Amerikkalaiset jätti aseet lähi-itään

ja luikki karkuun ei sieltä pyssyt ja raketit lopu 😂🤣
7137
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 7

Vanhimmat

Eli jotkut taisivat saada uusia leluja. Eiköhän ne niille käyttöä keksi. Ei ollut eka kerta kun näin kävi.

Äänestä
  • Operaatioiden päättyminen oli tiedossa vuosikausia. Se luki papereissa. Lelut lahjoitettiin niille, joita oli koulutettu niitä käyttämään.

    Äänestä

Hyvä, että edes sinulla on hauskaa. Oletko 12 vuotias?

Äänestä

Samoin kävi Vietnamissa jne

Äänestä
  • Realiteetti on, että romujen kotiin roudaaminen on turhan kallista. Ne todennäköisesti vetelevät muutenkin jo viimeisiään. Sensitiivinen materiaali tietenkin tuhotaan tai viedään mukana.

    Äänestä

  • Vietnamista lähdettiin eri tavalla. Afganistanista ja Irakista suunnitellusti. Varsinainen sota päättyi jo 2014 ja suurin osa joukoista kotiutettiin. Sekä Afganistanin että Irakiin jäi lähinnä kouluttajia.

    Äänestä

Alueen kaikki ongelmat eivät kyllä todellakaan ole amerikkalaisten syytä. Kyllä alueella aktiivisesti pörräävät myös sekä Venäjä että Kiina.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

ja luikki karkuun ei sieltä pyssyt ja raketit lopu 😂🤣

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu