ja kärähti kassalla jossa tuote punnittiinkin uudelleen. https://www.is.fi/kotimaa/art-2000009893060.html
Nainen huijasi salaattibaarissa
Anonyymi-ap
9233
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 4 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 9
Vanhimmat
Voi juku,,kyllä on tosiaan uutiskynnyksen ylittävä aihe, siinä ukrainan sotakin yms on pientä, kun joku suomalainen pientuloinen yritti salaattia halvemmalla saada. , syvimpään tyrmäänkö pitäisi aloittajan mielestä nakata.
Vassuloisten mielestä porvarikapitalistikauppiaan pitäisi antaa salaattinsa ilmaiseksi ja kaljat vielä kyytipojaksi.
Örisee porvari konjakkipieruissaan.
Yllätys yllätys, tekijä vasemmistolainen, niillehän on elämäntapa elää toisten siivellä. Joten nuo sakothan maksaa nettoveronmaksajat (siis oikeistolaiset), sillä onhan selvää että vasemmistolainen elää joko tuilla tai suojatyöpaikassa saaden "palkkansa" nettoveronmaksajien maksamista veroista, eli sosiaalisilla tulonsiirroilla joka tapauksessa.
No laittaa palvelutiskiin, niin ongelma poistuu.
Sama se on näille lapputehtailijoille, itsepalvelukassat kiinni.
Johan ne oli ratkaisun keksineet "tuote punnitaan kassalla". Tuota en tajua miksi tuossa pitää olla tuo työvaihe edes välissä että asiakas ilmeisesti ilman minkäänlaista alan koulutusta koittaa tuotetta punnita.
Vegaani vihreä salaattibaarissa.
Olikohan rasiassa gramma enempi kuin mitä hintalapussa luki. Itse olisin kyllä sanonut että minkä minä niiden rikkinäisille jumittaville vaaoille teen. Ei itsellä ainakaan ole kykyä arvioida antaako vaaka oikeanpainoisen hintalapun vaikko väärän.
Kuinka usein puolueeton ja riippumaton tarkastaja tarkistaa nuo kauppiaiden vaaat niin ette nuo rikolliset kauppiaat varasta asiakkailtaan rahaa. Kyllä tuntuu kilon kurkku joskus kumman köykäiseltä.