Olin yhteensä kuukauden dieetillä 1400 kilokalorilla, söin tervellisesti josta makaroni 170g hiilaria, 60g rasvaa 73g proteiinia. Liikuntani oli kokokroppa treeniä 26min jonka teen vaan 3 kertaa viikossa ja kävellen päivittäin 9k askelta. Mutta en nähnyt yhtään muutoksia minun kropastani, vaan että paino putosi yhteensä viime kuukauden aikana 3kg, siis mikä on vikana, kun en näe muutoksia vaikka näillä suunnitelmilla mennään. Olisi ihanaa jos autaisitte minua näiden ongelmien kanssa.
Vatsan tuloksia diettillä?
5
213
Vastaukset
- Anonyymi
Oletko mahdollisesti niin paksu, ettei kolme kiloa näy ulkonäössäsi?
Olisiko mahdollista, että läskit ovat lähteneet sisäelimistä? Sehän olisi todella positiivista.- Anonyymi
Mutta olen normaali painoinen, vatsasta kyllä on läskiä varsinkin alamahassa, mutta milloin se näkyy peilistä???
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Mutta olen normaali painoinen, vatsasta kyllä on läskiä varsinkin alamahassa, mutta milloin se näkyy peilistä???
Olisiko se vatsanahka mikä roikkuu?
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Olisiko se vatsanahka mikä roikkuu?
Yleensä ne roikkuva nahkat eivät tulee normaali painon oleville ihmisille.
- Anonyymi
Usein on niin, että se ajan kanssa kertynyt rasva tarvitsee enemmän aikaa sulaa. Ensimmäinen kuukausi on kehon valmistautumista laihtumiseen.
Tarvitaan pari, kolme kuukautta muutoksiin.
Nuori henkilö saa ilmeistä parannusta kuukaudessa, mutta ikääntyessä tarvitaan useampi kuukausi. Monet terveysterapeutit ehdottavat 6:n kuukauden elämäntapamuutoksia!
Itse käyn läpi kolmen kuukauden kirjaa, mikä käsittelee elämän alueita,
kuten "keho, liikunta, ruoka, uni, työ, vapaa-aika, ihmissuhteet".
Kaikki nämä eri alueet vaikuttavat hyvinvointiin.
Kehon hyvinvointiin ei vaikuta vain ateriat ja liikunta.
Stressi, masennus, lääkkeet, unen puute, kaikki vaikuttaa hormoneihin ja hyvinvointiin.
Kuukauden dieetti ja liikunta on vasta lämmittelyä keholle.
Jatkossa alkaa näkyä tuloksia.
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Jäätävä epävarmuus
Mistä tää hirveä epävarmuus molemminpuolin johtuu? Pohjimmiltaan uskon, että molemmat tietää, että tunteita on. Vai onko852067- 431630
Persut romahti Haapaveellä, kiitos Ilkka!
Persut saivat historiallisen tappion haapaveellä! Kiitos Ilkka!621361- 741168
- 771141
Pitsaa selliiä
Onko uudet pitsat hyviä, kannatteooko käyvä vai suosiollako pittää hilipasta sotkamoon261104- 461082
- 591041
- 37903
- 39864