Kysyisin miksi mies haukkuu sontaläjäksi. Kun kysymyksessä on että mitä salaa! Saa raivarit ja haukkuu sontaläjäksi ja vetoo elämääni. Mitään ei saa kysyä ja että kuulemma ärsytän. Vastatkaa miehet mitä ootte asioihin mieltä.
Parisuhteessa
8
266
Vastaukset
- Anonyymi
Nyt,miehen kannan ottoa.
- Anonyymi
Naisen kannanottoa pysy miehestäni ja varatuista pois
- Anonyymi
Olen mieheni kanssa ollut 2 vuotta ja omituinen käytös minua kohtaan.ei pitäis olla varattu!🤔
- Anonyymi
Ymmärsinkö oikein! Että on sinun miehestäsi kysymys!?
- Anonyymi
Miksi olet sen kanssa parisuhteessa. ? Mieti nyt että onko se loppuelämäsi rakkaus.
- Anonyymi
Sano sille, että hän joka toista haukkuu joksikin on yleensä itse sitä. Eihän tuollainen kielenkäyttö ole tervettä, eikä hyvän yhdessä olon perusta vaan enemmänkin loitontaja.
- Anonyymi
Ihanan valinnan olet tehnyt! Vai pakotettiinko sinut kuoleman uhalla jakamaan elämäsi sontaläjän kanssa?
Vain sin itse osaat vastata tuohon!- Anonyymi
Itse en todellakaan tuollaisen kohteluun suostuisi ja alistuisi. Äijä on täysi mulkku? Henkistä väkivaltaa ja kaltoinkohteluahan tuo on. Yleensä menee pahempaan suuntaan. Toivottavasti et mene siihen halpaan kuten useimmat naiset että seuraavana päivänä mies on niin taas rakastunut ja haluaa vakiinnuttaa parisuhteen avioliitolla tai jopa yhteisellä lapsella. Se tietää helvetillistä elämää jatkossa. Lähde pois, ota selkeästi etäisyyttä.
Toivottavasti ette asu samassa asunnossa ja on yhteinen vuokradopimus ellei peräti oma yhteinen asunto.
Riitely sen luonne ja erimielisyydet ja miten niitä käsittelee, tapa ratkaista ongelmia jne.kertovat paljon parisuhten laadusta ja henkilöiden luonteesta.
. Jos riitely on toistuvasti kovaäänistä huutamista, nimittelyä kuten sontaläjäksi, idiootiksi, jne. , kiroilua,; v** un haistattelua, raivoamista, tavaroiden heittämistä päin ja kohti tai jopa fyysistä käsiksikäymistä ,ne kertovat jo hyvin paljon siitä ettei suhdetta kannata jatkaa, oli siinä välissä sitten vaikka kuinka toistuvia anteeksipyyntöjä, hempeitä ja romanttisia tai kuumia, palavia intiimejä hetkiä,.
Huonosti tulee käymään. Eikä missän tapauksessa sortua siihen että " lähdetään tekemän yhteistä lasta" se on vain kontrolloimaan pyrkivän miehen tapasitoa lopullisesti nainen itseensä ja käyttää jossain vaiheessa lasta kiristysvälineenä jotta hallinta ja kontrolli miehen taholta saisi jatkua.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Poliisi: Kymmenhenkinen pohjalaisperhe ollut vuoden kateissa kansainvälinen etsintäkuulutus Poliis
Poliisi: Kymmenhenkinen pohjalaisperhe ollut vuoden kateissa – kansainvälinen etsintäkuulutus Poliisi pyytää yleisön apu4013328Tässä totuus jälleensyntymisestä - voit yllättyä
Jumalasta syntyminen Raamatussa ei tässä Joh. 3:3. ole alkukielen mukaan ollenkaan sanaa uudestisyntyminen, vaan pelkä3151546En kadu sitä, että kohtasin hänet
mutta kadun sitä, että aloin kirjoittamaan tänne palstalle. Jollain tasolla se saa vain asiat enemmän solmuun ja tekee n841342- 1091341
Noniin rakas
Annetaanko pikkuhiljaa jo olla, niin ehkä säilyy vienot hymyt kohdatessa. En edelleenkään halua sulle tai kenellekään mi991315Oisko mitenkään mahdollisesti ihan pikkuisen ikävä..
...edes ihan pikkuisen pikkuisen ikävä sulla mua??.. Että miettisit vaikka vähän missähän se nyt on ja oiskohan hauska n591265- 481175
Helena Koivu : Ja kohta mennään taas
Kohta kohtalon päivä lähestyy kuinka käy Helena Koivulle ? Kenen puolella olet? Jos vastauksesi on Helenan niin voisi801082Au pair -työ Thaimaassa herättää kiivasta keskustelua somessa: "4cm torakoita, huumeita, tauteja..."
Au pairit -sarjan uusi kausi herättää keskustelua Suomi24 Keskustelupalvelussa. Mielipiteitä ladataan puolesta ja vastaa26985- 33867