Näin aamuisin ja päivisin on palstalla hiljaisempaa

Anonyymi-ap

Koska monet ovat töissä ja koulussa.

11

172

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Juu. Vaikka jotkut chättäilee töistäänkin käsin tänne.

      • Anonyymi

        Mitähän heidän pomonsa mahtaa tuumata?


      • Anonyymi kirjoitti:

        Mitähän heidän pomonsa mahtaa tuumata?

        En tiiä. Kysy heiltä. Lähinnä mietin, että on oltava leppoisa työ kun ehtii. Ei meillä ehdi edes puhelinta vilkuilla työpäivän aikana. Näin kotona vasta.


      • Anonyymi
        Huitale kirjoitti:

        En tiiä. Kysy heiltä. Lähinnä mietin, että on oltava leppoisa työ kun ehtii. Ei meillä ehdi edes puhelinta vilkuilla työpäivän aikana. Näin kotona vasta.

        Autokauppiiaat ehkä eivät työpäivän aikana ehdi vilkaista puhelintaan paitsi tauoilla.


      • Anonyymi kirjoitti:

        Autokauppiiaat ehkä eivät työpäivän aikana ehdi vilkaista puhelintaan paitsi tauoilla.

        En osaa sanoa miten joutilaita ovat.


      • Anonyymi

        😍😋😍😋😍😋😍😋😍

        🍒 ­N­­­y­­m­f­­­o­­­m­­a­­­a­­­n­i -> https://ye.pe/finngirl21#18018878J

        🔞❤️❤️❤️❤️❤️🔞💋💋💋💋💋🔞


    • Mulla on päivä pulkassa koulun osalta, eli nyt ehdin olla.✌🏻

      • Anonyymi

        Mutta onko järkeä? Se on eri asia. Oo vain, jos haluat.


      • Anonyymi kirjoitti:

        Mutta onko järkeä? Se on eri asia. Oo vain, jos haluat.

        Totta. Jos ei ole mitään mielenkiintoista, niin en mä täällä sitten ole.


    • Onhan meillä kahvitauko ja ruokatauko, sillon voi kirjottaa. Mä oon ollu paljon kouluissa töissä ja oon huomannu, ettei enää ole sellasia aukeavia pulpetteja. Että onkohan noi poistettu just sen takia, ettei oppilaat sitten viestittele piilossa kannen alla. Vai onko se vaan sen takia, ettei oppilaat voisi tehdä protestia. Eli silleen että koko luokka hakkaa sillä kannella yhtäaikaisesti. Ei omana kouluaikana silleen tehty, että onko toikin vaan elokuvissa.

      • Anonyymi

        Ei taida paljoa kirjojakaan olla enää ja luokkatiloja vaihdetaan eri oppiaineiden mukaan. Ei ole enää yhtä omaa vaki istumapaikkaa. Tai ehkä ihan pikkuoppilailla voi olla oma luokka.

        Mun aikanani yläasteella oli jo ihan tavalliset pulpettipöydät ilman säilytyslaatikkoa. Ne oliskin ollu ihan turhat ja taatusti täynnä roskaa ja pskaa.

        xLiner


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. S-kauppa nosti hintoja, K-kauppa laski

      Elintarvikkeiden arvonlisävero laski vuodenvaihteessa 13,5 prosenttiin. S-kauppa siirsi alennuksen suoraan katteisiin pi
      Maailman menoa
      197
      8461
    2. Hiihtäjä Vilma Nissisen kommentit aiheutti paniikkia

      ja hernettä vedettiin nenään. Nissinen kertoi torstaina haastattelussa, kun häneltä kysyttiin, että tykkääkö hän hiihtä
      Maailman menoa
      169
      5769
    3. Huuto yltyy persujen piirissä Venezuelan johdosta.

      Kohta kakofonia yltyy kun persut tajuavat mitä Venezuelassa tapahtui. Von den Leydenki jo kipuilee kuten persut EU:ssa y
      Maailman menoa
      82
      2987
    4. Koska mennään retkeilemään?

      pusi pusi 😗
      Ikävä
      291
      2670
    5. Nyt ottaa persua pattiin: sähköauto joulukuun myydyin

      🤣 prööt prööt pakoputkellaan pörisevää persua ottaa nyt saamaristi pattiin, kun paristoilla kulkeva sähköauto on noussu
      Maailman menoa
      180
      2563
    6. Kun Arman Alizad puolusti hiihtäjä Vilma Nissilää sanomalla

      "älä välitä sekopäistä Vilma", ja kun siitä kerrottiin täällä, niin sekopäinen mukasuvaitsevainen teki siitä valituksen
      Maailman menoa
      18
      2513
    7. Yhdysvaltain hyökkäys Venezuelaan on YK:n peruskirjan mukaan laiton hyökkäyssota

      Oman sävynsä tähän tuo vielä se, että hyökkäys kohdistettiin nimenomaan valtiojohtoa vastaan. Toki, kun tavoitteena on v
      Maailman menoa
      620
      2420
    8. Ovatko Perussuomalaiset kommunisteja?

      Toiset sanovat että ovat, toiset sanovat että eivät. Ainakin heillä on paljon sen aatteen piirteitä, koska haluavat kont
      Maailman menoa
      105
      2237
    9. Trump muka öljyn takia Venezuelaan? Pelkää mustamaalausta

      Kertokaapa mistä tuollainen uutisankka on saanut alkunsta? Näyttäkääpä ne alkuperäiset lähteet, minä en löytänyt mitään
      Maailman menoa
      30
      1485
    10. Laittaisin whatsuppissa viestin

      Jos olisin täysin varma että se on toivottua vielä kun aikaa on mennyt ja että toivot sitä edelleen.
      Ikävä
      78
      1351
    Aihe