Olen 30v parisuhteessa oleva mies ja minulla on sisaruksia ja isä ja äiti. Olen ollut aina läheinen oman perheeni kanssa mutta aina kun näen heitä teemme porukalla jotain yhdessä. Haluaisin kuitenkin viettää aikaa kahdestaan oman äitini kanssa. Olen huomannut että äitini viettää muiden sisarusten kanssa paljon aikaa keskenään ja haluaisin että hän jakaisi minunkin kanssa kahdenkeskeistä aikaa, mutta mitä tapoja olisi viettää äidin kanssa kahdenkeskeistä aikaa. Onko muilla samoja kokemuksia/ajatuksia joita voisi jakaa?
Vastaukset 7
- Anonyymi
Siitä on hyvä lähteä liikkeelle että onko teillä yhteisiä intressejä eli mitä yhteistä teillä on. Äitisuhde ja isäsuhde ovat tärkeitä sillä jos niissä on jotain häikkää niin se heijastuu muuhunkin elämään. Eli jos vain kynnelle kykenee niin niitäkin ihmissuhteita on huollettava.
- Anonyymi
Olen 36vuotias ja itsekin haluaisin äitini kanssa enemmän kahdenkeskistä aikaa. Soitellaan kyllä suht usein mutta fyysisesti ei olla kuin muutamia kertoja oltu kahdestaan.
Toivottavasti tulevaisuudessa saisin rauhallista kahdenkeskistä aikaa.- Anonyymi
No voi voi,toi on sairasta puhua tuolleen,taitaa olla jonkun ilkeen ihmisen tarinaa!taitaa olla toi sama apgubbe!
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
No voi voi,toi on sairasta puhua tuolleen,taitaa olla jonkun ilkeen ihmisen tarinaa!taitaa olla toi sama apgubbe!
On tosiaan sairasta puhetta.
- Anonyymi
Mitä jos viet äitisi risteilylle, tai muuten vaan viikonloppulomalle johonkin kivaan paikkaan.
- Anonyymi
Laita pöytä koreaksi ja kutsu syömään.
Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 901338
- 45697
- 20649
- 53598
Sinisilmäiselle tutulle miehelle
Iltaisin ikävä pahenee ja olet usein mielessä. Toivon merkitseväni sinulle paljon. On ihan hirveän vaikeaa miettiä, mit46577- 46569
- 76556
Nainen ... ala olemaan miehille täysin hyödytön
Otsikossa on paras neuvo jokaiselle naiselle, jonka hän voi koskaan saada. Moni mieshän ajattelee jo nyt, että naiset o132548- 41512
Ylen typerät rinnastukset.
Näin YLE…..Saksassa ei ole äärioikeisto ollut vallassa sitten Hitlerin . YLEn toimittajille tiedoksi . Hitler oli Saksan182500