Onko muilla samaa ongelmaa, että Kik ei lähetä viestejä eteenpäin? Nyt ollut viestit jumissa monta päivää eikä saa yhteyttä muihin. Sovellus päivitetty, eli ei ainakaan siitä johdu.
Kik-sovellus ei toimi
Anonyymi-ap
2712437
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 27
Vanhimmat
Kik- profiilikuvakkeet sumeana ja muutenkin toimii hitaasti?
Kuvat hävisivät profiileista näkyvistä syksyllä -23 En tiedä miksi. Liekkö koko sovellus enää toimi muuta kuin bottien kanssa keskusteluun?
Tuli asetus, mikä pitää muuttaa, jos haluaa nähdä sumentamattomat kuvat.
Mikä asetus ja missä se on. Oon yrittäny etsiä, mutta en keksi ratkaisua.
Onko muilla ongelmia kikin kanssa nyt
Kyllä
Juu, ei toimita viestejä.
Eilisestä saakka ollut viestit s-tilassa.
Liian usein lagailee tätä samaa nykyään..
Kik on takkuillut jo kuukauden. Ei mene viestit, ihan paska. Eikä tietoa missä vika ja miten korjata
Juu ei lähetä! Välillä osa viesteistä tulee ja osa jää matkalle!
Ei toimi. Osa jää matkalle. Välillä pelittää hyvin, kun sattuu yhtä aikaa viestittelemään ja saa tavallaan linjan auki. Mutta muuten on jo pari päivää ollut surkea.
Onkohan mut estetty vai eikö se vaan lähetä mitään? Jotkut toisen viestit tulee välillä perille mut kaikki mun lähettämät on D tai S.
Mulla ollut jo 2 vrk sama. En tiedä auttaisko uudelleenasennus. Tosin kun googlaa niin on ympäri maailmaa rikki samalla tavalla
Joko teillä toimii?
Mulla kestää nykyään aina monta päivää et viesti menee perille. Nyt en tiedä jäikö se vain matkalle kun siihen ei oo reagoitu vaikka ollut pitkään "D".
Mulle jää joskus viestit D vaikka ne ovat luettu ja vastattu!
Nyt mennyt 5 päivää eikä viestiä vieläkään toimitettu 🤦🏼♀️
Kertoisiko joku mikä tuo niikun on ja vaikka jotain tietoja enempikin. Onko jotenkin snapin tapanen?
Ei ole todellista.. D meinaa, että viesti on vastaanottajan kännykässä..S meinaa, että viesti on lähetetty, mutta ei ole vastaanottajan kännykässä. S voi tulla esim. siksi, että vastaanottaja ei ole laittanut kännykkäänsä päälle..
Itellä ei ole toiminu 3kk aikana. valittää sovellus päivitystä enkä pääse sisään millään.
Samaa täälläkin, välillä auttoi kun pakotti lopettamaan sovelluksen mutta nyt ei sekään
Ei toimi minulla tai toimii todella huonosti jo toinen, kolmas päivä. Noin 22. maaliskuuta alkaen.
Koko kik-sovellusta ei enää löydy Googlen Play-kaupasta? Olen on-off -käyttäjä, jonka poistettava sovellus puhelimesta.
Sama vika... ei kai oo poistunut kaupasta?
joo ei löydy. mikäköhän juttu
ite kans samanlailla käytän
Toivottavasti saisivat korjattus
niinpä.onx mitää muuta vaihto ehtoo laittaa sitä sovellusta