Lämmitys/MPÖ - öljy yli 1,60 eurua

jo tuhannen litran tilauksessakin...kallista on: https://xn--p-1ga.fi/
7438
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 7

Vanhimmat

Minä melkein aina lämmitän pörssisähköllä (kattilavastukset, irtopatterit)
Tuo lämmitysöljyn hinta tarkoittaa sähkön hintaa 20 snt/kWh
Tuntihinta 15 snt/kWh +sähkövero+siirto+provikka

Äänestä

Öljyn käyttöön palaamisen kynnystä minulla nostaa nokkavipuliitin-vaatimus.

Vuosikymmenét on kynsiliitin kelvannut mutta nyt ei

Äänestä

Onnea Hannu!🧚

Äänestä

No nyt tuo aloituksen vertailumittari antaa Teboililta edullisimman tarjouksen;1,40 kesälaatu lämmitykseen tälle alueelle.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

jo tuhannen litran tilauksessakin...kallista on: https://xn--p-1ga.fi/

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu