Ihminen joutuu usein menemään omalle epämukavuusalueelleen. Viinan juominen ja yökerhossa käyminen ei ole monellekaan mukavaa, mutta sitä on vain tehtävä jos kumppanin haluaa löytää.
t. viinamies
t. viinamies
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 22
Vanhimmat
Kumppanin voi löytää mistä vain, katsele ympärillesi ja kysy ihmisiltä, jos et usko tätä.
Raitis mies kuvittelee että kumppanin voisi löytää viinaa juomatta lenkkipolulta tai harrastusten parista. Vuodesta toiseen raitis mies aloittaa uusia harrastuksia ja käy lenkkipoluilla. Mutta ei, ihmiset käyvät harrastuksissa harrastamassa ja lenkkipolulla lenkillä. Ei sieltä naisseuraa löydä. Vuodet vierivät ja raitis mies on edelleen yksin.
Sillä aikaa viinamies on juonut yökerhossa viinaa, tavannut naisia, mennyt naimisiin ja perustanut perheen.
t. viinamies
Mutta sinä käytät aikasi spämmäämiseen. Miksi?
Onko nämä viestit koko kansalle vai omalle rouvallesi, joka on todennäköisesti vihainen viinan kanssa läträilyistäsi?
..Ja siinä sinulle epämukavuusaluetta elellä, jos nyt arvaan puolestasi.
Palstalla on lukemattomia sinkkuja jotka eivät löydä seuraa koska eivät juo viinaa ja käy yökerhossa. Ehkä joku lukee viinamiehen neuvot ja niiden avulla löytää kumppanin.
t. viinamies
Me ei uskota, mitään mitä sä sanot tai ainakaan minä!
Edelleen pysyt sinkkuna ja palstalla kun et usko viinamiehen neuvoja.
t. viinamies
Ne on täyttä potaskaa!
Mitä tarkoitat tuolla?
Sinkku se sinäkin olet ja palstalla. 😂
Tarkoitat kai viinamiestä?
Viinamies ei kyllä lakkaa jankkaamasta koskaan. Hän on selvästi trolli.
Niin se on että jos ei juo viinaa baareissa niin ei tutustu naisiin ja silloin olette sinkkuna koko elämänne. Kyllä minä olen harrastanut paljon eri urheilulajejakin mutta en ole niissä naisiin tutustunut. Vain baarissa olen naisiin voinut tutustua.
T: viinamies
Etkä näköjään ole löytänyt naista baaristakaan. Toisille se ei vaan onnistu.
Mistähän johtuu, ettei kukaan muu paitsi minä, jaksa enää vastata viinamiehelle?
Ei tosiaan ole mukavaa, eikä niistä edes löydy mitään. Täysin turhaa ajanhukkaa.
Baaritko?
Mä oon tosi paljon töissä kouluissa ja nais opettajat on moni naimattomia.
Ne ei sitten oo käyny baareissa 😂
Kannattaisi opettajienkin vain käydä yökerhossa juomassa. Siellä ne miehet ja naiset tapaavat toisensa.
t. viinamies
Toi mitä mä sanoin, oli vitsi.
epämukavuusalue.. niin joku nurkkajossa istuu jotain herroja kauluspaidat eli jotsin tietokone-uuria herroja tai jotain kkk-...jotain heitä ei kannata häiritä ..