Norjalaisnaisen profetia -60 -luvulta näyttää

Anonyymi-ap

Niinistönkin ulostulojen perusteella, ettei sitä voi enää kiertää. Siinä kerrottiin, että se alkaa tavallisena sotana mutta päättyy atomipommeihin. Liennytys ja luopumus edelsivät tätä. Ihmiset pakenevat eteläiselle pallonpuoliskolle, mutta vastaanotto ei ole lämmin, koska pakolaisia on käännytetty Euroopasta.

5

831

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Venäjän sotakoneet vyöryvät ensin Suomen teitä länteen, siviilit luulevat kun uutiset kertovat vihollisjoukkojen ohittaneet jo heidän asuma alueen että eihän tuosta haittaa ollutkaan.
      Mutta pian vyöryvät perässä kuormurit, joista asemiehet tunkeutuvat kylien asumuksiin, vangitsevat kädet taakse, kuuluu nippusiteen narahduksia, painavat vangitun päätä alas samalla kun siirtyvät ulos, ampuvat vähän kauempana ulko-ovesta että eivät kompastu ruumiiseen kun alkavat tyhjentämään talon kaikesta minkä irti saavat, kuormuriin.
      Joukon mukana on myös auto, johon vangitsevat osan kylien asukkaista, kidutettaviksi.

      • Anonyymi

        Höpsis.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Höpsis.

        Näin on Venäjä toiminut miehittämillään valtiolla tähän mennessä.
        Nyt Suomessa olevat Venäjän vakoojat ennalta valitsevat kidutuskammioita.
        Jos ei valita Jumalan mieleistä pressaa niin Jumala katsoo synnin mittaa ja sallinee ruoskan iskuja kansakunnalle.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Näin on Venäjä toiminut miehittämillään valtiolla tähän mennessä.
        Nyt Suomessa olevat Venäjän vakoojat ennalta valitsevat kidutuskammioita.
        Jos ei valita Jumalan mieleistä pressaa niin Jumala katsoo synnin mittaa ja sallinee ruoskan iskuja kansakunnalle.

        Eiköhän kansan pidä kääntyä, eikä pelkästään olla Jumalan mielen mukainen presidentti.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Työeläkeloisinta Suomen suurin talousongelma

      Työeläkeloisinta maksaa vuodessa lähes 40 miljardia euroa, josta reilut 28 miljardia on pois palkansaajien ostovoimasta.
      Maailman menoa
      280
      2908
    2. Veroaste on Suomessa viitisen prosenttiyksikköä liian matala

      Veropohjaa on rapautettu käytännössä koko kulunut vuosituhat, jonka vuoksi valtion menoja on jouduttu rahoittamaan velka
      Maailman menoa
      49
      2298
    3. Israel euroviisujen 2.

      Israel sai taas eniten yleisöääniä. Suomesta täydet 12 pistettä, poliittinen ”ammattiraati” antoi 0 pistettä. Hyvä Is
      Uskonnot ja uskomukset
      348
      1997
    4. Persujen puoluekokous 2026

      Missä ja Milloin pidetään ?
      Maailman menoa
      114
      1723
    5. Euroviisut ei enää niin musiikkikilpailu?

      Kappaleiden taso ei enää ole mikä sijoituksen ratkaisee.Eikö kukaan ihmettele että Israel pärjää lähes joka vuosi kisois
      Maailman menoa
      105
      1664
    6. Mun mielestäni on tosi loukkaavaa

      Nainen, että luulet palatan typeriä, sekavia ja ilkeitä viestejä mun kirjoittamiksi. Mä en ole katkera, epätoivoinen, ra
      Ikävä
      212
      1375
    7. Tiedän satavarmasti ettet tule koskaan

      Uskaltamaan mitään. Ei me tulla edes näkemään koskaan.
      Ikävä
      66
      1317
    8. Mikä se viehättävin

      Asia on kaivatussasi?
      Ikävä
      68
      1253
    9. Mikä kaivatussasi

      Viehättää ulkoisesti ja mikä sisäisesti?
      Ikävä
      56
      1189
    10. Rakas nainen ymmärsin

      Että minun pitää pitää kiinni sinusta. Haluan, että sä olet onnellinen. Olet mulle se oikea ja mä sulle. Rakastan Sua yl
      Ikävä
      77
      1181
    Aihe