"Persut, vaikka ovat työväen puolue, eivät välitä SAK:n toimista. Hakevat etäisyyttä tähän yhteiskuntaterroriin. Ei kai Eduskunnan päätöksentekoa kiristävää voi muuten nimittää. Demokratian vastaista toimintaa. Ei mitään yleishyödyllistä, kun ovat sdp:n ja vasemmiston äänitorvi. Ei yleishyödyllistä, vaan vasemmistopopulismia. Sen takia osingot verolle. Verottomuus kuuluu vain yleishyödyllisille yhteisöille.
Onko SAK korruptoitunut? Korruptioon syyllistynyt? SAK liittoineen tuki vasemmiston eduskuntavaalikampanjaa noin miljoonalla eurolla. Odottaa, että tukemansa tukevat SAK:n toimintaa lakkoilemalla ja valinnoilla lainsäädännässä. Että Kojamo saa paljon asumistukirahoja ja voi jakaa ilmaisia osinkoja ammattiliitoille. Eikös se ole korruptiota?"
Entäs ammattiliittojen toiminta työpaikoilla? Jäsenien uhkailua ja pakottamista. Lakkovahdit porteilla uhkailevat ja nimittelevät. Rikollista toimintaa. Ammattiosastojen johdossa usein ay-demareita ja vasemmistolaisia. Pääluottamusmiehet yrittävät näyttää närhen munat ennen vaaleja. Lakkoilu ja voiman näyttö ovat heikkouden merkki. Tyhjät tynnyrit kumisevat eniten. Niitä näkee toreilla ja ulosmarsseissa. Nahkatakin selässä sirppi ja vasara. Mikä on? Sama kuin antaisi tatuoida koko päänsä.
Onko SAK:n toiminta korruptiota?
5
262
Vastaukset
- Anonyymi
Sak toimii läheisessä yhteistyössä Venäjän kanssa.
Suomalaiset yritykset konkurssiin ja kansa kortistoon. Siinä on lafkan tavoite.
Sitten Suomen voikin liittää Venäjään, kukaan työtön ei laita hanttiin.- Anonyymi
😋😋😋😋😋😋😋😋😋😋
❤️ Nymfomaani -> https://ye.pe/finngirl21#18048030o
🔞❤️💋❤️💋❤️🔞❤️💋❤️💋❤️🔞
- Anonyymi
Työnantajaliitot ovat silkkaa korruptiota ja suomalaisen yhteiskunnan vihollisia.
- Anonyymi
Eipä ole vielä yksikään ammattiliittopomo tyytynyt myös itsekin päivärahalle järjestämässä lakon vuoksi. Se on sitä sitoutumista.
- Anonyymi
Onko hallituksen toiminta jo korruptiota? Siinä vähän isompi kysymys ja vastaus on kyllä.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Valtion alijäämä = yritystukien määrä = 10 mrd. euroa
Mutta persut eivät vaan suostu tasapainottamaan valtion budjettia, vaikka yritystuet on tiedetty haitallisiksi. Miksi p325012Suomi käyttää sosiaalietuuksiin suhteessa eniten rahaa koko maailmassa
Suomi käyttää sosiaaliturvaetuuksiin enemmän rahaa suhteessa bruttokansantuotteeseen kuin mikään muu maa maailmassa. Su2374838Poliisien suosikkipuolueet ylivoimaisesti: Kokoomus ja persut
samoin on armeijan henkilöstön kanssa. Sen sijaan sekä vihreät, vasliitto ja SDP ovat hyljeksittyjä puolueita poliisien1574796Sdp, Vihreät ja vasemmistoliitto muuttumassa naisten puolueiksi?
Sdp 64 % naisia, vihreät 70 % naisia ja vasemmistoliitto 60 % naisia. Ilmankos ne puolueet ajaa autoilevien kantasuomal1204593Epäonnistunut "Tuppurais-operaatio" kaatoi Purran hallituksen
Persut yrittivät viimemetreillä häivyttää omaa täydellistä epäonnistumistaan syyttämällä opposition edustajaa nimettömil173705Ostaisitko sinä rempattavan asunnon Italiasta tai jostain muualta ulkomailta, mistä?
Ella Kanninen on tehnyt Italiassa asuntokaupat. Hän kertoo Instagramissa kierrelleensä viime kesänä Toscanassa katselema192374Jenni Alexandrova ja Toni Lähde ratkeavat liitoksistaan - Tällainen on uusperhe!
Radiojuontaja Jenni Alexandrova ja Diili-tuttu Toni Lähde ovat pariskunta, joka elää uusperhearkea. He ovat ostaneet uud32158- 661697
Vähän fiksumpi Nimi kisa ? :=)
Kirjoita teidän etunimet allekkain. Jos nimissä on joku kirjain sama, poista se. Tee sama tarkistus kaikille kirjaimill241624- 2011335