SDP ja SAK harrastavat rasistisia toimia

Mitä muuta työpaikoilla ulosmarsseihin ja lakkoon pakottaminen on kuin rasismia! Nimittely rikkuriksi ja eristäminen joukosta on rasismia.

SDP maalittaa toimillaan hallituksessa olevia. Se on rasismia. SDP hyökkää poliittisilla lakoilla hallituspuolueita vastaan. Se on rasismia.

Rasistista toimintaa. Kuka haluaa olla mukana?
3272
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Hallituksen säästöt.

Suomen historian oikeistolaisen hallitus tekee juuri itsensä näköistä politiikkaan. Valtion velkaantumisen perusteella ajetaan Suomeen ennenäkemättömän kovat leikkaukset heikoimmassa asemassa olevien tukiin.

Samaan aikaa kuitenkin kevennetään suurituloisten verotusta saman verran mitä saatiin leikattua köyhiltä pois. Eli velkaantuminen jatkuu edelleen, saadaan vain rikkaille lisää rahaa, näillä leikkauksilla.

Tämä tulee kutistamaan Suomen taloutta, koska köyhien raha, menee arjen elämän rahoittamiseen, niihin heitä lähellä oleviin liikkeisiin. Rikkaat taas laittavat tulevat veronkevennykset pörssiin ja ulkomaan matkoihin, tämä ei auta Suomen taloutta millään tavalla.

Näkisin, että parasta olisi mennä yleislakkoon, kunnes hallitus eroaa ja Riikka "ei leikata köyhiltä" poistuu politiikasta kokonaan.

Äänestä

100 000 ihmistä pitäisi saada töihin, mutta palkasta ei juuri puhuta – työnhakupalvelussa ihmetellään, miksi
Työnhakupalvelu Duunitorin asiantuntija sanoo, että monen kynnys työnhakuun madaltuisi, jos palkka kerrottaisiin jo työpaikkailmoituksissa. Kerro Ylelle, oletko perääntynyt työnhausta, kun palkka on selvinnyt.

Äänestä

Sdp otti ay-liikkeen avuksi kun ei onnistunut tekemään vallankaappausta naurettavilla fasismi-ja rasismisyytöksillä . Ay-liike tekee itsensä jäseniensä silmissä naurunalaiseksi koska jälleen tosiasiat puuttuvat
Slovakiassa demarit unohtivat Venäjän miehityksen 1970-luvulta ja lähtivät Venäjän trollien kelkkaan murentamaan EU:n yhtenäisyyttä . Upporikkaissa vasemmistopiireissä on kääritty venäläistä rahaa omiin taskuihin ?

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Mitä muuta työpaikoilla ulosmarsseihin ja lakkoon pakottaminen on kuin rasismia! Nimittely rikkuriksi ja eristäminen joukosta on rasismia.

SDP maalittaa toimillaan hallituksessa olevia. Se on rasismia. SDP hyökkää poliittisilla lakoilla hallituspuolueita vastaan. Se on rasismia.

Rasistista toimintaa. Kuka haluaa olla mukana?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu