Pahat henget siirtyvät pakanoihin.
Jeesuksin siirrätti pahat henget sikoihin ja ajoi ne vesistöön hukkumaan vertauskuvana sikojen syöjistä.
Paavali hyväksyi, Jumala tai Jeesus EI!
Jeesuksin siirrätti pahat henget sikoihin ja ajoi ne vesistöön hukkumaan vertauskuvana sikojen syöjistä.
Paavali hyväksyi, Jumala tai Jeesus EI!
Vastaukset 30
Vanhimmat
Muslimit yhtyvät tässä oikeassa totuudessa juutalaisiin.
Tässä vuohipukkeja syövät kameleita jäniksiä kaneja ostereita hevosia eivät nyt mitenkään eroa sioista siis sian lihoista nämä on yhtä kiellettyä Mooseksen kirjoissa !! Siitä vaan metwurstille ja äyriäisiin. Nam.
Muslimit yhtyy todella huoraamalla myös homot juutalaisiin Adam mutta juutalaiset unohtaa muut kielletyt elukat samasta kohtaa ja unohtaa myös veriset lihat myyntiin.
Muslimin vuohiherkku kameli mutta herkkuisinta on muslimilla ÄYRIÄISET OSTERIT JA MUU NAM MOOSES ILOITSEE.
Mitähän tekemistä demoneilla on Jeesuksen kanssa ei mitään siksi niiden on poistuttava myös Suomesta amen mutta tässä mies vapautui riivaajista sentään eikä tässä nyt KUKAAN SYÖNYT SIKOJA !
Hevosen ja kamelin kanin lihakin on kielletty Mooses kirjassa kauppahallissa myydään hevosen lihaa muslimit myy kamelin lihaa. Mutta tässä kohtaa ei nyt ole yhtäkään PAKANAA VAAN JUUTALAINEN RIIVATTU MIES !
Muslimit kieltää Jeesuksen kuten juutalaiset joten he kyllä yhtyy toisiinsa kuten tiedetään sulttaaneilla on yhdyntää juutalaisten kanssa ollut aina Hagar Ester.
Muslimit eivät kiellä Jeesusta. Hänesta kerrotaan Koraanissa. Jeesus on heille profeetta.
Näin ON.
Voi sinua, kuule ne siat eivät enää lisääntyneet. 🐷
Jeesus tarkoitti luulen Roomalaisia.
Viljeli kaikenlaisia vertauskuvia.
Kristityt eivät vain tajua tai kieltäytyvät ymmärtämästä valikoivasti idolinsa vertauskuvia.
Meidän idoli on onneksi taivaassa ! Syö nyt vaan uhrilihaa ostereita kameleitasi
Älä sotke selvää asiaa.
Suomeen on saatava kouluihin työpaikoille opettajia nimittäin nämä ei osaa edes kirjoittaa nimiä oikein miettimään mitä vahinkoa näistä seuraa !!
SE DEMONEISSA OLLUT MIES OLI HELLARILESTA NO JUUTALAINEN MIES JOHON OLI MENNYT DEMONEJA JA KRISTITTYJEN IDOLI VAPAUTTI TÄN MIEHEN RUUMIIN NIISTÄ OLISITTE KIITOLLISIA MIEHEN PUOLESTA.
Söikö täs juutalainen mies sikoja ??? Tämä tapahtui muuten maassa mihin valittajat ei pääse edes diaspora päättyi 1948
Mä luulen että diaspora päättyi jo vuonna -48 jotkut vaan jäi taas kyydistä
Ai niinku muslimeja ei ollut olemassa Jeesuksen aikana arabit oli. Menkää nyt sinne VIETTE Ukrainan judet mukana luvattuun maahan joku hellariseurakunta maksaa menolipun jos oma raha ei riitä paluumuuttoon joku pastori tietää siellä kuka. Vielä pääsee muuttamaan vapaasti Juudean vuoristoon.
Syö vain sian korvia kuten ne teidän uskon veljenne 🤣🤣🤣
Ja taas perin vittumainen temppu Jeesukselta.
Possut kantoivat omat ristinsä tuomitsevan juutalaisen toimesta hautaansa joka oli meri tai järvi.
🐽🐷🐖➡️🥩🍖🍣
Tai siis ne saivat synnit Jeesuksen, sikavihaajiin kuuluvien uskovaisten synnit itseensä.
Tuommoisia hulluuksia niitä uskonnoissa on. Eikö tuon porsaan potkan tai veren karttaminen tuntematon ilmiö ole kristittyjenkään parissa. On nimittäin tällä palstalla asia ollut esillä.
-a-teisti-
Toisten veri voi saastuttaa.
Kieltäytyvät verensiirroista.
HIV 🥵
Kuppa 😬
Jatkakaa...
Noilla puheilla kohta kaikki ovat helvetissä.
Sian ei kuuluisi olla tehotuotannossa, vaan korkeintaan lemmikkinä.
Orjuus hyväksytään Raamatussa, miksei sikoja sitten tehotuotannossa?