Omissa sukulaisissa tai tuttavapiirissä ei ole ainuttakaan. Silti media on täynnä homoja.
https://yle.fi/a/74-20053737
https://yle.fi/a/74-20053737
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Ketjusta on poistettu 9 sääntöjenvastaista viestiä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 67
Vanhimmat
Fiksuimmat ymmärtävät pysyä siellä kaapissa. Ei sitä tarvitse sen ihmeemmin koko ajan mainostaa.
Sano se pride-väelle
Oikein fiksuja toisten seksuaalisuuntaus ei häiritse.
Miehen olen ennen lespoudenlisääntymisestä huolissani, mitä emännän homoja, sitä enemmän on naisia vapaillamarkkinoilla.
Fiksu hetero ei ainakaan toivo, että homot pysyvät kaapissa.
Moni julkihomoista on kertonut tulleensa varhaisnuoruudessaan homo-raiskatuksi.
Kaikille vapaus elää yhteiskunnassa. Se on ihmisoikeus.
Milloin olet viimeksi katsonut peiliin?
Luultavasti juuri näin, vain mukahetero vaivaa homoseksiä kaiket päivät.
Eihän peiliä pelkää, vaan omaa epävarmaa seksuaalistasuuntautumista.
Näin on.
Miksi Suomessa näytettävissä mainoksissa on ylipäivettyneitä ihmisiä?
Tietääkseni täällä asuu vaalean hipiän omaava kansa.
Joten kenelle nuo mainokset on tarkoitettu?
Mietipä sitä junti Persu.
Sinäkö muodistaymmärrät, hankit vaatteesi sen mukaan 🤣🤣🤣 Tokmannilta farkut 20 € T paita 5 €.
Liian kallista, haen kirpparilta.
Otan osaa, jos sinulla ei ole varaa edes tuohon.
Et siis osaa lukea, tai luetun ymmärtäminen on olematonta.
Ihan kaikille.
junti ? oletko somali ?
Persupölhö ei ymmärrä edes sitä että monia mainoksia kierrätetään eri maissa, vain uudelleen dubattuina. Etenkin kun kyseessä on tuote jota myydään maailmalla laajasti eri maissa, joissa väestörakenne on erilainen kuin Suomessa.
Saman mainoksen kierrättäminen kun tulee halvemmaksi kuin uuden tekemisen erikseen jokaiseen maahan.
Haista pökäle. Nimenomaan merkit jotka ratsastavat suomalaisuudella/pohjoismaisuudella ovat korvanneet pohjoisen väen ruskeilla afroilla tai muilla intialaisilla. Paras oli shampoomainos missä mainostettiin tuotetta "pohjoismaiselle hennolle hiuslaadulle" ja kuvassa oli paksunahkainen ruskea afropää.
Ihan kaikille.
Ne on pääosin suomenruotsalaista alkuperää.
No höpö höpö
Jos verovaroin toimivaa YLEä ei olisi, niin tuollaista mädätysmainosta ei julkaistaisi (kuin isolla rahalla). Suomessa varmaankin on taloudellisesti hyvinkin kannattavaa ryhtyä homoksi. En tarkoita pelkästään YLEn tarjoamaa ilmaista mainostilaa vaan mm. valtion ja kuntien tukia joita sodomayhdistykset saavat sekä sodomakiintiöitä YLEssä kuten muissakin verovaroin kustannetuissa valtion ja kuntien työpaikoissa. Tietenkin, naisenpelko on aina ollut yksi perusongelmista joka tekee pelkurista homon.
Yle mädätys öyhötys julkaistu. Hienoa. Nyt seuraavakssi ne pensan hinnat sitten alas ja äkkiä.
Mitä muuta hihhulille tänään kuuluu ?
Niitä homoja on kaapissasi.. suoraan takanasi siellä kellarin nurkassa. Tuedät kyllä mistä puhutaan... Myt on tosi kyseessä.
Tulee persiistä.
Kovasti tiukassa näyttää olevan hyväksyä ihmisten erilaisuus ja normaalien niiden ominaisuuksien hyväksyminen, jos itse ei jostain syystä tykkää.
Kovasti vielä on tekemistä muutamien menneisyyden jäärien kanssa ennenkuin pääsee nykyaikaan…. Epäilen, ettei pahimpien junttien osalta se tule koskaan onnistumaankaan….
tuskin äitiskään kovin lesbo oli, vahinko tosin.
isäsi oli kaiketi kolmannen polven poikamies, sitä vanhaa kaartia !
Näin on.
Homous on sillä tavalla erilaisuutta että se on iljettävä sairaus joka johtuu aivovauriosta. On hyvinkin mahdollista että homon aivoissa on muutakin pilalla.
Luettelo pahimmista rikollishomoista (seksuaalisrikollisia ja murhaajia):
https://kgov.com/homosexual-mass-murderers
Homoseksuaalisia sarjamurhaajia: https://boydenreport.com/2019/10/14/homosexual-serial-killers/
Homoseksuaalisuus ja pedofilia:
https://voice1nthecrowd.blogspot.com/2014/09/homosexuality-and-paedophilia-reference.html
Katolisen kirkon homopapipedofilia:
https://theconversation.com/the-catholic-churchs-grim-history-of-ignoring-priestly-pedophilia-and-silencing-would-be-whistleblowers-102387
Voi sinua hullua persua. Sinulla se aivovaurio on. Ja paha.
Kyllä heitä on sinunkin suvussa.
EI TAATUSTI OLE!!!!!!!
Taatusti on.voi jopa lapsissasi olla jos juntti sinulla niitä on.kopsahtiko omaan nilkkaan kun piti epätoivoisesti huutaa ?
teatteriala se onkin kuin tilaustyönä tehty kaikille joita ei normityöt kiinnosta ja laiskuus estää loput.
nimi on vain vaihtunut bi mieheksi,
Boikotoin mikäli mahdollista kaikkia tuotteita ja palveluja joita mainostaa mustat tai tunnistettavasti homot.
Ketä se haittaa ? Ei ketään. Saat kohta pestä kaiken mäntysuovalla ,sitä ei ole kukaan mainostanut. Ja kurjasti käy vaateostosten kanssakin.
Kaikki ihmiset muodostuvat kohdussa.
Rikkaiden kakaroita, köyhät ei ehdi homoilee.
Väestöstä noin kymmenisen prosenttia on aina homoja. Noin joka kymmenes suomalainen on siis homo tai lesbo. Heitä siis "tulee" olemaan jatkuvasti.
Monet toki salailevat ja piilottelevat asiaa juuri kaltaistesi äärimmäisen vastenmielisten vihanlietsojien vuoksi - jotka onneksi olette hyvin pieni vähemmistö suomalaisista. Normaaleille tervejärkisille ihmisille sillä ei ole mitään merkitystä onko joku homo tai lesbo. Omapa on asiansa eikä kuulu millään tavalla keillekään muille.
Aloittajalla on oikeus omaan mielipiteeseensä. En minäkään naisena pidä homoista(duh) Voitte tunkea nuo jenkkilän klovni-aatteenne ja terminne jonnekkin minne aurinko ei paista. Ainoa vihamielinen liike on fasistinen sateenkaarikultti joka tukee muita terro-ryhmiä.
Länsimaissa homoja on noin 1,5% väestöstä.
Aivan. Ei kuulu ,ei haittaa kenenkään elämää.
Bi-seksuaali sukulaisesi pysyvät kaapeissaan.
Homot on mun puolesta ok.
Ärsyttää vain se, että viherpellet ja muut suvakit ovat ottaneet homouden ylistämisen tehtäväkseen ja heidän mielestään homous on jotain fantastista ja jopa tärkeämpää kuin normaali heteroseksuaalisuus.
Homot voisivat kerrankin tunnustaa olevansa lievästi kehitysvammaisia sillä niinhän se asia on. Vammaisiakaan ei paljoa syrjitä joten ehkä homofobiatkin vähitellen laantusivat.
Homous on synti eikä sitä kirkon palkkapaimenet muuksi muuta. Näin asia vain on . Me emme lähde muuttamaan Jumalan Pyhiä totuuksia.
Missä pakollinen Haavisto kommentti?
No siinä.
Mikä homoille on se numper uno kun ne lähtee iltasin ulos etsiin seuraa?
Itellä vähimmäisvaatimus että vittu sillä ainakin pitää olla.
Riittääkö homoille siis että henkilöllä on persreikä vai mistä tässä kyse?
EMME HYVÄKSY
HUU. Ketkä me ? Sinä ja naapurin Peku. Mitä väliä.
Nythän niitä tulee jo sieltä Gazasta.
HOMOS ampuu raketteja siellä.
Kohta kai jo täälläkin jos ei laiteta kuriin!
Julkisuus temppu tekeytyä homoksi /lepakoksi tuo tilaa mediaan . Erilaisuus kiinnostaa ihmistä .
JOS HAAVISTO VALITAAN NIITÄ TULEE LISÄÄ
"Omissa sukulaisissa tai tuttavapiirissä ei ole ainuttakaan. " Mistä sinä sen tiedät? Kaikki eivät vain tule kaapista ulos kun pelkäävät sinunlaisiasi tolloja homofobisteja.
Jos minun joku tuttava tai sukulainen paljastuisi homoksi, katkaisisin välit täysin
Homous on vihervasemmistolainen muoti-ilmiö nykyään Suomessa.
Taitaa olla enempi Persujen suunta siihen lahkoon Kokoomuslaisten perässä. Kohta heillä on ihan omat peppu-perjantait tuon tyämiehen tuumaustuntien sijaan.
Miksi pelkäät noin paljon?
No se olisi onnen päivä.
Hahahahaaa. Entäs muualla.
Aivan.
Kaapistahan niitä tulee, kunnes kaikki ovat avoimesti sitä mitä ovat.
Mediaan on jo vuosikymmeniä otettu homojen yliedustus. 1-2 % edustaa kuin olisi 20 %. Ei ole kyse mistään "kiintiöhomoista" vaan homo-oksennuksesta.