Tänään tai huomenna kun miehesi sanoo haluis ruuaksi ja leivän kanssa evääksi itse tehtyjä lihapullia tai lihamureke siivuja niin tekisitkö vielä tänään vai vasta huomenna ja teetkö heti reilumman satsin ettei heti lopu kesken
Nainen onnistuiskos
Anonyymi-ap
27313
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 27
Vanhimmat
En tee tänään tai huomenna mitään lihapullia. Mies voi tehdä itse tai hakea kaupasta.
Ei ihme että olet sinkku ja sinkkuna pysyt
Välihuomautus. Itse olen ollut sinkku pitkällä aikuisiällä muutaman viikon. Koskaan en ole pyynnöstä tehnyt ruokaa miehelle. Teen vain silloin kun huvittaa ja sellaista ruokaa mitä haluan, toki tarjoan miehellekin. Tarjouksen teen yleensä etukäteen.
- Sheena
Saman vois sanoa sulle🤭
Onko oikeasti noin ettet kuuntele rakkaasi toivomuksia ja etkä tee kompromissejä etkä jousta etkä halua tehdä rakkaallesi hyvää minä itse minä itse on sinun juttusi vai niin sillä tyylillä ei pitkälle pötkitä
Tämmösiikö meistä sinkuista tulee sinkkuina mut kaikki voi muuttua kun se kumppani astuu elämään niin sinkkuna on helppo uhota mut käytäntö onkin eri juttu
🍒🍑🍒🍑🍒🍑🍒🍑🍒
😍 Nymfomaani -> https://ye.pe/finngirl21#18020809g
🔞❤️💋❤️💋❤️🔞❤️💋❤️💋❤️🔞
Miksi ottaisin miehekseni tuollaisen riesan?
Muutaman vuoden jälkeen sanotaan äiti tee lihapullii ja toinen eikö hienoa saada tehdä miehellesi ja sinulle ruokaa
Ei onnistu. Viikon muonat on jo ostettu ja niihin ei nyt sisältynyt tollasta. Jos olisi mun mies, niin tietäisi kyllä, että nämä tääläset pyynnöt esitetään kun olen menossa ruokaostoksille. Mut en mä tietenkään kiellä miestä käymästä ostamassa valmiina tai aineksia ja sitten itse kokkailemasta.
Mutta suunnitelmat voivat muuttua eli tänään keskiviikkona mietit torstaina syödään esim makaronilaatikkoo pe ranskalaisia perunoita kalapuikonkera la silakkalaatikkoo su voikkuleipii kahvin kanssa mut huomenna tekeekin muuta mieli eli ei tuokaan hyvä juttu ole esim mielesi muuttuu mieheni haluis lihapullii no mietit teenkin lihapullia huomiseksi ja ehkä leivon raparperipiirakkaa kahvien kanssa ja mieheni ja sinä pidätte silakkalaatikosta sen teette lauantaina mut sunnuntaina haluatkin nakkikeittoo ja sunnuntaina syötte nakkikeittoo
Sitten saa hoitaa itse. Mun suunnitelmat ei muutu ja tarvikkeet on ostettu vikoksi eteenpäin. Tuuliviiri, jonka mieli vaihtuilee, tehköön itse,
Kuten huomasit mies tuo elämääsi eloa ja meininkiä ja piristystä eli tee nyt vaan niitä lihapullii teille
Tuollainen mies toisi riesaa, kaaosta, turhaa energianhukkaa.
Voin lykätä pakasteesta valmislihapullia käteen. Sen pidemmälle en nyt viikkoon taivu.
Äksönii ja elämää se tuo ei sen enempää ja se pussailee sit kans ja sinua hyvänä pitää
Meillä on aivan eri käsitys äksönistä ja mä sitä paitsi inhoan äksöniä. Että äksönmäni painukoon johonkin muualle.
Tuohan nimenomaan estää kaiken mahollisen äksönin, myös seksäksönin. Elämässäni on parempaakin tekemistä kun lihapullat ja jos mies tollasi vinkuu niin pusuja ei heru ja turpaan tulee jos yrittää koskea.
Jos yrittää kovin suunnitelmia muuttaa, niin syödään kasvivokkia ja porkkanaraastetta koko viikko.
Kaupassa ihmiset näkee siin se vanhapiika ostaa kasvisvokkia pakasteesta ja porkkanaa kauppiaskin sanoo vanhalla piialla aika yksitoikkoinen ruokavalio mut kaikki tietää ei se miestä koskaan saa vanha äreä vanhapiika
Ei ole tarvis lähteä kauppaan. Kyllä mä saan miehelle noita viikon satsin syötettyä ilman kauppareissua. Itse tosin luultavasti syön niitä alunperin suunnittelemiani, mutta huonolle miehelle erikoisannokset, jos se vaikka tajuais häipyä.
Hyvälle miehelle tietysti sitten niitä lihapullia ja murekkeita voisi tehdä, ensi viikolla, jos hän pyytää asiallisesti ja ennen kauppareissua.
Mies onnistuisiko. Tänään tai huomenna kun naisesi sanoo haluis ruuaksi ja leivän kanssa evääksi itse tehtyjä lihapullia tai lihamureke siivuja niin tekisitkö vielä tänään vai vasta huomenna ja teetkö heti reilumman satsin ettei heti lopu kesken?
- Sheena
Voisi opetella itse tekemään. Olen vähän jo väsähtänyt passaamaan. Tänään annoin palautetta passiivisuudestaan ja vittuilu asenteella antamista nipotuksistaan. En tiiä menikö perille. Ja en enää tee hänelle palveluksua, opetelkoon itse hoitamaan pyykkinsä ja sotkunsa. Minä mikään tsuppari ole.
Huomenna vois onnistuu.
Ja aina isompi satsi tottakai!
No just tänään tai huomenna ei onnistu, mutta joskus ensi viikolla, kun palaan kotiin, niin toki. Lapsenikin pitävät itse tehdyistä lihapullista, joten parempi tehdä kerralla iso satsi. - Syöjiä piisaa kyllä 😅
Liha vaan pöytään niin kyllä minä sen nuijin!
Lekalla!