eivätkö he olekkaan demokraatteja ?
Miksi Demarit haluavat mitätöidä äänestystuloksen
Anonyymi-ap
24160
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 24
Vanhimmat
Tuleeko tällä viikolla kuinka monta ulos marssia oppositiolta veikkauksia?
Kymmeniä
Ei tule. Opposition vasemmistopuolueita kannattaa enää pieni osa vanhoja duunariänkyröitä.
SAKSDP harmissaan.
Ei auttanut pelottelu sinimustasta hallituksesta ja näin hallituskumppaneilta taktisen äänestämisen usutuksella varastetut viisitoista eduskuntapaikkaa.
Miksi persut haluavat kieltää ihmisiltä oikeuden osoittaa mieltään ja/tai lakkoilla? Molemmat ovat Suomessa perustuslain takaamia kansalaisoikeuksia.
No persuja kai vtuttaa se että ovat itse saaneet mielenosoitusrintamalla aikaan lähinnä Convoyn tyyppistä keskikaljaöyhötystä.
Miksi Marinin hallitus runnoi läpi pakkolain, jolla rajoitettiin hoitajien oikeutta lakkoilla? Älä ulise vassari, vaan yritä eheytyä.
Eikös tuollaiset lait ole persujen mieleen? Tehän haluaisitte poistaa lakko-oikuden kaikilta.
Sen täytyy olla hienoa, jos Marinin porukka runnoi sen läpi, eikö?
Mitäs kohtaa äänestyksen jälkeen luodusta hallitusohjelmasta sinä äänestit?
Sulla ei ole kaikki muumit inkkaripenaalissa, vassari.
Ne on sosialisteja, jotka uskoo vallankumoukselliseen kommunismiin. He haluaa viedä kapitalisteilta vallan ja rahat. Yhtään vähempään ei tyydytä, kuten näkyy ja kuuluu.
Nuo ovat kylläkin ihan teidän persujen fantasiahahmoja, mielikuvitusvihollisia.
Mitä äänestystulosta he haluavat mitätöidä?
Jos tarkoitat hallituksen kaatamistavoitetta, niin se kuuluu demokratiaan oleellisesti.
Jos hallitus tekee idioottimaisia ja kansantaloutta tuhoavia päätöksiä, niin opposition tehtävä on yrittää mitätöidä ne ja se tarkoittaa joskus myös hallituksen hajoamista.
Sosialistien mentaliteetti ja tavat sabotoida hallitusta ei ole demokratiaa. Koitappa pikkupekka tajuta se. Orpon hallitus tekee sitä työtä, mitä kansa odotti Marinin hallitukselta. Nyt Orpon hallituksella on kahta kovempi työ korjata aiheutettuja vahinkoja. Koitappa pikkupekka tajuta tämäkin ja lopeta typerän vassaripropagandan oksentaminen.
Miksi te perspölvästit kutsutte aina itseänne "kansaksi"?
Taitaa noihin ulosmarsseihin osallistu vähintään yhtä paljon Persujen äänestäjiä mitä SDP.n äänstäjiä.
"eivätkö he olekkaan demokraatteja ?"
Tyhmä kysymys, ne on punikkeja.
Ai että miksikö`??? Se johtuu vallanhalusta, tuosta ihmisen ikiaikaisesta perisynnistä! Yhteiskunnan asioiden hoidolla ei ole mitään tekemistä asian kanssa vaikka niin kuinka vakuutettaisiin!!
Sosialistit ovat katkeria tyyppejä.
DDR. Saksan demokraattinen tasavalta
Parlamentaariseen demokratiaan nimenomaan kuuluu oikeus arvostella hallitusta ja oikeus osoittaa mieltään. Mikä kuuluu muutenkin sananvapauteen, vaikka persut haluavatkin nämä kansalaisten perustuslailliset oikeudet kieltää, kuten äärioikeisto aina haluaa.
Miksi persut eivät hyväksy kansalaisten perustuslaissa määriteltyjä demokraattisia oikeuksia vaan yrittävät kieltää ne?
"Perustuslaki estää Perussuomalaisia tekemästä haluamaansa politiikkaa".
-Teuvo Hakkarainen.