ei lapio!

    Äänestä

  • Jos on niin paljasta ihmeessä se! Ota lapio käteen niin homma etenee!

    Venäjän Tiltun ongelma on se, että huulet liikkuu… lapio ei!

    Äänestä

  • Anonyymi00004 kirjoitti:

    Jos on niin paljasta ihmeessä se! Ota lapio käteen niin homma etenee!

    Venäjän Tiltun ongelma on se, että huulet liikkuu… lapio ei!

    Mikä ihmeen politrukki sinä olet????

    Äänestä

  • Anonyymi00005 kirjoitti:

    Mikä ihmeen politrukki sinä olet????

    Kukaan ei estä, jos kaivat Huhtiniemellä! Ja tulen toki politrukkina hihkumaan kannustushuutoja sinulle lapiotyössäsi montun reunalle!

    Äänestä

vAI PITÄISI TYÖLÄISTEN TEHDÄ PORVARIEN TIHUTÖIDEN JÄLKEEN KAIVUUHOMMATKIN

Äänestä
  • Onko Venäjän Tiltu muka ”työläinen”? Mitä työtä teet?

    Äänestä

  • Anonyymi00008 kirjoitti:

    Onko Venäjän Tiltu muka ”työläinen”? Mitä työtä teet?

    lapiohommia

    Äänestä

  • Pitäisi paljonkin!

    - osoittaa ensin, että tihutöitä on tapahtunut!

    - ja todistaa se sitten kaivamalla!

    - kun kaikki tietää, että Tilti on ”patela veska” niin arvaa, että jäkätys käy, mutta lapiointi ei!

    Äänestä

Sama valehtelu jatkuu eri tekstin alla.

Äänestä

no miksi vasemmistohallitus ei käynyt kaivamassa,,,mitä nillität,,,,

Äänestä

” oikeistohallitus estää kaivaukset huhtiniemeesä”

Estää MUKA miten? Todellisuudessa ei mitenkään? Etenkään silloin kun kaivat ITSE!

SEN SIJAAN hallitus ei kaivauta epävarmojen vihjeiden perässä enää yhtään enempää kuten sinä ilmeisesti tahdot? Kas, kun Venäjän Tiltu on aina VALMIS kaivauttamaan, kunhan vain itse työn tekee joku muu kuin hän itse! ITSE hän ei vahingossakaan lapionvarteen eksy!

” - Kaivauksissa ei ole löytynyt mitään sellaista, joka liittyisi väitettyihin kesän 1944 teloituksiin, kaivausten johtaja professori Mika Lavento sanoo.”

Äänestä

Mielestäni teloittajat ja heidän jälkeläisensä pitäisi laittaa kaivamaan

Äänestä
  • Jospa sitten nimeät teloittajat ja kerrot, keitä. kussa, kulloin, kukin heistä telotteli.
    Kerro myös nykyiset olinpaikat.
    Mutta muista kuitenkin, että Huhtiniemen huhu on todettu huijaukseksi.
    Mahtaakohan auttaa, vaikka itse siihen uskot?

    Äänestä

helppoa, porvarit kaivamaan. Joku luotettava Saramon kaltainen henkilö voi valvoa ja antaa ohjeita.

Äänestä
  • VIIME VAALEISSA vasemmistoa äänestim vain 30 %, joten ilmeisesti loput on porvareita!?

    Miten, millä ja miksi saat muka heidät kaivamaan yhtään mitään?

    Äänestä

Suuri kiitos jokaiselle jotka neuvoivat tiltua tarttumaan lapioon ja paljastamaan Huhtiniemen salaisuudet.
En ole milloinkaan vielä nauranut niin nautittavasta historian palstalla olleesta aiheesta, kuin tämä:
Oikeisto hallitus estää kaivaukset Huhtiniemessä.

Sillä lailla se valtava synkkyys loppuu täydellisesti tiltulta ja kaikilta muiltakin, kunhan vain hän saa itsestään irti sen verran, että kaivaa ne teloitettujen luut esiin.

Äänestä

juu sdp;llä ja vasureilla on ollut 100 vuotta eikaa kaivaa ruumiit ylös,ei ole tapahtunut / löytynet mitään,,,,,,

Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Syy on se, että ei haluta että totuus paljastuu. Se on valtavan synkkä paikka Suomen historiassa. Miksi peittely jatkuu?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu