Portaan kaide kytketty sähköverkkoon?

Osaako nyt joku selittää, miksi kaide on pitänyt "maadoittaa"? Staattisten iskujen välttämikseksikö?

Koska päästään siihen, että turvamaadoitusten johdotus tehdään täysin erillisenä ja liityntä verkon maahan tarpeellisten suojalaitteiden kautta?
1100
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Näinä sukupuolineutraaliuuden aikana, pidän hyvin loukkaavana kun puhutaan kaapelista ja johdoista. Aina vain maskuliinisuutta eikä naisväestöä oteta huomioon. Erityisesti vielä valkoiset johdot edustaa rasismin hyväksyntää. Ehdotankin että yhteiskunnassa poistetaan kaikki johdot ja sähkösiirtyy ilmateitsen ilman maskuliinisia elimiä.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Osaako nyt joku selittää, miksi kaide on pitänyt "maadoittaa"? Staattisten iskujen välttämikseksikö?

Koska päästään siihen, että turvamaadoitusten johdotus tehdään täysin erillisenä ja liityntä verkon maahan tarpeellisten suojalaitteiden kautta?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu