Onko muilla samaa ongelmaa, että Kik ei lähetä viestejä eteenpäin? Nyt ollut viestit jumissa monta päivää eikä saa yhteyttä muihin. Sovellus päivitetty, eli ei ainakaan siitä johdu.
Kik-sovellus ei toimi
27
11550
Vastaukset
- Anonyymi
Kik- profiilikuvakkeet sumeana ja muutenkin toimii hitaasti?
- Anonyymi
Kuvat hävisivät profiileista näkyvistä syksyllä -23 En tiedä miksi. Liekkö koko sovellus enää toimi muuta kuin bottien kanssa keskusteluun?
- Anonyymi
Tuli asetus, mikä pitää muuttaa, jos haluaa nähdä sumentamattomat kuvat.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Tuli asetus, mikä pitää muuttaa, jos haluaa nähdä sumentamattomat kuvat.
Mikä asetus ja missä se on. Oon yrittäny etsiä, mutta en keksi ratkaisua.
- Anonyymi
Onko muilla ongelmia kikin kanssa nyt
- Anonyymi
Kyllä
- Anonyymi
Juu, ei toimita viestejä.
Eilisestä saakka ollut viestit s-tilassa.
Liian usein lagailee tätä samaa nykyään.. - Anonyymi
Kik on takkuillut jo kuukauden. Ei mene viestit, ihan paska. Eikä tietoa missä vika ja miten korjata
- Anonyymi
Juu ei lähetä! Välillä osa viesteistä tulee ja osa jää matkalle!
- Anonyymi
Ei toimi. Osa jää matkalle. Välillä pelittää hyvin, kun sattuu yhtä aikaa viestittelemään ja saa tavallaan linjan auki. Mutta muuten on jo pari päivää ollut surkea.
- Anonyymi
Onkohan mut estetty vai eikö se vaan lähetä mitään? Jotkut toisen viestit tulee välillä perille mut kaikki mun lähettämät on D tai S.
- Anonyymi
Mulla ollut jo 2 vrk sama. En tiedä auttaisko uudelleenasennus. Tosin kun googlaa niin on ympäri maailmaa rikki samalla tavalla
- Anonyymi
Joko teillä toimii?
- Anonyymi
Mulla kestää nykyään aina monta päivää et viesti menee perille. Nyt en tiedä jäikö se vain matkalle kun siihen ei oo reagoitu vaikka ollut pitkään "D".
- Anonyymi
Mulle jää joskus viestit D vaikka ne ovat luettu ja vastattu!
- Anonyymi
Nyt mennyt 5 päivää eikä viestiä vieläkään toimitettu 🤦🏼♀️
- Anonyymi
Kertoisiko joku mikä tuo niikun on ja vaikka jotain tietoja enempikin. Onko jotenkin snapin tapanen?
- Anonyymi
Ei ole todellista.. D meinaa, että viesti on vastaanottajan kännykässä..S meinaa, että viesti on lähetetty, mutta ei ole vastaanottajan kännykässä. S voi tulla esim. siksi, että vastaanottaja ei ole laittanut kännykkäänsä päälle..
- Anonyymi
Itellä ei ole toiminu 3kk aikana. valittää sovellus päivitystä enkä pääse sisään millään.
- Anonyymi
Samaa täälläkin, välillä auttoi kun pakotti lopettamaan sovelluksen mutta nyt ei sekään
- Anonyymi
Ei toimi minulla tai toimii todella huonosti jo toinen, kolmas päivä. Noin 22. maaliskuuta alkaen.
- Anonyymi
Koko kik-sovellusta ei enää löydy Googlen Play-kaupasta? Olen on-off -käyttäjä, jonka poistettava sovellus puhelimesta.
- Anonyymi
Sama vika... ei kai oo poistunut kaupasta?
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Sama vika... ei kai oo poistunut kaupasta?
joo ei löydy. mikäköhän juttu
- Anonyymi
ite kans samanlailla käytän
- Anonyymi
Toivottavasti saisivat korjattus
- Anonyymi
niinpä.onx mitää muuta vaihto ehtoo laittaa sitä sovellusta
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Räppäri kuoli vankilassa
Ei kuulemma ole tapahtunut rikosta. Sama vahinkohan kävi Epsteinille. https://www.hs.fi/suomi/art-2000011840869.html "1134892Välillä kyllä tuntuu, että jaat vihjeitä
Mutta miten niistä voi olla ollenkaan varma? Ja minä saan niistä kimmokkeen luulemaan yhtä sun toista. Eli mitä ajatella293543No kyllä te luuserit voitte tehdä mitä vaan keskenänne, sitä en ymmärrä miksi pelaat,nainen
Pisteesi silmissäni, edes ystävätasolla tippui jo tuhannella, kun sain selville pelailusi, olet toisen kanssa, vaikka ol452430- 501558
- 411480
Jätä minut rauhaan
En pidä sinusta. Lopeta seuraaminen. Älä tulkitse keskustelutaitoa tai ystävällisyyttä miksikään sellaiseksi mitä ne eiv241334- 141222
- 271128
- 1651089
Olen oikeasti aika mukava
Vaikka itse sanonkin. Tunnemyrsky sekoitti mieltä silloin ja annoin aika kahjon kuvan itsestäni.221057