Puolalaiset asiantuntijat ovat vahvistaneet, että Ukraina oli ampunut ohjuksen, joka tappoi kaksi ihmistä Przewodów'ssa Etelä-Puolassa marraskuussa, Rzeczpospolita-lehti raportoi viitaten omiin lähteisiinsä.
Tutkimuksen lähteiden mukaan ohjus oli S-300-sarjan malli 5W55 ja se oli ammuttu Ukrainan alueelta.
Naton 5. artikla aktivoitava välittömästi ja Ukrainalle tehokkaat sotilaalliset vastatoimet käyttöön.
Naton uskottavuus edellyttää että hyökkäyksiin jäsenmaihin vastataan ankarasti!
Tutkimuksen lähteiden mukaan ohjus oli S-300-sarjan malli 5W55 ja se oli ammuttu Ukrainan alueelta.
Naton 5. artikla aktivoitava välittömästi ja Ukrainalle tehokkaat sotilaalliset vastatoimet käyttöön.
Naton uskottavuus edellyttää että hyökkäyksiin jäsenmaihin vastataan ankarasti!
Vastaukset 24
Vanhimmat
Miksi Suomen valtaapitävät ja valtamedia silloinkin valehteli Suomen kansalle.
Koska Suomi pääsee tästä NATO valheesta ulos?
Tuskin oli ensimmäinen valhe ?
Tässä se nyt testataan täydellisesti toimiiko nämä naton rankaisu artiklat, jos sääntöä ei noudateta ja marssita sinne sotimaan puolalaisten avuksi ukrainaa vastaan, sitähän puolakin jo tekee siis, lopetti aseavun kun nehän ampuu heitä hehe
pää edellä juoksivat seinään kuten tuulipukukansa myöhemmin kun pandora mies huijaa
Valeita Venäjästä liikkuu paljon ilmassa, joskus ne ammutaan alas niinkuin tuokin, että ohjus Puolaan oli Venäjän ampuma.
Esimerkki valheesta. Ukraina ilmoittaa, että Venäjä hyökkäsi johonkin kaupunkiin yöllä 30 droonilla, joista 29 ammuttiin alas. Kaikki tulipalot ovat vain alas ammuttuen droonien osien aiheuttamia. Hyökkäyksessä loukkaantuu vain muutama siviili, jotka lähes aina ovat lapsia.
Zelensky yritti Mainilan laukauksia.
Kahdesti?
Puola
&
Romania
Mitäs muita siellä onkaan ukr ympärillä; unkaria testanee seuraavaksi?
zelen ois terveellisintä koksutella vähemmän ja jopa ehkä ALKAA yrittää ymmärtää, ettei jenssin omistajat ole niitä kulmakunnan salakavaluuskierousoveluusvoitonhimoissaan ihan kaikkein noviiseimpia - kutenkin 6k vuoden maailman-dominanssillaan-näytöil..
Jos zele tajuisi, et mitä noilla maailman omistajillaan on aitoina kavereinaan ei edes mahdu mainstream IQ listoille, ottaisi tasapaksu pullerois tavis zele nätisti kultaLuHan anaalistaan ja alkaisi iloita niistä miljardeistaan ihan tosissaan, kunnes kertakäyttö-höydyllinenmegaidioottiassettinaan muuttuu tuos vielä valit. tuokin höpönassu rapidonakin prkl soikoot liabilityksekseen.
zele luuli, että voi leikkiä kuurunpiilosta tämän maailman omistajien kans YHDENvertaisesti kaveeraten; heh, ei se toimi niin, vaan siten, et zeleputet ovat ohimeneviä hyödyke-narttujaan, jtk tekevät tai ainoastaan Luoja itse heidät liabilityksijoutumisiltaan (voi) pelastaa.
Mutta mutta. Ideana kakistrokraattein hyödyntämisessähän on aina nimenomaan se, etteivät koskaan oivalla meritrokraattisuutensa kroonista puutostilaa. Siksi se on tehokkain tapa väestövähentää/tuhota kokonaisia kansakuntasivilisaatioita, jos tuollaisia tykkää harrastella, siis.
Toheloille ei pitäisi antaa tuollaisia aseita, nato joukot joutuu kohta miehittämään ukrainan?
Paljonko on meille valehdeltu herää kysymys.
Paljon
On myös yritetty kertoa totuutta, mutta totuudenkertojia on leimattu Putinin trolleiksi, uhattu etsiä käsiin, viedä saunan = tappaa. Tälläkin foorumilla.
Käänteisesti katsoen nuo uhkailijat ovat siis allekirjoittaneet "Putinin trollien" puhuneen totta.
Jk on ääriongelmallista, koska kun sota ja luottamus instituutionaaliseen valtioon(-tiedoksnatoon) on romahtanut wef-petolsien myötä nyt, maanpuolustustahtokin, välit. väistämättä - käytännön tasolla, on perskutarallaa seki tilastokusetus hyperbooli-hologrammauksiin suhteutettuna ilman muuta .... käänteinen.
Minä kerroin täällä noista kaikista, VUOSIA, kuinka mediaa ei tulisi valjastaa kusetuksiin koska luottoa rakennetaan vuosiSATOJA - ja kui se tuhotaan ainoostaa hetkissä.
Ei minua kukaan täs post-modernissa antijärjenkäytön metatrendissä tietenkään uskonut.
Kerroin jopa, et tuohon em. syväsukelletaan, ja et se pitäis pystyy kokeen V-muotoisena pika-yhteiskunta-epäkoheesio dippinä, eikä U.na pitkästi taikka varsinkaan näin, L-muotoisena täystuhonamme.
Ei uskottu. Vaikka kirjaimellisesti KYMMENIÄ TUHANSIA viestejä tänne koitin jaksaa yötäpäivää naputtaa, Suomen olemassaolon, hyvinvoinnin ja pelastumisen puolest.
Ei vaan uskottu, todeksi.
Sitten nuo yhdet perikadottivat kansanterveyden -80% täs kohtaa vielä suuresti epärealistoituneisiin tappiohin. Ja kohta wef täystuhoo toki, sodankäynnillisesti oikeeoppisesti, kohteensa - ilman, että Suomessa edes itsesuojeluvaistollisesti inahdettiinkaan. Tällaista on kun weffismin äärikompetenssi kohtaa läpimädän äärikakistrokratian. Tai niin, oli.
Mietin monesti sitä, et mitä vittua minä täällä koskaan tein. Koska integrointimielessä, lienen noin n-krt verran toisella tasolla kuin täällä voidaan KOSKAAN uskoa KENENKÄÄN toimesta ees hypoteettisesti todeksi. Maallisestiki rakensin sosiologis-geopoliittisia valloitus-strategioita; johdin muka mahdottomia sotilasoperaatiopaskoja, loin kaupankäyntimalleja NYSEEN ja muuta paljon, paljon muutakin. Ja sittemmin rakastuin jopa Jeesukseen, minä, epäviisain syntinen runkku.
Mut kaisse si niin meni, et tukholman profetian mukaisesti, Jeesus nii tätä väkeemme tääl rakasti, et parhaudella sen meinas pelastaapi / palkitsi - jotta jonkunmoisen parhaudenkin jopa hylätessään, olisi nuo sairaat ja sukupuutottavat weffitysket valit. sittenkin, jopa nuo, ylpeille ........ oikeutettuja.
Hän siis laittoi minuun tän rakkauden syttymään, jotta sitä jaettuani, te täällä, sen kaiken toistuvasti TIETOISESTI hylätessänne, antaisitte oikeutukset tuleville hirviömäisille S&G tapahtumaketjuille. Jos ei tuo ollut surullista, niin kyllä silloin harva asia kuulkaa on. Sillä ku kääntää selkänsä Jumalan lahjoille, kääntää kasvonsa suoraan, valit., kuolemanjälkeiselle helvetille.
Mutmut. Ehkä porukka herää vielä heimoonsa, ja saa samanaikaisen kansallistason yhteisrukouksen vielä aikaseks. Se ois uutta ja äärimmäisen virkistävää, se - täs loputtomas pettymysmasennuspaskavatkaamos.
Tietenkin. WEF on KULTTI. Siihen liittyvä Suomen JonesTownitus on TABU. Sitä ei saa edes mainita, koska muutoin kultti paljastuu TÄYSkusetukseksi. Eikä siihen ITSEÄÄN uskomaan pakottava tahdo koko maailmankuvansa romahtavan, koska on helpompi kusettaa ihmistä kuin saaha ihminen tajuamaan tulleensa TÄYSkusetetuksi. KOSKA SE ON AIVAN VITUMMOINE HÄPEÄ, myöntää olleensa klaussille pelkkä merkityksetön väliaikainen hyödyllinen idiootti.
Mutta. Vaikka moni ja kaikki ovat klaussille tuota, se ei tarkota suinkaa sitä, et oisimme me muutkin samoilla linjoilla kulttikusettajan kanssa näistä omistamme. Meille ovat arvokkaita, koska meillä EI KAVERIA JÄTETÄ - vaikka sen ois aivopessy ko. kultti ja vaikka se tarttis suoraan Jumalan ihmeitä anteeksiannetuksi tulemiselle, ja mönjistä terveyteen ja jopa takas elävien kirjoihi vapautuakseen.
Koska me uskomme, aidosti, siihen, ettei kaverii jätetä. Niin meijät on kaikki kasvatettu.
Saunoeski jätetään aina, kristillisesti, seuraavalle vettä siihen sankoo.
