Onko SAK:n toiminta korruptiota?

Anonyymi-ap

"Persut, vaikka ovat työväen puolue, eivät välitä SAK:n toimista. Hakevat etäisyyttä tähän yhteiskuntaterroriin. Ei kai Eduskunnan päätöksentekoa kiristävää voi muuten nimittää. Demokratian vastaista toimintaa. Ei mitään yleishyödyllistä, kun ovat sdp:n ja vasemmiston äänitorvi. Ei yleishyödyllistä, vaan vasemmistopopulismia. Sen takia osingot verolle. Verottomuus kuuluu vain yleishyödyllisille yhteisöille.

Onko SAK korruptoitunut? Korruptioon syyllistynyt? SAK liittoineen tuki vasemmiston eduskuntavaalikampanjaa noin miljoonalla eurolla. Odottaa, että tukemansa tukevat SAK:n toimintaa lakkoilemalla ja valinnoilla lainsäädännässä. Että Kojamo saa paljon asumistukirahoja ja voi jakaa ilmaisia osinkoja ammattiliitoille. Eikös se ole korruptiota?"

Entäs ammattiliittojen toiminta työpaikoilla? Jäsenien uhkailua ja pakottamista. Lakkovahdit porteilla uhkailevat ja nimittelevät. Rikollista toimintaa. Ammattiosastojen johdossa usein ay-demareita ja vasemmistolaisia. Pääluottamusmiehet yrittävät näyttää närhen munat ennen vaaleja. Lakkoilu ja voiman näyttö ovat heikkouden merkki. Tyhjät tynnyrit kumisevat eniten. Niitä näkee toreilla ja ulosmarsseissa. Nahkatakin selässä sirppi ja vasara. Mikä on? Sama kuin antaisi tatuoida koko päänsä.

5

247

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Sak toimii läheisessä yhteistyössä Venäjän kanssa.
      Suomalaiset yritykset konkurssiin ja kansa kortistoon. Siinä on lafkan tavoite.
      Sitten Suomen voikin liittää Venäjään, kukaan työtön ei laita hanttiin.

      • Anonyymi

        😋😋😋😋😋😋😋😋😋😋

        ❤️ ­­­N­y­­m­f­o­m­­a­­­a­­­n­­i -> https://ye.pe/finngirl21#18048030o

        🔞❤️💋❤️💋❤️🔞❤️💋❤️💋❤️🔞


    • Anonyymi

      Työnantajaliitot ovat silkkaa korruptiota ja suomalaisen yhteiskunnan vihollisia.

    • Anonyymi

      Eipä ole vielä yksikään ammattiliittopomo tyytynyt myös itsekin päivärahalle järjestämässä lakon vuoksi. Se on sitä sitoutumista.

    • Anonyymi

      Onko hallituksen toiminta jo korruptiota? Siinä vähän isompi kysymys ja vastaus on kyllä.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. 20v on otettu kiinni

      Tulipalo oli sytytetty joten murhasiko ex omat lapsensa ja heidän Äidin. Tuskin sitä kukaan ohikulkijakaan sytytti.
      Savonlinna
      380
      13483
    2. Näin tyhmä vasemmistolainen on: "S-kaupoissa on nykyään ihanaa käydä

      kun siellä ei ole hihhuleita eikä persuja." Vain tyhmä eli heikkoälyinen vasemmistolainen voi tehdä noin lapsellisia ju
      Maailman menoa
      52
      4276
    3. S-kaupoissa on nykyään ihanaa käydä

      Kun niissä ei enää käy satuolentoihin uskovat hihhuIit eivätkä persut. Asiakaskunta on huomattavasti siistiytynyt muutam
      Maailman menoa
      109
      4103
    4. Riikka runnoo! Uutta velkaa tänä vuonna 17 mrd. euroa

      Tirsk. Nyt kyllä hihityttää kuin pientä eläintä. Riikka takoo maailmanennätyksiä tasaiseen tahtiin. " [Riikka] joutuu
      Maailman menoa
      36
      4040
    5. Suomessa on ollut suurtyöttömyyttä ennenkin, ja lääkäriin pääsee nykyäänkin

      Täällähän oli jonkun sekopään(vas.) juttu, että ennen ei ollut työttömyyttä ja lääkäriin pääsi. Siihen alkoi tietysti ko
      Maailman menoa
      63
      3891
    6. Mitä meidän välillä

      Tapahtuu lopulta?
      Ikävä
      85
      3344
    7. 105
      3222
    8. Kysymys: Kuinka moneen maahan neuvosto-venäjä on hyökännyt

      viimeisten 90-vuoden aikana? Ja lähinnä on siis kyse neuvosto-venäjän naapurimaista - kuten Suomesta. Lista on huomatta
      Maailman menoa
      64
      3218
    9. IL - Auerin lapsia oli houkuteltu rahalla Annelin puolelle?

      16:12 Outoja väitteitä Sijaisäidin mukaan Auerin lapsia koetettiin houkutella nettipalstoilla muuttamaan kertomuksiaan
      Maailman menoa
      145
      3169
    10. Savonlinan perhesurma, epäilty mies romani, äiti kantaväestöä

      https://www.is.fi/kotimaa/art-2000011676508.html Savonlinnan seudun romaniyhdistyksestä kerrottiin lauantaina IS:lle, e
      Maailman menoa
      160
      2921
    Aihe