Vaikuttaako kuinka nopeasti seksiä suhteen laatuun?

Anonyymi-ap

Naisellani oli seksiä edellisessä suhteessa melko nopeasti muutamien treffien jälkeen. Lisäksi seksiä myös jonkun muun kassa menneisyydessä. Meillä meni 1,5kk seksiin. Olenko vähemmän haluttava? Vai miksi näin? Nainen sanoi että halusi olla varma etten ole vain seksin perässä. Vaikuttaa vähän itsetuntoni.

7

378

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Ole tyytyväinen että hän toimi noin, koska naiselle on tärkeää se ettei mies ole heti sänkyyn hyppäämässä vaan haluaa ensin tutustua muuten.

    • Anonyymi

      Sehän vaan lujittaa suhdetta kun siinä tutustutaan ajan kanssa. Ja on kauniinpaakin kun se tapahtuu harkiten ja ajan kanssa siitä tulee merkityksellisempää . Itsestäni oli miehen jotenkin kiihottavaa se odotus tehtiin toki kaikkea muuta kyllä. Ja oltiin toistemme iholla.Mutta muuten odotettiin. Eikä kaduta.

    • Tuo riippuu myös, niin kuin moni muukin asia, monesta seikasta... joidenkin kanssa hyppäisi sänkyyn heti ja joidenkin kanssa ottaisi aikaa tutustua... ehkä jälkimmäinen on kestävämpää sorttia. En tiedä, kunhan mietin. Varmasti on itsetunnolle kolaus, se on selvää.

      • Anonyymi

        Näin on, mieheni tapasin vuosikymmeniä sitten ja ensimmäisenä iltana mentiin sänkyyn ja kun se natsasi niin hyvin niin sovittiin toinenkin tapaaminen ja kolmas jne.jne. Tämä tapahtui vuonna 1977 ja vielä natsaa !!


    • Anonyymi

      Voi se toisilla tietysti vaikuttaakin ja joillakin on kaikenlaisia outoja aikarajoja ja selityksiä mikä mitäkin tarkoittaa. Minä harrastan seksiä siiten kun molemmista selkeästi sultä tuntuu ja tilanne on sopiva, en kalenterin perusteella.

      Oudommalta mun korvaani kuulostaa käydä keskustelua siitä kuinka nopeasti aiemmissa suhteissa on harrastettu. Ei tulisi itselleni mieleenkään käydä tuollaista keskustelua ja vertailla noin.

    • Anonyymi

      Monen monet, kalentereihin tuijottamatta, heti "Moi".n jälkeen aloittavat seurustelun alapäillään. " Mut ku määä tyyykkäään siittä...."
      Nuo alapää suhteet ovat juuri sitä. Yläpäästä viis, kun alapäät toimivat!

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Trump muka öljyn takia Venezuelaan? Pelkää mustamaalausta

      Kertokaapa mistä tuollainen uutisankka on saanut alkunsta? Näyttäkääpä ne alkuperäiset lähteet, minä en löytänyt mitään
      Maailman menoa
      86
      5171
    2. Kun Arman Alizad puolusti hiihtäjä Vilma Nissilää sanomalla

      "älä välitä sekopäistä Vilma", ja kun siitä kerrottiin täällä, niin sekopäinen mukasuvaitsevainen teki siitä valituksen
      Maailman menoa
      53
      3326
    3. Venezuela on hyvä esimerkki vasemmistolaisten pahuudesta

      Jokainen tietää, että Venezuelassa on pitkään ollut Chavezin ja Maduron vasemmistohallinto. Maan talous on romuttunut,
      Maailman menoa
      71
      2694
    4. Ei tule uni

      Kuten epäilin. Onneksi viime yön sain ihan hyvin nukutuksi. Tiesin kyllä, ettei tästä mitään tänään tule.
      Ikävä
      62
      1358
    5. Miksi juuri Venezuela?

      Kaikista maailman valtioista Trump otti silmätikukseen Venezuelan. Mutta minkä ihmeen takia? Kyseessä on kuitenkin vähäp
      Maailman menoa
      304
      1278
    6. Miksei Trump ole kiinnostunut Suomen valloittamisesta?

      Täällähän on enemmän turvetta kuin Norjalla öljyä. Eikö Ttump ole turvenuija?
      Maailman menoa
      19
      1203
    7. Jos mies olet oikeasti...?

      Kiinnostunut... Pyydä mut kunnolla treffeille ja laita itsesi likoon. En voi antaa sydäntä jos sinä olet epävarma ja eh
      Ikävä
      112
      1086
    8. Tiedän, että olet luonnevikainen

      Haluaisin vain todeta olleeni väärässä tässä asiassa.
      Ikävä
      46
      1040
    9. Toivon sulle silti hyvää

      Väärinkäsityksiä tapahtuu, mutta nyt on uusi vuosi ja uudet kujeet.
      Ikävä
      41
      1026
    10. Martinalta vahva viesti

      "Suuret unelmat venyttävät sinua, pelottavat vähän ja vievät mukavuusalueen ulkopuolelle. Juuri siellä kasvu tapahtuu. J
      Kotimaiset julkkisjuorut
      229
      1008
    Aihe