Me ollaa ainoostaa unohettu keitä me ollaa - tuos se weffismi, kulttina, onnistu. Täten pitää vaan palauttaa muistiin se kuka OLIMME aidoimmillamme; Ei sen kummempii.
Minä tiedän mitä ohisalo on tehnyt. ihan kaiken. Mutten minä tahdo häntä ohivuodoksi haukuttavan. enkä kenenkään menevän helvettiin tekojensa seurauksena; vaan kääntymään, ja kokemaan Luojamme lopun ajan ihmeet, Suomen kansalle.
jotta mariakin voisi olla taas Maria.
Se ois hienoo, se.
Rapatessa roiskuu.
Minun useinki käyttämä sanonta, muuten.
Mut! mites ois toi kristinusko yhtenäistäväksi kansallistason nimittäjäksemme; et roiskuisi ydissaasta kukkasina, monikärkisarmanttineutronipaskan sijaan?
Eiks oiski jtk?
Vai pitääkö eka TYHMÄSTI testata miltä eka tuntuu, ynnä noitten ulkoisten toimijoitte petoksellisuus, et weffityksen KULTTITOIMINNNA älytään olevan JONESTOWNITUSTA - A.L.U.S.T.A. L.O.P.P.U.U.N!
No joo. Tuskin oivalletaan tuolloinkaan, jos krt pitää oikein prkl palvoa tuota kogn dissonansiamme..
eyeroll x3
Ukrainassa sohlataan muutenkin. Viime viikolla viimeksi omiin meni ja tuhoa tuli.
Jotenkin epäilyttää näiden länsiaseiden, tankkien ja hävittäjien vieminen Ukrainaan. Saattaa tulla tuhoa omillekin.
Se se pointtikin on. zeleputinien tehtävä on tuhota niin monta KRISTITTYÄ kuin suinki vaan mahd.
Mieluiten KAIKKI.
Siksi Suomikin on ongelma.
Mutta koska täällä, vrt. ukroloihin, on altruismia, jk kiinnostaa vatskuCofLDNdavosii tuhota HUOMATTAVASTI villilä ukroja ja alkukantaisvillejä ven enemmän. Eli alkulämmöt syyrioilla, mätöt ukroloissa - ja sitten maksimit Suomee vastaan, prkl. :(
Koska näillä ihmisil tääl on mahikset Mooses´tuksiin.
AIDOT mahikset, siis.
Joka tarkoittaa suoraan metatrendioskillointia, mutta ainoastaan ajallisesti. Tilapäisalueellisena, siis. Ihmeitten tukemina.
Nämä vanhojen Ukrainan valheiden paljastusuutiset ovat merkkejä siitä että tuuli on kääntymässä .
Zelenskyn käydessä Yhdysvalloissa siellä julkaistiin juuri samaan aikaan uutinen että ohjus, joka surmasi 18 siviiliä ruokatorilla, oli Ukrainan joukkojen ampuma.
Se oli yleisesti lännessä kiirehditty tuomitsemaan Venäjän ampumaksi ja jo unohdettu.
Sen esille nostaminen oli muistutus Zelenskylle että hänen tarinastaan voidaan tehdä loppu samalla lailla kuin se on aloitettukin.
Kun aletaan kysellä niistä kaikista miljardeista mitä Ukrainalle on annettu ja mitään tulosta ei ole syntynyt niin ei ole vaikeaa arvata kuka joutuu syytettyjen penkille.
Näytöksi menestyksestä ei enää riitä droneisku Moskovaan tai sata metriä vallattua juoksuhautaa jossain autiokylän laidalla.
Kestipä yleltä pitkään korjata asiavirhe.
Ohjeiden mukaan, ohjeiden mukaan...
Kirjoita YLE isiolla siis isolla kirjaimella , ohjeiden mukaan...
Tarkoitin yllä kommentillani
"v
Anonyymi
2023-09-26 22:46:17
UUSI
Ohjeiden mukaan, ohjeiden mukaan...
Äänestä
"
etovaa paskaa, kun koko maailma valehtelee, etu luodaan tosiasioiden myöntämisellä sellaisena kuin se absoluuttises totuudes ovat.
mutteihän tahdota toimii strategisesti, kun vasta nyt, kun vittu ydinpaskaa tulee jo koska tahansa niskaan - vittu et vituttaa kuinka pitkälle mennään wef-kultin-jonestownituksiin kunnes itsesuojeluvaisto menee EHKÄ osittain edes joillain päälle.
hyperalhasta alkukantaiskulttuuripskaa villiintymistendensseinee
e
t
o
v
a
a
Ukronatsit yritti lavastaa iskun Venäjän tekemäksi ja saada naton mukaan sotimaan. On siinä todelliset sankarit.