Mitä muuta työpaikoilla ulosmarsseihin ja lakkoon pakottaminen on kuin rasismia! Nimittely rikkuriksi ja eristäminen joukosta on rasismia.
SDP maalittaa toimillaan hallituksessa olevia. Se on rasismia. SDP hyökkää poliittisilla lakoilla hallituspuolueita vastaan. Se on rasismia.
Rasistista toimintaa. Kuka haluaa olla mukana?
SDP ja SAK harrastavat rasistisia toimia
4
245
Vastaukset
- Anonyymi
Hallituksen säästöt.
Suomen historian oikeistolaisen hallitus tekee juuri itsensä näköistä politiikkaan. Valtion velkaantumisen perusteella ajetaan Suomeen ennenäkemättömän kovat leikkaukset heikoimmassa asemassa olevien tukiin.
Samaan aikaa kuitenkin kevennetään suurituloisten verotusta saman verran mitä saatiin leikattua köyhiltä pois. Eli velkaantuminen jatkuu edelleen, saadaan vain rikkaille lisää rahaa, näillä leikkauksilla.
Tämä tulee kutistamaan Suomen taloutta, koska köyhien raha, menee arjen elämän rahoittamiseen, niihin heitä lähellä oleviin liikkeisiin. Rikkaat taas laittavat tulevat veronkevennykset pörssiin ja ulkomaan matkoihin, tämä ei auta Suomen taloutta millään tavalla.
Näkisin, että parasta olisi mennä yleislakkoon, kunnes hallitus eroaa ja Riikka "ei leikata köyhiltä" poistuu politiikasta kokonaan. - Anonyymi
100 000 ihmistä pitäisi saada töihin, mutta palkasta ei juuri puhuta – työnhakupalvelussa ihmetellään, miksi
Työnhakupalvelu Duunitorin asiantuntija sanoo, että monen kynnys työnhakuun madaltuisi, jos palkka kerrottaisiin jo työpaikkailmoituksissa. Kerro Ylelle, oletko perääntynyt työnhausta, kun palkka on selvinnyt. - Anonyymi
Sdp otti ay-liikkeen avuksi kun ei onnistunut tekemään vallankaappausta naurettavilla fasismi-ja rasismisyytöksillä . Ay-liike tekee itsensä jäseniensä silmissä naurunalaiseksi koska jälleen tosiasiat puuttuvat
Slovakiassa demarit unohtivat Venäjän miehityksen 1970-luvulta ja lähtivät Venäjän trollien kelkkaan murentamaan EU:n yhtenäisyyttä . Upporikkaissa vasemmistopiireissä on kääritty venäläistä rahaa omiin taskuihin ?
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
S-kauppa nosti hintoja, K-kauppa laski
Elintarvikkeiden arvonlisävero laski vuodenvaihteessa 13,5 prosenttiin. S-kauppa siirsi alennuksen suoraan katteisiin pi675927Vilma Nissinen pyytää anteeksi rasistisia lausuntojaan
Nöyrtyi kuten persut yleensäkin. On kyllä noloa tuollainen vätystely, kun ei ole miestä seisoa omien lausuntojensa takan3495749Hiihtäjä Vilma Nissisen kommentit aiheutti paniikkia
ja hernettä vedettiin nenään. Nissinen kertoi torstaina haastattelussa, kun häneltä kysyttiin, että tykkääkö hän hiihtä934731Huuto yltyy persujen piirissä Venezuelan johdosta.
Kohta kakofonia yltyy kun persut tajuavat mitä Venezuelassa tapahtui. Von den Leydenki jo kipuilee kuten persut EU:ssa y122235Ikävä uutinen uudesta Unelmia Italiassa kaudesta - Iso pettymys tv-katsojille!
Unelmia Italiassa -sarja kertoo Ellen Jokikunnaksen perheen elämästä Suomessa ja Italiassa. Nyt Ellen on kertonut tuleva182048Nyt ottaa persua pattiin: sähköauto joulukuun myydyin
🤣 prööt prööt pakoputkellaan pörisevää persua ottaa nyt saamaristi pattiin, kun paristoilla kulkeva sähköauto on noussu521952Ovatko Perussuomalaiset kommunisteja?
Toiset sanovat että ovat, toiset sanovat että eivät. Ainakin heillä on paljon sen aatteen piirteitä, koska haluavat kont431870Martina vuokraa yksiötä
Nyt on tarkka'ampujan yksiö vuokrattavana 800 e. Toivottavasti löytyy hyvä asukas.2511211Jokaisella tytöllä on supervoimansa
Millaisia ajatuksia artikkeli herättää? Mainos: Dove | ”Itsetuntoni oli ihan romuttunut” – Peppina Rosén haastaa tavan2031114Voi kauhiaa: keikkapaikat keikahtavat juopottelun puutteessa!
Vai ei tule rahaa artistille viinanmyynnin vähennyttyä. Missähän muualla kannattavuus korreloi myrkyn imemismäärän ka641061